Jump to content
Hamlet Strašni

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Vučić  

204 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      121
    • gubi izbore (šifra BT)
      28
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      14
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      22
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      19
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      13
    • 100%
      11
    • u potpunosti
      7
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      173

Recommended Posts

harper
3 hours ago, djordje geprat said:

u svojoj glavi imam utisak da u ovom društvu dominiraju strah generalno. naročito strah od promena i strah za sebe i najbliže. to dominira, nije svojstveno čitavom stanovništvu.

To je nesto sasvim drugo. Strah je kod ljudi kondicioniran jer vec 30 godina trpe posledice vlasti koju jednostavno nije briga za njih vec gleda iskljucivo sopstveni interes i savrseno je normalna reakcija. Zato obe moje poente iz prethodnog odgovora stoje jos cvrsce. Politicke elite su stvorile ovakvo biracko telo i sad kukaju zbog toga sto to biracko telo nije sposobno da apstrahuje politiku na nacin koji bi bolje odgovarao nekim zamisljenim standardima u politici. Na tom projektu su radile sve politicke elite od 1990. do danas, s izuzetkom jednog perioda Djindjiceve vlasti, Vucic je samo pokupio kajmak. Stoga je nerealno ocekivati da bi bilo kakva promena vlasti, koliko god je ova vlast katastrofalna u svakom segmentu, mogla dovesti do promene u nacinu razmisljanja tog nesrecnog Mileta, ukoliko se ne preokrene kompletna strategija prilaska tim ljudima.

Stvar je u tome da je to sasvim izvodljivo ali zahteva od neke nove politicke elite da shvati sta joj je od tog glasaca potrebno u kontinuitetu. Politika da joj je potreban samo njihov glas zato sto aktuelna vlast radi na njihovu stetu je kratkovida politicka poruka i na taj nacin glas nece dobiti. Srpski glasac je otkrio da politicke elite ne brinu o njemu i jebe mu se ko je na vlasti, on gleda da se provuce ispod zita i zagrabi za sebe koliko moze jer je poruka koju konstantno dobija da se to jedino isplati. Glasace protiv vlasti tek onda kad mu bude jasno da mu trenutna vlast pravi preveliku stetu a ne zato sto ocekuje da mu je sledeca nece praviti. To nije nikakva glupost, zatucanost i retadiranost, to je, zapravo, savrseno racionalan odgovor na stanje politicke elite.

Pogledaj samo poslednje izbore. Da Vucic nije zalegao svim sredstvima da obezbedi kakvu-takvu legitimnost na tim izborima, po cenu da zarazi pola drzave, tesko da bi vise od 30% gradjana izaslo na izbore. Uz sve pritiske, ucene, zastrasivanje, organizaciju kapilarnih glasova i slicno dobacio je do 42% a ostatak do 49% je ukrao. To jasno govori da prosecan srpski glasac dozivljava izbore kao nuzno zlo, za njega nebitnu obavezu koja ni na koji nacin ne utice na njegov zivot, niti ce mu doneti ikakvu promenu okolnosti u kojima zivi. Epski fejl srpske politike je da danas skoro niko nema za koga da glasa iz politickih razloga i s politickim argumentima.

• +1 8

Haralampije

de Sisti

Veceras vodi i dnevnik :fantom:

Edh0B7iXgAAPO24.jpeg

Apollo Creed

pravi čovek da porpiča sa njim...

Spoiler

Muke voditelja RTS: Ne idu maska i naočare (FOTO) - Objektiv

• Haha 1

harper
5 minutes ago, de Sisti said:

Edh0B7iXgAAPO24.jpeg

Hmm, ne svidja mi se izbor termina. Da ne bude nekih neprijatnih iznenadjenja veceras.

J-♣

Da ima lige šampiona na rts-u, ovaj bi se ladno nacrtao tamo u 20:45 - sredom naravno.

Milosh76

Verovatno obracanje o Kosovu...

levi
Posted (edited)
38 minutes ago, de Sisti said:

njuz?

edit

nije njuz  

Edited by levi

de Sisti
Posted (edited)
25 minutes ago, harper said:

Hmm, ne svidja mi se izbor termina. Da ne bude nekih neprijatnih iznenadjenja veceras.

Na sta ciljas? Meni jedino pada na pamet da ce da donese spisak sa ~2000 potpisanih lekara koji daju podrsku... ako pomene Kosovo to ce biti opsta mesta predaja nije opcija itd...

Edit. Mada kojim tempom ide peticija ne bi me cudilo da donese potpise i 10000 lekara, mora uvek x10 da bude

Edited by de Sisti

napadaj
10 minutes ago, Aleksija said:

vec sat vremena, s prekidima, radnici sa oblizneg gradilista pevaju vucicuu peeedeeeru... al onako kezual, kao sto nekad pevaju narodnjake uz posao...

harper
36 minutes ago, de Sisti said:

Na sta ciljas? Meni jedino pada na pamet da ce da donese spisak sa ~2000 potpisanih lekara koji daju podrsku... ako pomene Kosovo to ce biti opsta mesta predaja nije opcija itd...

Edit. Mada kojim tempom ide peticija ne bi me cudilo da donese potpise i 10000 lekara, mora uvek x10 da bude

Ne ciljam ni na sta, samo se ne secam da je ikada neki politicar upadao u termin centralnog dnevnika ako nije imao nesto strasno vazno da kaze. Mada, znajuci s kim imamo posla ne bi me zacudilo da je Vucic izabrao ovaj termin upravo zbog toga da bi pokazao da moze da uradi nesto sto ni Tito nije radio.

Milošica
Posted (edited)
16 minutes ago, harper said:

Ne ciljam ni na sta, samo se ne secam da je ikada neki politicar upadao u termin centralnog dnevnika ako nije imao nesto strasno vazno da kaze. Mada, znajuci s kim imamo posla ne bi me zacudilo da je Vucic izabrao ovaj termin upravo zbog toga da bi pokazao da moze da uradi nesto sto ni Tito nije radio.

Ma mislim da će samo intenzivirati u narednom periodu zamajavanje oko Kosova + malo o Koroni.

Edited by Milošica

jorma shparga

Da se nije Ostoja predomislio oko takmicenja u kojem ce da nastupa ove godine , pa salje trenera da saopsti ???

Anonymous
3 hours ago, harper said:

Mislim da je ovo u pitanju. Ajde prenosite vi koji imate televizore.