Jump to content
Hamlet Strašni

Vučić, jedno novo i drugačije presidency?

Vučić  

172 members have voted

1. 1. Posle prvog mandata

• sledi i drugi
      93
    • gubi izbore (šifra BT)
      27
    • povlači se na Svetu Goru (šifra SN)
      14
    • neće dočekati kraj mandata (šifra LL)
      22
    • nešto sasvim treće (objasniti)
      16
  2. 2. Da li podržavate rad Aleksandra Vučića

• Da
      9
    • 100%
      8
    • u potpunosti
      6
    • ja sam izdajnik i strani plaćenik
      149

Recommended Posts

Cash
13 minutes ago, Tresko said:

Ljaljanović je fudbalska legenda taman toliko koliko je Psihoman legenda bilo čega.

Pa kad je Zivadinovic trenerska legenda onda moze i Lalat da bude fudbalska legenda :D. Ej fudbalska legenda :lolol:

Jumanji

Koliki je ovaj navijac bio, pa jos huligan...

596140a0136343aa755c07b0bc6b96cd.gif

... tolika je ovaj legenda.

Mark Rothko
8 minutes ago, Jumanji said:

Koliki je ovaj navijac bio, pa jos huligan...

... tolika je ovaj legenda.

Od 1:08 on, Bata, Anđus, Kokeza, Slina... to je to, tu su svi.

Host

- Tog dana se osećala drugačija atmosfera. Gledajte, uvek smo mi bili spremni na tuču u Zagrebu, ali ovo je bilo nešto drugačije. Nas više od dve hiljade krenulo je vozom, a prvi incident dogodio se već u Vinkovcima. I taj je bio gadniji nego inače... Odmah smo svi znali da se u Zagrebu spremaju neredi. Ali, ne oni između navijača Dinama i Crvene zvezde, već između Hrvata i Srba - kazao je Aleksandar Vučić za "Vreme", pa nastavio:

- I mi i oni tada smo se osećali moćno. Kod nas se tada podizao srpski nacionalizam, u Zagreb smo stigli u velikom broju. Nikada se neće ponoviti gostovanje na koje će otići toliko navijača Crvene zvezde. Navijači su stizali iz Gline, Petrinje, Knina, čitave Krajine, pa i iz Dalmacije. No, u to doba rastao je i hrvatski nacionalizam, pa su se i navijači Dinama osećali slobodno i moćno. Na stadionu se osećala iskrena mržnja, s obe strane čule su se pesme najjezivijih sadržaja - govorio je  Vučić.

- Kad smo stigli u Zagreb, prvi put se dogodilo da nas je čekala vojska policajaca. Sproveli su nas do južne tribine. Međutim, mi koji smo bili iskusni, prepoznali smo neke navijače Dinama koji su imali zadatak da prate hoće li se neko od nas izdvojiti, pa da ga prebiju. Prepoznao sam Šejtana, Sarmu i još neke. Nisam video Klokana i Sandra koje sam znao kao vođe Bed Blu Bojsa. Onda sam saznao da su i ostali Zvezdini navijači to primetili, pa su ih ispred jednog kafića presreli i pretukli...

- Sukob između Zvezdinih i Dinamovih navijača počeo je na manjem delu južne tribine, gde je bilo više Dinamovih nego Zvezdinih navijača. Ja sam bio na donjem delu, ali svi smo se brzo popeli gore. Tu je došlo do manjeg obračuna (!?) u kojem su Zvezdini navijači potisnuli Dinamove na travu. Ali, Dinamovi navijači sa severa su već uleteli na teren, a sa istoka je prema nama letelo sve što su mogli bacati. Pošto su u odnosu na nas oni stajali na visini, mi odozdo i nismo mogli bogzna kako uzvratiti. Taj sukob je trajao neko vreme, onda više nije bilo sedišta kojima bismo se mogli gađati. U međuvremenu je policija ušla u obračun s Dinamovim navijačima na terenu.

Vucicevo vidjenje bitke na Maksimiru. Zvezdine bojovnike je predvodio Arkan.

Posmatrano iz danasnje perspektive nema sanse da tuca nije bila unapred dogovorena izmedju delegata Tudjmana i Milosevica.

Edited by Host

Cane Vukic Prebranac

mi koji smo bili iskusni,

:rolleyes:

Cash
11 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

:rolleyes:

Vucic je poznat kao velika lazovcina tako da postoji velika mogucnost da nije ni bio na Maksimiru. Mozda je bio njegov ortak Andjus :D

sigurnost
2 hours ago, Host said:

Vucicevo vidjenje bitke na Maksimiru. Zvezdine bojovnike je predvodio Arkan.

Posmatrano iz danasnje perspektive nema sanse da tuca nije bila unapred dogovorena izmedju delegata Tudjmana i Milosevica.

Arkan tada jos nije postavljen za "vodju navijaca". Tada je bio clan obezbedjenja strucnog staba.

Gostovanje u Zagrebu 13.5.1990. je bio drugorazredni dogadjaj za vecinu vodja Delija.

Tog dana glavni dogadjaj je bio na Ravnoj gori. Prvo Vukovo hodocasce na "svetu planinu". Sloba blokirao sve prilazne puteve, poslao helikoptere. Picvajz veci nego na Maksimiru.

darling

Dok u zvaničnoj biografiji piše samo to da "igra šah i rado prati utakmice košarke i fudbala", Vučić je imao jednu fazu u kojoj je dosadio i bogu i narodu pričama o svojoj burnoj navijačkoj prošlosti. Potpisnica ovog teksta imala je čast da joj na 20. godišnjicu nereda na stadionu Maksimir, tokom utakmice Zvezda–Dinamo, Vučić lično, u diktafon, ispriča kako je bio mlad i lud. I tada i sada, začuđujuća je preciznost sa kojom se svega sećao: "U to vreme postojala su tri voza iz Beograda za Zagreb. Jedan u 11.30 pre podne i dva jutarnja: u 6.40 za Minhen i u 6.55 za Pariz. Ja sam bio u tom vozu za Minhen koji je bio prepun Zvezdinih navijača. Bilo je oko 1800-1900 navijača samo u tom vozu. Čak su i teretni vagoni i oni za pisma bili puni ljudi. Prvi veliki incident dogodio se u Vinkovcima. Obično bi nas Dinamovi i Hajdukovi navijači čekali na samoj stanici i kamenovali voz. Međutim, tog dana su shvatili da dolazi ogroman broj Zvezdinih navijača, pa su sačekali da voz krene prema Slavonskom brodu. Kako je voz krenuo, zasuli su ga kamenicama, ali sa suprotne strane. Sećam se da je Krle povukao ručnu kočnicu. On je bio jedan od starijih i hrabrijih vođa navijača, nije se fizički isticao, ali je bio autoritet. Voz se zaustavio i sećam se da je veliki broj ljudi koji su pripadali ‘vinersima’, ‘zuluima’ i ‘devilsima’ izleteo napolje. Video sam nekoliko Hrvata na zemlji, u baš teškom stanju. Sve u svemu, izgledalo je prilično jezivo. U odnosu na nešto što je bilo uobičajen bezopasni ritual koji se svodio na to da polome dva-tri prozora, nekog malo poseku, ovo je izgledalo mnogo ozbiljnije. Ali, to je već bio sukob Srba i Hrvata, a ne navijača Zvezde i Dinama."

napadaj
3 hours ago, Mark Rothko said:

Od 1:08 on, Bata, Anđus, Kokeza, Slina... to je to, tu su svi.

+ Nikola Petrović

levi

došo Grenel

Suzana Vasiljević: Težak sastanak sa Grenelom, Vučić sam pisao službenu belešku

BWA

sta, grenel diktirao, on pisao?

SNARC
4 minutes ago, BWA said:

download.png

radisa
10 minutes ago, BWA said:

Ma ne, nego u službenoj belešci napisao sve što on misli da je trebalo da bude na sastanku.. Ko može bolje da priča o stvarima koje se nisu dogodile, od njega?

slepa živana

:lolol:

ja mislim da će njemu spc uskoro organizovati direktni sastanak sa svetim petrom i on će sa njega izaći sa službenom beleškom i to pečatiranom na pisarnici.

darling

sta je kurti reko pa se vucic breca da je nepristojno vredjati maloletne devojcice, takozvanu milicu vucic?