Jump to content
Hamlet Strašni

Sve je isto, samo Njega nema - IV Vučićeva vlada

Budućnost Vlade  

96 members have voted

1. 1. Koliko će preživeti

• do 2020 - pun mandat
      39
    • do izbora za Beograd
      42
    • do 2019
      15

Recommended Posts

gospa buba

nishta, lako su potroshili, sledece godine operishu narod po klinichkim centrima. ko nije gadljiv na krv, naravno.

sent from bubamoto

namenski
30 minutes ago, Filozof manijak said:

Al' su zato kupili 2 aviona, bave se skolovanjem i turizmom… :fantom: 

darling

Srbija je na PISA testiranju koje je sprovedeno 2018. godine zauzela 45. mesto, objavljeno je na podsajtu OECD-a posvećenom ovom testiranju. Na listi je rangirano 79 država ili ekonomija. Prva dva mesta zauzimaju Kina i Singapur.

Srbija je zauzela 45. mesto na PISA testiranju. Od zemalja bivše Jugoslavije, ispred Srbije su Slovenija (21) i Hrvatska (29), a niže pozicije zauzele su Crna Gora (52) i Bosna i Hercegovina (62).

Na testu 2012. godine srpski đaci su zauzeli 43. mesto u konkurenciji 65 zemalja, a 2015. godine, zbog nedostatka finansijskih sredstava, Srbija nije ni učestvovala u istraživanju, podseća RTS.

digitalizacija pokazala prve rezultate.  

Time Crisis

Da ne ispadne da ih branim, ali čini mi se da se većina zemalja trudi da što bolje prođe na tom testu, a s druge strane čini mi se da prosečnog đaka odavde realno zabole za PISA test i rezultat, tj. bar bi mene bolelo baš da se cimam da sam sad osnovna škola. :D

Edited by Time Crisis

gospa buba

poshta je u shtrajku, javilo preduzecu. ako neshto chekate, ne nadajte se.

sent from bubamoto

Skyhighatrist
1 hour ago, borris_ said:

Pogledah ovaj intervju sa Jovanovicem.

Ovo je njuz, ne moze nikako da bude drugacije. Provjerio je firmu na internetu, EFAS Europe, a ne EFAS worl kako neki kazu i  izgledalo mu je ozbiljno. :D

iIS2vX7.png

:lolol:

mraki

To EFAS Europe je bila sekcija na EFAS World sajtu, šteta što su ga oborili. Neki besmisleni tekstovi na lošem engleskom, tipa "Our Response" umesto responsibility :lolol:

Stvarno kao NJuz.

Veruje im sve na reč ali malo zatečen izjavom da će profesori raditi bez para pa zbog toga odložio put planiran za ćetvrtak.

Edited by mraki

vememah

Umesto za RFZO, 60 miliona za promociju Srbije

Vlada Srbije preusmerila je 60 miliona dinara, koji su bili namenjeni Republičkom fondu zdravstvenog osiguranja, za međunarodnu promociju Srbije u okviru kampanje „Srbija stvara".

Kako se navodi u poslednjem broju Službenog glasnika, ova sredstva biće raspoređena Kancelariji za informacione tehnologije i elektronsku upravu „radi obezbeđivanja nedostajućih sredstava potrebnih za međunarodnu promociju inovacionih i kreativnih delatnosti i aktivnosti".

„Srbija stvara" ja kampanja koja promoviše zemlju tako što „afirmiše vrednosti savremene Srbije - kreativnost, inovativnost i originalnost", kako se navodi na sajtu te platforme.

Iza kampanje stoji Savet za kreativne industrije, koji je osnovala predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić, a u njemu sede pojedinci i organizacije iz kreativnog sektora.

Savet razmatra predloge javnih politika i propisa vezanih za razvoj kreativnih industrija u Srbiji, ali i pomaže pri određivanju prioritetnih ciljeva i aktivnosti i podstiče komunikaciju i saradnju između sektora kreativnih industrija i drugih grana privrede, navodi se na sajtu serbiacreates.rs.

precog

bolesnima ionako nema spasa, bolje je da se kreativno potrose novci.

Skyhighatrist
1 hour ago, darling said:

digitalizacija pokazala prve rezultate.  

Ministar prosvete Mladen Šarčević, na konferenciji povodom objavljivanja rezultata PISA testiranja, nije odgovorio na pitanje novinarke N1 koga smatra odgovornim za postignute rezultate. Umesto odgovora, obratio joj se, između ostalog, rečima da "nije dobro pazila na času".

Šarčević: Očekivao sam kreativno pitanje, niste pazili na času. Da ste pazili na času, postavili biste normalno pitanje.

N1: Kako Vi komentarište što učenici nisu napravili značajan uspeh u odnosu na 2012. godinu, jer su pali za dva mesta. Da li se osećate odgovornim?

Šarčević: Opet Vam kažem, uzmite i preslušajte sve što smo pričali, pa onda osmislite pitanje. Ovo pitanje je potpuno van konteksta.

N1: Kako komentarišete...?

Šarčević: Ne komentarišem. Morate da obnovite lekciju. Vi bi na PISA testiranju bili jako slabi.

Na Šarčevićevu konstataciju reagovala je novinarka novinske agencije FoNet Vesna Vujić koja je ministru poručila da se tako "ne odnosi prema novinarima".

"Mi smo ovde zbog javnog interesa i to je Vaš odnos prema javnom interesu. Ne možete da se odnosite tako", rekla je između ostalog novinarka FoNeta.

maharaja
1 hour ago, Time Crisis said:

Da ne ispadne da ih branim, ali čini mi se da se većina zemalja trudi da što bolje prođe na tom testu, a s druge strane čini mi se da prosečnog đaka odavde realno zabole za PISA test i rezultat, tj. bar bi mene bolelo baš da se cimam da sam sad osnovna škola. :D

merilo se i to za svaku zemlju, tipa odnos prema testu i odnos prema testovima koji se ocenjuju.

maharaja
16 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ministar prosvete Mladen Šarčević, na konferenciji povodom objavljivanja rezultata PISA testiranja, nije odgovorio na pitanje novinarke N1 koga smatra odgovornim za postignute rezultate. Umesto odgovora, obratio joj se, između ostalog, rečima da "nije dobro pazila na času".

a inače Srbija nije pala za dva mesta, već je sve isto. Kad se gleda skor uzima se 95% i recimo za Srbiju je reading između 45 i 46 mesta. Za Hrvatsku između 27 i 36... Ali novinari glupi kao i političari.

A Šarčević je tek morončina. Na PISA testu se ne testiraju nikako individualni učenici. Ne rade svi sve zadatke, uzima se uzorak, itd...

maharaja

Ceo PISA test i konstrukti su preglupi. Ali ajde još da dodam, što se tiče matematike, tu je Srbija između 42 i 47 mesta, a nauka 45 i 49.

I ako kao nešto poredimo, Srbija je napravila značajne pomake u reading i math od 2006. godine, a science je u suštini ostao isti. 

Ono što je jedino bitno zaključiti iz pisa je da se povećao gap između najboljih (+1,7% u odnosu na 2009) i najgorih učenika u Srbiji. I da raste broj dece u donjoj kategoriji, što jasno pokazuje raslojavanje škola, propadanje mnogih škola i da je društvo manje jednako i ravnopravno.