Jump to content
Hamlet Strašni

Sve je isto, samo Njega nema - IV Vučićeva vlada

Budućnost Vlade  

82 members have voted

1. 1. Koliko će preživeti

• do 2020 - pun mandat
      29
    • do izbora za Beograd
      42
    • do 2019
      11

Recommended Posts

palikaris
1 hour ago, J-♣ said:

Ma glupost je teška šta predlaže taj preletač.

Ako će da postavlja naplatne stanice to podrazumeva neki minimum proširenja puta to jest izgradnja platoa, a to znači i eventualne ekspropijacije koje nisu nigde jednostavna procedura. Pa troškovi makar i montažno demontažnih kućica, pa troškovi inkasanata... pa bezbednosne betonske barijere zaštite inkasanta da mu u gustoj magli šleper ne razvali objekat i inkasanta zajedno.

Novom povećanom frekvencijom teških teretnih vozila vrlo brzo će razvaliti te puteve pa bi sva putarina koju naplati bila nedovoljna za sanaciju puteva koji nisu predveđeni za toliki saobraćaj šlepera.

Može to prostije da se izvede.

Uredbom vlade doneseš propis ili redefinišeš postojeći propis o maksimalnom opterećenju po osovini (naravno, onu vrednost koje natovareni šleperi i ostala teška teretna vozila ne mogu da ispoštuju) na magistralnim i ostalim putevima, osim za one koje imaju tačnu destinaciju po putnom nalogu. U istom propisu definišu se i novčane kazne i to nelinearno za svaku tonu preko dozvoljene vrednosti. Propis inače postoji, samo ga učiniš znatno strožijim.

Na mestima isključenja sa autoputa postaviš saobraćajnu policiju sa prenosnim vagama za merenje težine vozila (staju u gepek svakog automobila).

Na ovaj način odvratiš vozače i njihove gazde o zaobilaženju autoputeva koji su bytheway i dimenzionisani za teška teretna vozila. Odnosno, posebnim merama ih nateraš  da shvate da im je putarina ipak jeftinija nego kazne koje moraju da plate.

Samo neka upregnu saobraćajnu policiju da radi ono što joj je decenijama u opisu posla.

samo toliko. vec postoji propis, kategorizacija puteva, i zna se na koje puteve sleperi ne smeju da idu, kao sto se tacno zna koji kamion ima koliku nosivost, ne mora nista da se meri. problem je upravo u tome sto saobracajna policija nit radi nit izgleda ume da radi svoj posao, pa vozi ko kako i gde hoce. pa oni bre ne mogu da sprece bagru da vozi po knez mihajlovoj, a sad ce da jure po seoskim putevima slepere.

Meazza
1 hour ago, aram said:

stavove novinara. nema zvaničnih stavova DW-a, to ne postoji. a još manje obaveza da se usklađuju sa spoljnom politikom Nemačke. vladin uticaj počinje i završava se na postavljanju menadžmenta.

Samo toliko. :) 

aram

pa kako bi ti to rešio? da se postavljaju nekako sami? da ih bira narod? :lolol:

naravno da pokušaji pritiska ponekad postoje, ali vrlo se dobro pazi da to ni ne zaliči na cenzuru, nametanje stavova i sl. razbio bi ih svaki novinar na sudu, a pukla bi bruka pa bi padale i ostavke...

Time Crisis
19 hours ago, aram said:

Vama i dalje nije jasno da DW u Nemačkoj ne postoji?
DW je isključivo namenjen publici van Nemačke.

Koja je to uopšte publika? Živo me zanima koliko npr. ljudi čita DW na srpskom, verovatno bi stali u par autobusa. :P

Meazza

Ne pricamo o tome kako bih ja bilo sta resio nego o tome kako stvari zaista stoje. Dakle vlada postavlja menadzment i ostalo prepusta nezavisnim novinarima. Dobro™.

I nemoj me shvatiti pogresno, ne ismevam te, nego jednostavno ne verujem da je tako.

Edited by Meazza

aram
2 minutes ago, Time Crisis said:

Koja je to uopšte publika? Živo me zanima koliko npr. ljudi čita DW na srpskom, verovatno bi stali u par autobusa. :P

pa iznenadio bi se, mislim da im je dnevni reach na sajtu oko 30 hiljada

1 minute ago, Meazza said:

Ne pricamo o tome kako bih ja bilo sta resio nego o tome kako stvari zaista stoje. Dakle vlada postavlja menadzment i ostalo prepusta nezavisnim novinarima. Dobro™.

I nemoj me shvatiti pogresno, ne ismevam te, nego jednostavno ne verujem da je tako.

Dobrotm i tebi :D
Ljudi, vi gubite iz vida koliko smo se mi odvikli od nekih stvari koje ni kod nas nekad nisu bile nezamislive. U koje spada i sloboda štampe. Ja sam se npr. iznenadio što toga nema u Novinarskom Kodeksu
Nemačke, sloboda od pritisaka od strane izdavača se uopšte ne pominje. U srpskom kodeksu je to čitavo jedno poglavlje. Onda sam pitao, pa su mi prilično začuđeno objasnili da je to regulisano zakonom, nema potrebe da se to stavlja u kodeks...

Pontijak
1 hour ago, aram said:

Ljudi, vi gubite iz vida koliko smo se mi odvikli od nekih stvari koje ni kod nas nekad nisu bile nezamislive. U koje spada i sloboda štampe. Ja sam se npr. iznenadio što toga nema u Novinarskom Kodeksu Nemačke, sloboda od pritisaka od strane izdavača se uopšte ne pominje. U srpskom kodeksu je to čitavo jedno poglavlje. Onda sam pitao, pa su mi prilično začuđeno objasnili da je to regulisano zakonom, nema potrebe da se to stavlja u kodeks...

sto se mene tice, potpuno si u pravu da smo mi domorodci zaboravili tj odvikli smo se od nekih stvari koje su nezamislive u zemlji u kojoj zivis i radis :)

čekmeže

8 hours ago, palikaris said:

A sve sto treba da se uradi je da policija radi svoj posao. Pise lepo da je zabranjeno kamionima preko toliko i toliko tona da voze tim i tim putem, al se to kod nas ignorise jer eto. Kao i traktori sto voze kuda im dune. Al nemaju panduri vremena za to, moraju da dzedze u zbunju iza neke krivine da te hvataju na banalnosti, dal si prekoracio brzinu za 5km/h, da iskunjavaju mesecnu kvotu kazni. Policija je najbeskorisniji i najnesposobniji aparat u Srbiji, gde nista ne funkcionise kako treba, pa onda kad i hoce drzava nesto da regulise mora da se dovija jer na pandure ne mozes da racunas ni za sta. I onda nepropisno parkiranje moras da resis zabadanjem nekakvih stubova i ograda i betonskih zardinjera, kamione na magistralama nekim rampama sa naplatom, itd. Besmisao. 

Pre je bilo 60 ograničenje u naseljenim mestima i pošto nisu mogli da se izbore sa onima koji voze brže skinuli su na 50.