Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2017/18


Dali_man

Recommended Posts

Вероватно ће неке да интересује јучерашња утакмица омладинаца.

 

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    1144

  • Rumpelstiltskin

    1000

  • MaErAkLoIJA

    605

  • Dali_man

    425

Top Posters In This Topic

Posted Images

To "real" je iz proslosti, kada je klub harao evropom. Da ti ne prepricavam istoriju i nastanak ovog nadimka, jedino sto treba da znas je da je nastao u trenutku kada je nas klub bio najaci...

Inace moze ko hoce da nas smatra kako hoce, to je pravo koje ne mozemo da mu oduzmemo. Naravno lepo bi bilo da bilo ko pre donosenja zakljucka prvo mali info pa onda...

Hvala na zeljama!!!

 znam kako je nastao nadimak, nije mi jasno odakle ti potreba da mi to "objasnis" i pretpostavka da nisam upoznat sa istorijom radnickog

to je stvar opste kulture za ljude iz srbije koji iole prate fudbal

bas zato, sto ste deo, pa ajd top 5 kad je tradicija u pitanju, a i trenutno (manje bitno) takodje u top 5 srpskog fudbala ne vbidim potrebu da sebe nazivate imenom drugog kluba

 

inace, pise se najjaci

Pomenuo sam "Real" samo na kraju. No kakogod, zvanicno prvi navijacki transparent vidjen na stadionu Cair bio je natpis "Real sa Nisave" 1963. godine kada je Radnicki prvi put usao u tadasnju prvu Jugoslovensku ligu, a sve zbog belih dresova, u kojima je Radnicki igrao i koji su bili nalik Realovim, pa otuda i taj nadimak koji se zadrzao do danas. 

 

Zar vi vaseg Rajka ne zovete "Marakana", unazad jedno pola veka?  :fantom:

da, moja greska. mada ipak dva puta, doduse u jednoj recenici :)

 

isti mi je stav i prema "marakani".

lagao bih kad bi napisao da i sam cesto stadion zvezde ne zovem tim imenom, ali to je iz ciste navike, a ne da bi potencirao velicinu tog stadiona i posredno samog kluba

jer kao sto rekoh, to je manir malih klubova, a ni zvezda ni radnicki to nisu

Edited by pbg12345
Link to comment

znam kako je nastao nadimak, nije mi jasno odakle ti potreba da mi to "objasnis" i pretpostavka da nisam upoznat sa istorijom radnickog

to je stvar opste kulture za ljude iz srbije koji iole prate fudbal

bas zato, sto ste deo, pa ajd top 5 kad je tradicija u pitanju, a i trenutno (manje bitno) takodje u top 5 srpskog fudbala ne vbidim potrebu da sebe nazivate imenom drugog kluba

 

inace, pise se najjaci

da, moja greska. mada ipak dva puta, doduse u jednoj recenici :)

 

isti mi je stav i prema "marakani".

lagao bih kad bi napisao da i sam cesto stadion zvezde ne zovem tim imenom, ali to je iz ciste navike, a ne da bi potencirao velicinu tog stadiona i posredno samog kluba

jer kao sto rekoh, to je manir malih klubova, a ni zvezda ni radnicki to nisu

Uh ne mogu brate da se udubljujem u glupe teme. Ako si toliko upoznat shvati to kao tradiciju, mozda je neki "seljak" izvukao transparent ali to se ustalilo medju navijacima. Drugo je kada tudje ime das svom stadionu to je zvanicno ali kad najveci klub u zemlji to sebi moze da dopusti onda je ovo nase macji kasalj. Ovo je ustaljeno, nezvanicno i vec poodavno tradicionalno. Ne bih dalje da produbljujem ovu temu.
Link to comment

inace, pise se najjaci

da, moja greska. mada ipak dva puta, doduse u jednoj recenici :)

 

isti mi je stav i prema "marakani".

lagao bih kad bi napisao da i sam cesto stadion zvezde ne zovem tim imenom, ali to je iz ciste navike, a ne da bi potencirao velicinu tog stadiona i posredno samog kluba

jer kao sto rekoh, to je manir malih klubova, a ni zvezda ni radnicki to nisu

Pa sad, bejasmo nekad veliki, nije da nismo. Iz ove danasnje prespektive i vase i nase velicine su prilicno diskutabilne. Taj nadimak i transparent je deo nase istorije, nastao kad smo tek stvarali ime i fudbalski indetitet.

Link to comment

 

isti mi je stav i prema "marakani".

 

Kakav ti je stav, što se tiče Vojvodine i "Stare dame"....sećaš li se još nekog tima...ili bilo ko...  :)

Link to comment

Uh ne mogu brate da se udubljujem u glupe teme. Ako si toliko upoznat shvati to kao tradiciju, mozda je neki "seljak" izvukao transparent ali to se ustalilo medju navijacima. Drugo je kada tudje ime das svom stadionu to je zvanicno ali kad najveci klub u zemlji to sebi moze da dopusti onda je ovo nase macji kasalj. Ovo je ustaljeno, nezvanicno i vec poodavno tradicionalno. Ne bih dalje da produbljujem ovu temu.

 

kakav sad seljak. ko je pominjao bilo kakve seljake?

i sad si me malo zbunio, ali sam prilicno siguran da se zvezdin stadion nikad nije zvao "marakana. zvanicno. danas se definitivno ne zove tako.

ali nije to ni bitno, rekoh vec da mi je to glupo. zna se sta je marakana. nas stadion to nije i ne treba da bude. "rupa" je, al najlepsa

 

 

i opet to kad moze "najveci klub u zemlji" zasto ne bi i mi. pa jebem mu, zar nije poenta da budete razliciti od tih najvecih klubova u zemlji? posto se ovakvi izgovori po pravilu koriste kad je u pitanju nesto lose

Pa sad, bejasmo nekad veliki, nije da nismo. Iz ove danasnje prespektive i vase i nase velicine su prilicno diskutabilne. Taj nadimak i transparent je deo nase istorije, nastao kad smo tek stvarali ime i fudbalski indetitet.

 

 

Kakav ti je stav, što se tiče Vojvodine i "Stare dame"....sećaš li se još nekog tima...ili bilo ko...   :)

pa isto

mada mislim da oni to sami i ne koriste vec da je to nesto sa cim ih "kite" novinari zurnala. doduse verovao sam i da je ovo vase real takodje nesto sto se da samo u zurnalu procitati, ali vidim i vi sami rado to koristite

 

kad vec pomenu vojvodinu isti je primer i za "srpsku atinu". koja crna sprska atina? zna se sta je atina. to uopste nije kompliment za novi sad, koji ima svoj identitet i sa cim da se ponose njegovi stanovnici

Edited by pbg12345
Link to comment

 

 

pa isto

mada mislim da oni to sami i ne koriste vec da je to nesto sa cim ih "kite" novinari zurnala. doduse verovao sam i da je ovo vase real takodje nesto sto se da samo u zurnalu procitati, ali vidim i vi sami rado to koristite

 

kad vec pomenu vojvodinu isti je primer i za "srpsku atinu". koja crna sprska atina? zna se sta je atina. to uopste nije kompliment za novi sad, koji ima svoj identitet i sa cim da se ponose njegovi stanovnici

Apsolutno se slažem...u pravu si, istog sam mišljenja i imao bih što-šta da dodam, ali dovoljno je i ovo.

Link to comment

Da se pravim malo pametan, kad već imam slobodno vreme :)


1. Odbrana. Najlošiji deo tima i najveći krivci zašto nismo bar stepenik više na tabeli. Nikada više kandidata za prvih 11 i nikada manje uigraniji „bedem“ ispred gola. Ako izuzmemo ona dva identicna loba sa ivice šesnesterca, protiv Partizana, koji su, takođe, bili žešći kiksevi odbrane, ja se nešto ne sećam da smo mi jos koji gol primili sa distance. Protivnicki igraci su nam se bukvalno ušetavali u gol. Odbrana od prekida i kornera užasna. Naročito u periodu kad nam je Bajić bio prva opcija međ stative. Ništa bolji nam nisu bili zadnji veznjaci. I ako se od Stanojevića posle par utakmica videlo da nema leba, od povratka Tomića se očekivalo mnogo više. Na žalost, unazadi ga Lalat u Čuki.

I dalje mislim da smo se ratosiljali boljeg golmana nego što smo imali na raspolaganju. Konovalov je bio, po meni, puno bolje rešenje u odnosu na Baju i Zogu. Drugo, doživljavao je Radnički, otprilike kao Koja. Maksimalno profesionalno, do kraja...i do jaja. Mislim da je po svim segmentima, koje krase školovanog golmana, Ivana bio za koplje ispred ove dvojice.

 

Raul-devojka za sve i ne treba trošiti reči. AKo bude mudrosti, treba mu ipak dozvoliti da se u'lebi negde preko, a ne da se svake sezone-dve odriče neke uplate koji mu klub duguje. Radoš....polako popunjava formulare za penziju, Žile može da ide kao podrška novom štoperskom paru, sa klupe. Nidža Stanković ... nekakao završava posao. Za ozbiljnije planove, trebaće nam ozbiljniji bek.


Sredina

 

Od Stanojevića posle par utakmica videlo da nema leba, od povratka Tomića se očekivalo mnogo više. Na žalost, unazadi ga Lalat u Čuki.

Arsić – alfa i omega tima! Ubedljivo najbolji igrač tokom celog prvenstva. Fajter, radilica, ostavio je srce na terenu. Njegov odlazak bi bio najveći gubitak, u svakom pogledu.

Noma – Za ono malo vremena je pokazao mnogo. Igrač sličnih karakteristika kao Arsa. Verujem da može mnogo više, nadam se da ćemo bar njega da zadržimo i za sledeće prvenstvo.

Ipak, ono što nam je mnogo falilo je onaj stari dobri Caki. Do povrede je i pružao ono što se od njega očekivalo, nakon toga, sem par bljeska, ni bleda senka onog igrača. Rovitost, godina proizvodnje, nedostatak motiva ili već nešto drugo, u svakom slučaju dao je on klubu sve ove godine mnogo, da bi mu se bilo šta zamerilo.

 


Slažem se oko zadnjih veznih i dodao bih da me je mnogo nerviralo ono Tomketovo odigravanje "na prvu". Oko Stanoja ne  treba trošiti nešto posebno reči. "Naduvan" menadžerski, odigrao jednu-dve utakmice, zapazio ga Muslin, pozvao na neku prijateljsku i to je sve što smo videli od njega.

Arsa....tu ne treba trošiti reči. Gde ga ne seješ-tu niče...svuda ga ima i čovek zadužen za evro-golove. Pola golova koje smo postigli su njegovi golovi ili asistencije u saradnji sa Cakijem koji postigao 7 golova i 4 puta asistirao. Nije Caki pružio maksimum, imao je problem sa povredom, ali ako se pažljivije pogleda ovaj snimak svih golova, lako će se uočiti, što se Cakija tiče....ako nije dao gol ili direktno asistirao, učestvovao je u začetku kacije za gol...ne bih ga još otpisivao. Noma....dobra investicija, tek će pokazati i pružiti koliko može, a može dosta. Za ovu polusezonu, dva gola 3-4 asistencije, malo li je. Pogotovu što mu ne nedostaje borbenost i želja.

 

Krila

 

Mlađarija puca od talenta ali nedorečeni na terenu. Najveći talenat, još od vremena Piksita i Ramba, je po mom skromnom mišljenju Travančić. Kad dobije loptu teško ga je zaustaviti. Ima i fudbalski nerv i coyones. Problem je što od 90 minuta igre, lopta u njegovim nogama provede jedva 2. Dal je do njega ili do ostalih igrača, ne znam. Za malog Žileta otprilike isto, sve je tu ali... pametan nisam zašto njihov potencijal nije više iskorišćen.

Tu je, uz opisane i Hadžikadunić koga treba uvoditi u minutažu, a zaboravili smo da spomenemo i Pirketa. Apostolović bi ove sezone da krene uzlaznom linijom forme. Jbm li ga dal sam ga dobro rek'o....

 

Rasni golgeter(i)

Koja - sasvim, sasvim korektan. Mačka u džaku koja je premašila očekivanja. Bilo bi lepo kad bi ostao u dresu našem svetom.

Mrka - ...

 

 

O Koji sve naj i stvarno bi voleo da ostane. Koliko god sam bio skeptičan kad je došao, a očekivao od Volkova sigurnost po levoj strani, toliko se sve desilo naopako. S tim što Volkov i Perendija, a pogotovu ovaj drugi su nas koštali dosta primljenih golova. Možda čak i plasmana u LE imajući u vidu kako su odigrali u Lučanima poslednju utakmicu.

Mrka...malo rzočarao u nastavku prvenstva i što je najgore počeo je da izmišlja neke driblinge i finte. Uz kuknjavu ka Rastavcu što nije standardan, Mrka je ipak nakupio 35 nastupa.

 

Morao bi par reči o Pavkovu. Za polusezonu 5 golova, 5 asistencija ne računajući faulove načinjene nad njim, a koje su Caki ili Arsa pretvorili u golove. Šteta je što nije ostao kod nas, ali 300 000+30% mirišu lepo. Žao mi je što doživljava sudbinu Stefana Ilića, ali i to je deo folklora čelnika klubova.

 

Naš najveći gubitak se zove Milan Rastavac. Imao je čovek viziju, ali su ga ambicije čelnika kluba zajebale u ostvarenju iste. Najpre Radan, a onda Tončev. Na kraju je i on počeo da igra kako sviraju i već bio spreman za "češljanje" sa Zapada....mada nije da već nije bilo počelo.

 

Šta dalje? Videćemo već od angažovanja novog trenera. Mima je postavio visoko lestvicu što se kriterijuma tiče i vrlo sam sklon da očekujem velika razočarenja što se tiče ttrenera. Ne verujem da će se tražiti "vizionar" već će to pre biti neko ko će kanalisati sve one koje u redu čekaju kod Naisa da potpišu za nas.....što će ukratko reći...od toga nema ni mojega.

 

Pa da se nadamo, šta drugo.

 

P.S. Na kraju, zamalo da zaboravim, utisak mi je da smo postali "veliki". Samo kukamo na druge i pišemo saopštenja....e do q. to nismo mi.

Link to comment

Ајде нек нам је са срећом следеће, још регуларније првенство...

fla%C5%A1a-0.5.png

 

П.С. Још кад нам на крају и Цеца запева, где нам је крај...  :fantom:

Edited by Captain_Darling
Link to comment
  • teacher unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...