Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

3 minutes ago, zorglub said:

Tešim se da sam makar Morzea naučio.

Pa koja sti to generacija bio?

1953 - 56, avgustovska klasa? :tongue:

Edited by namenski
Link to comment
19 minutes ago, namenski said:

Pa koja sti to generacija bio?

1953 - 56, avgustovska klasa? :tongue:

 

Smejaćeš se ti kad navale svemirci...

 

 

Edited by zorglub
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

 

Loše su vas učili, kakav pucanj u vis, bakrači... ili je mnogo prošlo, pa si zaboravio. Koliko znam, postupak za zaustavljanje je identičan u svim rodovima i ide:

 

Stoj!

Stoj pucaću!

Stoj pucam!

 

Samo da se pridružim ovim nesposobnima :happy: - ništa gluplje od vojske. Tešim se da sam makar Morzea naučio.

Sad je taj karton A promenjen, ali u VJ je bila opisana procedura,strazu si davao sa zakoceneim oruzijem i bez metka u cevi. 

 

Vojska Jugoslavije, stoj je 100% u upotrebi,druga strana mora da odgovori sa stao sam,onda pitas ko ide,taj se npr. predstavi "razvodnik straze sa strazom.Trazis mu lozinku, kad odgovori ide ono razvodnik straze napred. 

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Tešim se da sam makar Morzea naučio.

А, (см)радиста.

Где си био?

 

ПС наравно да је глупо у војсци, треба да радиш друштвено (не)користан рад.

Link to comment
25 minutes ago, vathra said:

А, (см)радиста.

Где си био? 

  

ПС наравно да је глупо у војсци, треба да радиш друштвено (не)користан рад. 

 

Telegrafista, molim lepo. Veza se zeza...

Link to comment

Веза је најбољи род, род је најбоља веза ;-)

 

Родила мајка пропалицу да мота моталицу (21803)

Link to comment
6 hours ago, foto said:

Eh, JRM

 

To mi je bila jedna od tri ponudjene opcije na regrutaciji, ali posto sam oklevao duze od 1 sekunde u tom izboru - debeli brkati major je odlucio umesto mene: 'pesadija!' (treca opcija su bili inzinjerci)

Link to comment
On 7.3.2019. at 19:01, vathra said:

Dobijalo se naravno oružje pre zakletve, da bi se čistilo i. uvežbale strojeve radnje. A ovaj period procene i obuke se sprovodio naravno, pogotovo za one koji su išli na stražu i kojima je davana prava municija. Sa oružjem se bilo svakodnevno u kontaktu, ali sa municijom samo kontrolisano.

 

A ovo za pomije, imali smo lika koji je folirao problem sa očima da ne bi išao na stražu. Pokajao sa posle pošto je gulio u džubaji :D

Bajo moj, džubaja je zakon za onog ko vidi priliku..:D 

Ja sam bio recimo 3ći asistent kuvara, i onda mi je zapadalo u dužnost da složim ekipu za džubaju, ili da delim hranu. 

U to vreme je džubaja značila oslobadjanje od jutarnje smotre, fizičkog, čišćenja kruga, topli kutak da se otkunta malo, popije kafa, sluša radio,.....jednostavno, da se u miru i zenu počne dan.

A vojska ko vojska uvek gladna - za ekstra piletinu, ili ono zeleno jaje, mogao si svašta da dobiješ :wicked:

 

...dobra, stara vremena....:cry: 

 

Link to comment
25 minutes ago, steins said:

Bajo moj, džubaja je zakon za onog ko vidi priliku..:D 

Ja sam bio recimo 3ći asistent kuvara, i onda mi je zapadalo u dužnost da složim ekipu za džubaju, ili da delim hranu. 

U to vreme je džubaja značila oslobadjanje od jutarnje smotre, fizičkog, čišćenja kruga, topli kutak da se otkunta malo, popije kafa, sluša radio,.....jednostavno, da se u miru i zenu počne dan.

A vojska ko vojska uvek gladna - za ekstra piletinu, ili ono zeleno jaje, mogao si svašta da dobiješ :wicked:

 

...dobra, stara vremena....:cry: 

 

 

Ja se iz dzuboksa secam samo smrada koji posle danima ne mozes da isperes i pacova koji se motaju oko onih masina za sudove. Mentoli se takmicili - jedan ga istera metlom, a drugi docekuje da volej pa ako ga lansira kroz vrata, to je gol.

 

Meni je jedina pozitivna stvar taj osecaj da postoji neka druga realnost u kojoj sam proveo godinu dana. Ko alieni da su me kidnapovali na godinu dana.

Link to comment
  • 4 months later...

imam pitanje ako moze da mi neko pomogne:

 

danas sam dobio poziv, verovatno za vojnu obuku, ali ga nisam prihvatio. pitao sam postara da li mozda on zna koja je procedura, kao i obicno, oni nemaju pojma, ali mi je rekao sledece: sutra ce jos jednom da proba da mi dostavi, i ako odbijem, stavice mi neki papir sa tekstom.. "javi se za 15 dana tu i tu".  moje pitanje, odn. dilema je sledeca: nemam nameru da se javim na v.b. u smislu da odem na istu, a nemam konkretan razlog da bih naveo, u smislu: bolestan, odsutan... itd. vise je razlog: ne zelim!

ovo me muci: da li da odem, kada primim taj beli papir sa adresom tamo, i lepo kazem: "ne zelim!" ili da nista ne radim dok mi ne stigne "opomena, sudski poziv, privodjenje, placanje kazne novcano?"

 

u svakom slucaju, zaista sam sprema i u zatvor na tri meseca nego da idem na 15 dana ili koliko vec na vojnu obuku. sada je situacija drugacija nego pre kada sam dobijao te pozive. nisam nikad otisao, ali nisu bili ni ovi penali ukljuceni kao danas...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...