Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

Update

 

Moj Šro ortak 15 dana na terenu. Glavni drugari 94 godište, cice na dobrovoljnom služenju. Video sam slike...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Sto bi rek'o rahmetli Bendza - "jasno mi je zasto su poceli i zene da pushtaju/zovu da sluze™ - takvu jeb@cinu samo zensko moze da prezivi"... 

 

 

ili pak ovako 

 

Link to comment

For the record: 

U moje vreme (krajem osamdesetih) su na vojnim vezbama bile vrlo fensi konjske kobasice (as in mesna preradjevina, obicno na rostilju). Ne secam se gde smo ih kupovali - al' je bilo blizu 'zbornog mesta'... Boleč valjda...

Link to comment

Inače ceo tekst

 

Rado ide Srbin u vojnike/ da zelene bere lovorike./ Borba njemu zabava je prava/ još milije pobediti vraga*.

 

* vrag (arh.) neprijatelj, dušmanin

Link to comment

Nikad od nas švajcarci, razočaran sam

 

da li si ti normalan

 

edit: svajcarski sistem podrazumeva 3 nedelje sluzenja godisnje do 35. godine - to je pakao koji ti onemogucava da imas bre normalan zivot. Masa mojih kolega ispod 35 tamo nije godisnji odmor uzimala, jer kako da postignes kada te vojska zove na 3 nedelje. I onda moj kolega, dr. nauka izenjer, ide 3 nedelje da vozi kamion (,,jebiga, kada sam prvi put 'upisao' vojsku, nisam ni gimnaziju jos zavrsio" kaze). Kakvo tracenje resursa i vremena.

Edited by hazard
Link to comment

Inače ceo tekst

 

Rado ide Srbin u vojnike/ da zelene bere lovorike./ Borba njemu zabava je prava/ još milije pobediti vraga*.

 

* vrag (arh.) neprijatelj, dušmanin

prote vase zivkovica? inache, bije ga glas da se kasnije odrekao pesme ^_^

 

srecom, ne odreche se ako tebe ljubit ne smem -_-

Link to comment

da li si ti normalan

 

edit: svajcarski sistem podrazumeva 3 nedelje sluzenja godisnje do 35. godine - to je pakao koji ti onemogucava da imas bre normalan zivot. Masa mojih kolega ispod 35 tamo nije godisnji odmor uzimala, jer kako da postignes kada te vojska zove na 3 nedelje. I onda moj kolega, dr. nauka izenjer, ide 3 nedelje da vozi kamion (,,jebiga, kada sam prvi put 'upisao' vojsku, nisam ni gimnaziju jos zavrsio" kaze). Kakvo tracenje resursa i vremena.

 

Ne mora toliko često, važan je kvalitet obuke, da se vreme racionalno iskoristi. Naravno da ovde od toga neće biti ništa, jer nema ni volje ni para.

Ja bih uveo obaveznu obuku i vojne vežbe i za žene, npr Gospa Buba bi bila odličan vojnik, specijalnost VBR ili artiljerija. Proračun putanje, kosi hitac i tako to  :D

Edited by slow
Link to comment

nataknem ja tebe i tvoju ljubav prema vojsci na onu stvar (qrac).

 

cenim da si svoju odslužio civilno ili nisi ni bio. ili to ili si lud.

Edited by ikar
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...