Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Dobro neupecatljiv posle Caje :D, to verujem.

 

Iz mog ugla je bio normalan, neopterecen time ko je i sta je, ne na ortacku foru (Osmokrovic), covek na zemlji sto se kaze. Bilo je jos takvih ljudi, ali ko na vraga mizak upamti one druge.

 

Mislim da se pred tu godinu vratio iz Amerike (ne znam koliko je tamo proveo) i doneo jedan praktican pristup predavanjima.

 

Imao je, cimi mi se, firmu sa jos nekim i pokusao pricu sa digitalnim brojilima, posle 2000. i usao u frku sa EPS oko specifikacija  na tenderima.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Baš me začudilo ovo za Dukića. On je nama sa telekomunikacija bio autoritet, ozbiljan i ponosit čovek. Uspešan svakako i dobro plaćen na fakultetu, a delovalo je da ima kontakte i van akademije. Nisam bio njegov fan, staromodno je organizovao katedru i svoja predavanja, ali da žicka pare preko neta...neverovatno.

Link to comment

Retko pisem na forumu, ali rado citam ovu temu posto sam ETF-ovac iz druge polovine devedesetih. Bio sam prosle nedelje u Beogradu i pricao sa svojim kumom koji je jako blizak katedri za telekomunikacije i bas smo pricali o temi prof. Dukica. On rece da Dukic duguje velike svote novca mnogim kolegama na fakultetu od nekoliko hiljada do nekoliko desetina hiljada EUR. Prica se da je operacija ledja samo pokrice za pokrivanje troskova Dukiceve cerke za koju se opet nagadja da ima neku tesku bolest ili neku zavisnost. Nisam covek koji voli traceve tako da posto kupio poto prodao...

Sve u svemu bilo mi je zao da cujem posto mi je drzao predavanja iz Osnova Telekomunikacija i sto rece Heavyside ostao u secanju kao ozbiljan i strucan covek.

Link to comment
2 hours ago, no_one said:

Sve u svemu bilo mi je zao da cujem posto mi je drzao predavanja iz Osnova Telekomunikacija i sto rece Heavyside ostao u secanju kao ozbiljan i strucan covek.

Ovo. Smorio sam se kad sam shvatio da ga je neka (ko zna koja) nevolja snašla pa mora ovako. Ozbiljan i stručan čovek su prave reči za njega.

Link to comment

Sa ogradom da nemam dovoljno informacija: Da je neka životna nesreća ili slično sigurno bi našao na podršku među kolegama i poznanicima. Ovako deluje da su neki kockarski dugovi ili neko slično nepočinstvo.

Link to comment

Maločas razmenih priču o Dukiću sa mladjom koleginicim i ona mi reče da je to njegovo traženje para i od nje jedna od neprijatnijih životnih situacija, nije je pitao možeš li da mi pozajmi nego kada možeš da mi daš, može li sutra. Pri tome, nije joj nikada predavao i pošto radi u  inostranoj firmi ciljano birao ljude iz te firme ubedjujući ih da  je akciju inicirao jedan od kolega iz te firme ( koji medjutim već par godina i nije bio u firmi, promenio) Neki su mu zaista davali po par stotina evra . Šta god da je u pitanju nekako je baš ljudski sunovrat . Ja imam sa njim vrlo ružnu epizodu iz vremena studiranja ali mi je svejedno žao, rekla bih daon nije sav svoj sa pameću sad iz ko zna kog razloga. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo me je bas rastuzilo.

Pokazivaci, niske, skretnice…

Redak skroman covek na takvom ego-trip fakultetu, pocivaj u miru Laslo, veciti magistre (u nekom momentu su ga valjda naterali i da doktorira). 

  • +1 6
Link to comment
  • 2 weeks later...

https://pcpress.rs/in-memoriam-laslo-kraus/

 

kratko sam radio na RTI katedri, ali dovoljno da imam solidnu interakciju sa Laslom i uverim se da iza fasade "krutog" čoveka je jedna jako prijatna osoba.

 

 

lična anegdota vezana za Lasla.

negde baš u vreme kada je trebalo da počem da radim na katedri, a već sam se tamo često motao, sam dobio ponudu da polažem za nekog momka programiranje na Višoj Tehničkoj.

studentarija jbg, glad za novcem prevlada moral.

i dođe taj dan, sedim u njihovoj učionici pored tog momka, sa planom da kad uradim mu dodam svoj rad a on meni svoj koji bi ja predao sa nekim pa trećim indeksom koji su mi nabavili.

ulazi Laslo.

ja odlepio, sikćem na ovog mog što mi nije rekao ko im drži programiranje.

ja ustajem da izađem a Laslo, koji me prepoznao još s vrata, mi prilazi "kolega, otkud vi ovde?".

buncam nešto kako sam došao da dam poslednju podršku ovom mom kome sam pomagao da se spremi.

Laslo se samo nasmejao i ništa nije prokomentarisao.

narednih meseci sam u zemlju propadao kad god ga sretnem na ETFu.

 

  • +1 8
Link to comment

RIP Laslo, za moju generaciju on je bio prvi učitelj programiranja, kad smo stizali do diplomskog, mi koji nismo bili programeri a imali smo nešto da u okviru diplomskog uradimo u računskom centru, uvek je bio tu da pomogne i posavetuje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...