Jump to content

Sećanja na ETF

Aion

Recommended Posts

38 minutes ago, gsb said:

Izgleda da smo svi prva trecina - donji kraj (me included). '85. Bilo je zabavno gledati muski deo '84 koji se pojavljuje

u septembru, blentavo srecan sto je na nekoj slobodi. Oni koji su se secali resenja kvadratne jednacine su bili jaaako srecni...

a oni koji su se secali prvog izvoda nisu ni sumnjali da ce poloziti matu.

Ja se sa cele prve godine secam Gradini prsluka, i Surutkinih savrsenih krugova.

Slicno i sprat iznad - na Vishoj™. Godinu ranije a posle izlaska™ mi dalo neke zadatke iz Nacrtne geometrije - ja iskusno krenuo da resavam k'o da su Linearna Algebra. Shkripi olovka, shkripim zubima i taj rad...

• Replies 906
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

209

• Friend

86

• iDemo

85

• ObiW

47

Top Posters In This Topic

Milošica
1 hour ago, gospa buba said:

tehnoloshki/rgf bi mi danas bili prvi izbor, kad znam sve shto znam. eventualno fizichka hemija.

Može objašnjenje? :)

gospa buba
6 minutes ago, Milošica said:

Može objašnjenje? :)

pa moze. moja primarna aktivnost je razna karakterizacija materijala namenski dizajniranih za razne primene. na tom putu sam se srela sa ljudima koji te materijale smishljaju i prave. s te strane mi se prichinilo da tehnoloshki, chak i sa uskim usmerenjima, moze choveku da da izvesnu (chak i vecu) shirinu u izboru tema i aktivnosti u zivotu. rudarski vishe maglovito, iz nekih romantichnih kristalografskih pobuda, besmislenih naravno, a takodje se tichu karakterizacije materijala, kod mene je sve oko materijala, modernih, nemodernih. bilo kakvih, pa patim za delovima koji mi nedostaju, a ne mogu da stignem da ih nauchim. naravno, ne znachi da ne bih opet letela na etf, sigurno bih, ali bi se nakojn zavrshetka mozda ranije usmeravala na oblasti koje su vishe tehnoloshke a manje fizichke. tako nekako.

fizichka hemija zato shto uzima najbolje od oba sveta, to je najbolji hibrid koji je bu proizveo, ikad.

moja proroda je praktichne prirode, mozda u tome lezi i prvobitni odgovor zashto etf a ne fizika. takodje, nemoj da zaboravish da ja jedem leba od nauke, tako da moje vizije ne pripadaju ovom svetu :)

Edited by gospa buba
1 hour ago, gospa buba said:

moja proroda je praktichne prirode, mozda u tome lezi i prvobitni odgovor zashto etf a ne fizika. 

Tu lezi i odgovor na pitanje zasto fizicari misle da etf nije nauka. 

3 hours ago, gsb said:

(....)

Surutkinih savrsenih krugova.

Izvinjavam se što upadam na ovo zanimljivo prisećanje na inicijaciju ali...je l' Surutka nadimak neke profesorke?

Ako jeste, onda se pitam s kim sam se to družio krajem srednje škole a nisam pomišljao na ETF, nikad i nikako, dok sam planirao svoje studiranje.

Edited by Bujodrag
7 minutes ago, Bujodrag said:

Izvinjavam se što upadam na ovo zanimljivo prisećanje na inicijaciju ali...je l' Surutka nadimak neke profesorke?

Ako jeste, onda se pitam s kim sam se to družio krajem srednje škole a nisam pomišljao na ETF, nikad i nikako, dok sam planirao svoje studiranje.

Jovan Surutka, akademik, otisao u penziju kad si ti bio malji deca.

gospa buba
Tu lezi i odgovor na pitanje zasto fizicari misle da etf nije nauka. 

kako god, mi lebac odnesosmo :D

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk

peralozac

fizichka hemija zato shto uzima najbolje od oba sveta, to je najbolji hibrid koji je bu proizveo, ikad.

Tiše malo molim :) Čuće te moja mama, a onda ću opet morati da slušam hvalospeve o fizičkoj hemiji. Kune se da je to toliko zanimljivo da še’set osme nije primetila ništa čudno da se dešava na faksu i oko njega...
2 hours ago, gospa buba said:

(....)

Ja sam polagao fizičku hemiju kad sam upisivao tehnološki da ne bih išao u vojsku a propustio sam prijemni na filozofiju jer sam bio pao na popravni.

I tad sam shvatio koliko je gimnazija dobra škola. Bio sam loš gimnazijalac, uglavnom trojka u knjižici. Devojka i ja smo se za taj ispit spremali puna dva dana a jedan od ta dva smo bili sami na gajbi default_rolleyes.gif&key=7cc823dfbd1d26a.

I ona je bila osma a ja dvanaesti na listi tog drugog upisnog roka a bilo je mnogo i onih koji su pali, svi smo jurili tehnološki iz istih razloga osim njene sestre u prvom roku, ona je to želela, upisala, završila i sad već godinama živi i radi u Francuskoj.

Ali sećam se da je medju ozbiljnijim pitanjima bilo: element koji ima redni broj 8 u jezgru ima x protona. Zaokružiti tačan broj 

I super je bila fizika u četvrtoj godini srednje. Na popravnom sam dobio maksimalnu ocenu. Iznenadio se profesor Ljuba kad je na dopunskoj nastavi video koje knjige čitam i šta me sve zanima. A moju devojku je oborio (ili joj nije dao peticu) praktično samo zato što je bila sa vucibatinom kao što sam ja.

3 hours ago, gospa buba said:

rudarski vishe maglovito, iz nekih romantichnih kristalografskih pobuda

Propusten jms_uk senior, bas na katedri za fiziku :D