Jump to content

Sećanja na ETF

Aion

Recommended Posts

2 minutes ago, namenski said:

Jeste trajalo nekoliko dana, ali meni bre ostao utisak nehumanosti, nepotrebnog pritiska na onu decu...

Uvek mi se cinilo da se to trebalo i moglo bolje, drugacije organizovati, delovalo mi nekako ponizavajuce, ne znam...

bio je to solidan stres, koliko pamtim... odlazak tamo, nalaženje mesta, raspoređivanje, ta gomila dece okolo...

samo bih lagala kada bih rekla da sam osećala pritisak koji bi se odrazio na rezultat prijemnog ispita. 

puna koncentracija, nula treme i potpuna neosetljivost na okolne signale su moje stanje na otprilike svim ispitima koje sam ikada polagala.

jedna od retkih korisnih osobina koje imam :)

• Replies 906
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

209

• Friend

86

• iDemo

85

• ObiW

47

Top Posters In This Topic

gospa buba

mi deca nismo to dozivljavali tako. a ni nashi roditelji samoupravljachi :)

@pt. kako bre prijemni zajedno za vishe tehnichkih? to je pochelo onda negde izmedju mene i tebe :unsure:

12 minutes ago, gospa buba said:

@pt. kako bre prijemni zajedno za vishe tehnichkih? to je pochelo onda negde izmedju mene i tebe :unsure:

pa ne znam kad je počelo, al je mene sačekalo. sajam, beskrajna siva sala i u njoj zvezda (jt moi :blush:)

sećam se da sam drugu želju u brzini i nervozi pogrešno zaokružila, ali nisam bila svesna toga uopšte.

sreća pa sam bila u trećini, adervajz bih sada bila u bespućima geodezije ni kriva ni dužna :D

gospa buba

jeste bio sajam ali samo etf. nikake geodezije. mada mi se sad geodezija doima sasvim solidnom aktivnoshcu. makar planeta ne moze tako lako da nestane :hihi:

halloween

Bili su svi fakulteti gde se tražila matematika na Sajmu. Ja sam polagala za Matematički, ne sećam se koja mi je  bila druga opcija, a bila sam 40. na zbirnoj listi za sve fakultete. 1992, jeziva.

Na kraju, malo čega se sećam iz tog perioda, osim neke "zanimljive matematike".

Edited by halloween
halloween

Da sam znala da je sasvim normalno predomisliti se i da postoji ono što humaniji obrazovni sistemi zovu gap year, ne bih se toliko sekirala i patila.:)

5 hours ago, pt 2.0 said:

pa ne znam kad je počelo, al je mene sačekalo. sajam, beskrajna siva sala i u njoj zvezda (jt moi :blush:)

sećam se da sam drugu želju u brzini i nervozi pogrešno zaokružila, ali nisam bila svesna toga uopšte.

sreća pa sam bila u trećini, adervajz bih sada bila u bespućima geodezije ni kriva ni dužna :D

Druga zelja... u moje vreme (mezozoik, mamuti i ja), 4 fakulteta su imala prijemni u prvom roku (medicina, psihologija, arhitektura, etf), svi ostali su imali prijem kandidata par dana posto ovi pobrojani zakljuce listu primljenih. Prijemni se polagao u sredu i cetvrtak, a lista primljenih se objavila u ponedeljak. Imao sam 3 dana da razmisljam kako sam uradio, i da smislim koja mi je druga zelja ako podje po zlu, i... nista pametno nisam smislio. Ni dan danas ne znam sta bih upisao da nisam prosao prijemni.

5 hours ago, gospa buba said:

jeste bio sajam ali samo etf. nikake geodezije. mada mi se sad geodezija doima sasvim solidnom aktivnoshcu. makar planeta ne moze tako lako da nestane :hihi:

Jesu vas slikali na prijemnom? Umene je bio Djenka sa fotoaparatom, da uslika one koji nisu imali dovoljno godina da izvade licnu kartu, ili su bili dovoljno prisebni da je ne ponesu na prijemni. 

4 hours ago, halloween said:

Da sam znala da je sasvim normalno predomisliti se i da postoji ono što humaniji obrazovni sistemi zovu gap year, ne bih se toliko sekirala i patila.:)

A pa bila je gap year u moje vreme, sjajno sam se proveo sa vrsnjacima u egzoitcnom kraju daleko od doma. Placen smestaj, hrana, cak su nam dali letnju i zimsku uniformu odecu i obucu, a i kape smo nosili svaki dan. Kad sam se pojavio na fakultetu posle te, hajde da je nazovemo gap year, mogao sam volu rep da iscupam koliko sam bio snazan, al' prvih mesec dana nista nisam razumeo sta profesori pricaju i crtaju na tabli. Fun times. 

Edited by ObiW
burekdzija

Nekada pomogne ta gap year motivacija. Meni je bilo: il ces na sajmu uraditi prijemni za bilo koju trecinu liste i upisati etf, ili ces godinu dana cupati volovima repove (95. godine to cupanje repova i nije bila tako skakljiva tema). I srecom nije bilo cupanja repova.

1 hour ago, burekdzija said:

Nekada pomogne ta gap year motivacija. Meni je bilo: il ces na sajmu uraditi prijemni za bilo koju trecinu liste i upisati etf, ili ces godinu dana cupati volovima repove (95. godine to cupanje repova i nije bila tako skakljiva tema). I srecom nije bilo cupanja repova.

Mogao je da se upise RGF da se izbegne cupanje repova...

laser lotus

Jun '93 - te godine je informator poprilično kasnio i tri nedelje pred prijemni se ispostavi da za ETF neće biti praga znanja iz fizike. Kako sam se do tada spremao za PMF i bio poprilično siguran da sam matematiku spremio posljednje 3 nedelje se prebacim na fiziku. Fiziku nisam naučio (18 poena od 100) ali sam na prijemni izašao rasterećen jer ako omanem na ETFu uvijek je tu PMF. Ispostavilo se da je dobar rezultat iz matematike bio sasvim dovoljan za ETF.

A zatim sam se ipak odlučio za gap year i sledeću godinu proveo po nekim čukama u Hercegovini. Ima nas svakakvih ;)

Je l' ima neki extra-turbo senior da potvrdi ili makar da potvrdi da je cuo (kao sto sam ja cuo) da je 70tih (ili mozda i malo ranije) ETF "imao pravo" da izdaje i diplome iz matematike?? Meni to zvuci shashavo™ al' me ne bi iznanadilo ni malo... 

Nije edit: Bla, bla, bla... Pa sam proguglao - kad tamo: Mozda je ovo: "Na Elektrotehnickom fakultetu se sticu doktorati iz Matematike. Do sada su odbranjene 22 disertacije"

burekdzija
3 hours ago, jms_uk said:

To je bila samo dodatna motivacija na prijemnom, bilo je laksih nacina da se izbegne vojska od upisivanja etf-a :D

Ja sam hteo fiziku, ali me je mudri otac (inace masinac) posavetovao da naucim neki zanat, a fizikom se mogu uvek baviti. Srecom poslusao sam ga, tim zanatom se bavim i danas a fiziku posle 2. godine faksa u zivotu vise nisam ni pogledao. Do danas sam mu zahvalan na tom savetu.

gospa buba
7 hours ago, ObiW said:

Jesu vas slikali na prijemnom? Umene je bio Djenka sa fotoaparatom, da uslika one koji nisu imali dovoljno godina da izvade licnu kartu, ili su bili dovoljno prisebni da je ne ponesu na prijemni. 

A pa bila je gap year u moje vreme, sjajno sam se proveo sa vrsnjacima u egzoitcnom kraju daleko od doma. Placen smestaj, hrana, cak su nam dali letnju i zimsku uniformu odecu i obucu, a i kape smo nosili svaki dan. Kad sam se pojavio na fakultetu posle te, hajde da je nazovemo gap year, mogao sam volu rep da iscupam koliko sam bio snazan, al' prvih mesec dana nista nisam razumeo sta profesori pricaju i crtaju na tabli. Fun times. 

ne secam se fotografisanja nikakvog :unsure:

momci posle gap year su mogli da te fizichki prenesu preko ulice ali nisu bili sigurni kako se prelazi :lol::wub:

3 hours ago, jms_uk said:

tehnoloshki/rgf bi mi danas bili prvi izbor, kad znam sve shto znam. eventualno fizichka hemija.

Izgleda da smo svi prva trecina - donji kraj (me included). '85. Bilo je zabavno gledati muski deo '84 koji se pojavljuje

u septembru, blentavo srecan sto je na nekoj slobodi. Oni koji su se secali resenja kvadratne jednacine su bili jaaako srecni...

a oni koji su se secali prvog izvoda nisu ni sumnjali da ce poloziti matu.

Ja se sa cele prve godine secam Gradini prsluka, i Surutkinih savrsenih krugova.