Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Ja ovo nisam pravio u III srednje - za one tipske probleme (fortrqn, programiranje) - pola ocene da izgubiš ako ne nacrtaš algoritam...

A fakat je viška, ne?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

pa nije :d. ako si pochetnik igra ti svakako i ako poduchavash pochetnika. a kad se utemeljish u jeziku i razmisljash u njemu, onda nema veze. sam poslala proshle nedelje neku djecu sa sharenim flomasterima da dele neki listing na blokove da vide shta radi :lolol:

 

naravno, ko zna kako se sad radi, mi smo iz proshlog veka, pre ili kasnije dopadnemo shtapa i kanapa :d

Edited by gospa buba
Link to comment

pa nije :D. ako si pochetnik igra ti svakako i ako poduchavash pochetnika. a kad se utemeljish u jeziku i razmisljash u njemu, onda nema veze. sam poslala proshle nedelje neku djecu sa sharenim flomasterima da dele neki listing na blokove da vide shta radi :lolol:

 

naravno, ko zna kako se sad radi, mi smo iz proshlog veka, pre ili kasnije dopadnemo shtapa i kanapa :D

kako kome... :)

ja sam to upravo ignorisao kao pocetnik - na onim jednostavnim™ primerima kakvi se uce na pocetku. zato su me i terali da naknadno crtam algoritme... 

Link to comment

Dobar vam je ovaj Antonije, jak akademik...

 

 

 

Akademik Antonije Đorđević povukao je svoj potpis sa peticije kojom se traži revizija izučavanja teorije evolucije u našim školama i na fakultetima, piše Danas.
Link to comment

pala sam u junu celu prvu :D

onda ochistila u septembru.

 

ja sam padala OET kao kruška iako sam ga i spremala i volela i sve, nešto mi valjda to leto bila žuta minuta

tako da je bio prenet u drugu godinu, i nisam uopšte ništa više ni takla a kamoli učila, i dobila 8 u januaru

 

inače vazda sam vukla neke repove, prvo OET i fiziku u drugu godinu, pa elektroniku  u treću, pa je onda bilo i ono spomenuto mirovanje* :) i onda sam na miru sve raščistila i ušla srećna i vesela u četvrtu (gde me je zaprepastio URS :lol: ali dobro :D)

a napadala sam se i merenja kod Pravice :lol:

 

*zbog elektronike :D inače bih prešla u četvrtu -- imala sam dovoljan broj položenih ispita no nijedan nepoložen nije smeo biti iz druge godine

Edited by Hjortron
Link to comment

jao shta to beshe kod pravice ne mogu da se setim

 

i njega sam zboravila. bila su neka merenja iz tjapkinove rukom pisane knjige, to nije to?

Edited by gospa buba
Link to comment

ma neka glupa električna merenja koja su svima služila da bildaju prosek a ja mislim da sam pala 3x :lolol: (tj 2x sigurno a može biti i 3)

 

jel tjapkin onaj što je rekao "sada ćemo da napišemo simbol za fosfor: F"?

tj to je uradio neki od tih starijih za koga sam samo čula ali nikad videla/upoznala, ali nisam sigurna tačno koji

Link to comment

Isto i ovde (sto se deljenja nulom tice) - ja kao - da iskoristim Fortran kompajler na PCju pa udri, udri, udri (neki RyanMcFarlan ili slicno) - pa opet udri, udri i na kraju mi se smuci i odem u GF lab (da, da - i mi smo imali DEC Vax sa sve VMSom) i pustim jednom - on prodje bez da trepne... Nije to bilo deljenje s nulom nego neke komponente (Fortrana) koje je Vax pojeo™ a sa kojima je RM Fortran imao vrlo velikih problema... Deljenje sa nulom je bilo posle... :)

 

Sećanje je malo izbledelo, ali nisam siguran da je posle DEC 20, koji jeste radio pod VMS, ali je bio matoriji od VAX-a, zanavljan mainframe u IRC. Kada je rashodovan, sećam se da smo merkali da za klub marnemo turbinčinu iz klimatizera, ali je bila preglomazna za adaptaciju. U institutu za hidrotehniku je osamdesetih još radio jedan matori PDP 11, na njemu su se, između ostalog, radile praktične vežbe iz hidraulike. 

 

Edit: u pravu si, sad mi je svanulo, kad je DEC 20 nogiran, stiglo je nešto minijaturno u poređenju sa mastodontom. Klem se pohvalio kada je to stiglo. Nikola je bio stari član kluba, još dok je bio student, pa nam je, kao prodekan, posle često bio desna ruka da sprečimo arhitekte da nas najure iz 337, godinama su merkali taj prostor za profesorski kabinet. Matori laponac, skroz sam pobrkao :)  

Edited by ajgor
Link to comment

Sećanje je malo izbledelo, ali nisam siguran da je posle DEC 20, koji jeste radio pod VMS, ali je bio matoriji od VAX-a, zanavljan mainframe u IRC. Kada je rashodovan, sećam se da smo merkali da za klub marnemo turbinčinu iz klimatizera, ali je bila preglomazna za adaptaciju. U institutu za hidrotehniku je osamdesetih još radio jedan matori PDP 11, na njemu su se, između ostalog, radile praktične vežbe iz hidraulike.

 

Edit: u pravu si, sad mi je svanulo, kad je DEC 20 nogiran, stiglo je nešto minijaturno u poređenju sa mastodontom. Klem se pohvalio kada je to stiglo. Nikola je bio stari član kluba, još dok je bio student, pa nam je, kao prodekan, posle često bio desna ruka da sprečimo arhitekte da nas najure iz 337, godinama su merkali taj prostor za profesorski kabinet. Matori laponac, skroz sam pobrkao :)

Ja sam se tu muvao k'o neki "demonstrator" krajem '80ih a diplomski sam razvlačio do 1991ve. Video sam posle godinu dve kad je RHMZ kupio prvu DEC Alfu, to je zver bila neviđena. al' nije imala nikakve aplikacije windows i uopste "standardnog" tipa tako da nije bilo ni "korisničke" baze... mi, na zemlji, smo brinuli brigu "da li quattro pro ili excel"... bio i Paradox i svašta nešto al MS pola pokupovao a drugu polovinu podavio i to je bilo to...

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

meni se najvise dopada ruska empirijska teorema preko dve table :D

Nije teorema nego jednačina za proračun razmaka između "drenova" za odvodnjavanje... realno, nisam mogao da verujem da neko može stručni predmet da predaje (IV godina valjda) a da bude takav vočić... posle vidim da je čovek doveden na političke "zasluge", navodno bio šef gradilišta na Mratinju (google, google) i - zapravo - konstruktivac... al' nonetheless neverovatno ograničen čovek. Zaista neverovatno.

 

Moj rahmetli drugar mu je tokom nekog razgovora i ubeđivanja da ima dovoljno poena na pismenom da ga ovaj pozove na usmeni rekao - na komentar "trebalo je to malo (detaljnije) da objasnite" - dakle - moj rahmetli drugar mu pokaže prstom nekog što skuplja lišće po Bulevaru i kaže "za njega sam mogao detaljnije al' računam vi ste ipak profesor"... ovaj čak nije shvatio ni šta mu čovek govori... jeza.

 

Posle su devedestih na izboru za redovnog profesora "birali" izmedju njega (2 ipo strucna rada za celu karijeru od toga jedan magistarski a drugi doktorat) i Čede koji je imao spisak od 3-4 strane radova objavljenih po najprestižnijih u hidrotehničkoj branši zidarske struke... K'o i sve drugo naopako - tako i to - izabraše aVakuma a Čeda ode na imperial college u london... i tako... ????????????

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Dobar vam je ovaj Antonije, jak akademik...

 

To vidi sa ovima sto su ga birali za akademika. Za struku je tata.

 

jel tjapkin onaj što je rekao "sada ćemo da napišemo simbol za fosfor: F"?

tj to je uradio neki od tih starijih za koga sam samo čula ali nikad videla/upoznala, ali nisam sigurna tačno koji

 

Ko je Tjapkina jednom video, nema sanse da ga pobrka sa nekim drugim. Vidi se iz aviona da je Rus: ridj, krupne kosti, govori sa ruskim naglaskom ko da je pre 10 godina naucio srpski. A covek rodjen u Pancevu. 

Link to comment

pa ja ga i nisam nijednom videla :lol:

 

a sad mi se nešto čini da to ipak nije bio on nego neki Filip koji je valjda predavao ta merenja (?) :huh:

 

i koga isto ne znam i nikad ga ne videh, nego mi pričali ljudi za to "F"

Link to comment

I? Ko je sve završio u roku? :D

ajde da se upisem :) 

dakle, 

5 + 1/2 godina provedih na faxu 

skroman prosek, ali ponosan na cinjenice ... 

 

- svake godine dat uslov u oktobru

- svake godine prenesen max broj ispita

- pred poslednjih 5 ispita napravljena pauza od 9 meseci, e onda se porodilo sve to plus diplomski za 3 meseca ... 

 

i tako 27. marta davne 1995. rekli smo bolje grob nego rob i tu se stalo 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...