Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

aaa. pomislila sam kako chudno pishesh rech 'voda' :D

 

 

kad malo porazmislim, sve mi je bilo tamo, i predavanja i vezbe i ispiti <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Kad vec neko pomenu Boru Lazica, narod koji je pratio njegova predavanja pocetkom prve godine imao ogromne probleme da ga razume, sto zbog boje i jacine glasa, sto zbog dikcije a najvise zbog tendencije da seta po amfiteatru sa kraja na kraj, cesto okrenut ledjima pa nije moglo ni sa usana da se cita.

Ljudi od muke zabarikadirali stolicama prostor oko katedre. Udje Lazic, pocne da prica, svi se naprezu da uprate, al bar je stacionaran. Krene na jednu stranu - ne moze. Okrete se na drugu, ne moze ni tamo. Prestajao covek predavanje pred katedrom, prebiruci prstima ko Vucic na kzn a oce da pukne (ne u nekom besu ili zlovolji, vec coveka poteralo a ne moze). :D

 

Doduse brzo se njegova grupa osula i spala na cesto jednocifren broj slusalaca.

Link to comment
......

Eh, matori Ciga

Prolazile generacije a on ostajao, pa skoro do smrti (mislim da je umro negde između 2006-2009). Pre devedesetih bilo jedno specifično veče koje su zvali "proslava Ciginog rođendana", ništa posebno kad se tako formuliše, ali datum bio zanimljiv 13 januar. odnosno to je bio nezvanični doček Srpske Nove godine, a Cigi bio rođendan 14. januara. U to vreme SNG se nije smela javno slaviti, ono moglo je, ali organizotora čeka posle informativni razgovor.

Jos uvek za 13 jan govorim Cigin rodjendan, a ljudi me cudno gledaju :misko:

Link to comment

Jel iko od vas slusao Akustiku kod Husnije Kurtovica ili Mijica (koga smo zvali Brzi Gonzales jer je malo licio na Meksosa)? Jako interesantan predmet, a Husnija je bio veoma dobar predavac. Pred kraj semestra su nas odveli u laboratoriju dole negde u katakombama. U secanju su mi ostale dve sobe. Prva je bila gluva soba, to ne treba da objasnjavam sta je. Uveli nas unutra i Brzi Gonzales opali iz startnog pistolja, i zvuk je bio otprilike ko da je balon pukao na dva metra od tebe. Onda su nas uveli u sobu suprotne namene, skroz oblozene keramickim plocicama, a zidovi (i plafon) su bili kosi, da se izbegnu stojeci talas. Tu je Brzi opet opalio iz pistolja i sunce ti zarko ko da nam je haubica pukla pored glave. Zamalo nismo zalegli po podu. Napravili da valja. 

  • +1 1
Link to comment

čuj slušala, i diplomski i postdiplomske kod njih radila :)

Husnija je tad bio već u penziji ali je držao ispite na postdiplomskim, a Gonzales (:lol: prvi put čujem sad za nadimak) je bio bog i batina

 

imala i ključeve od narečene prostorije 2-3 godine, provela u tom podrumu ohoho vremena (i dan-danas ga ponekad sanjam :D)

Link to comment

a za prepisivanje imam dve pričice:

- Tošić iz mikrotalasne tehnike na nekom ispitu izašao iz učionice i brbljao s nekim napolju sat vremena :D

- Dušan košarkaš iz pomenute akustike čitao neku knjigu i bolelo ga uvo šta radimo, mada, kad sam ja ustala sa mesta i nagla se malo napred da proverim kod drugara da li je potpuno sve ok što sam uradila je podigao glavu i rekao "pa dajte, ljudi!" :lolol:

 

p.s. pored tog košarkaša je asistent tamo bila i jedna devojka sa vrlo dugom kosom (nema veze s prepisivanjem nego s katedrom za akustiku)

Edited by Hjortron
Link to comment

Evo i moje pricice o prepisivanju.

 

Prvi ispit matematika 1, polaze se u amfiteatru, ja sedim u pretposlednjoj klupi, a iza sela drugarica koja hoce da prepise od mene. Problem je sto ja sitno pisem, pa ona ne vidi dobro, a asistent otvorio novine i liste za kladionicu, ne gleda uopste. Na kraju ova ustala, sisla do mene, prepisala sta je interesovalo i vratila se na mesto.

 

Ispit iz matematike 4. Niko ziv nije ucio beselove funkcije i jos neka izvodjenja, to su dolazila tri zadatka sto su se vrtela u krug i to su svi imali spremnu puskicu ili cak dodju sa resenim zadatkom u ispitnoj vezbanci. Asistent poizbacivao pola amfiteatra, nema sanse da izvadim papir da prepisem. Kad je naisao asistent da obidje ucionicu i pita dal ima nesto da nije jasno lik iza mene krene da mu postavlja neka pitanja o drugim zadacima koje isto tako nisam preterano ucio jer je onaj koji je trebalo da prepisem nosio dosta poena, pa tako slusam sta njih dvojica pricaju i belezim i polozim ispit.

Link to comment

Nas sa Više su stalno prepadale neke ribe (valjda nesto vezano za te iste sobe, akustiku, nauku i taj rad) da im pomažemo oko istraživanja - il' da slušamo ili da pričamo "za istoriju"... Pomoć za razvoj nauke/tehnike - i kad si zidar/šloser - znaš šta je bitno i od čega se živi, ne?

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

ja prepisala samo jednom, neki ogavan hamiltonijan na kvantnoj. poshto mika markovic taman umreo, ikonic morao da drzi ispit umesto. i chovek me spazi i isprepadamo se oboje najstrashnije na svetu :lolol:

 

praktichno nisam ni pokushavala, tela da umrem pri pomisli <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

ja prepisala samo jednom, neki ogavan hamiltonijan na kvantnoj. poshto mika markovic taman umreo, ikonic morao da drzi ispit umesto. i chovek me spazi i isprepadamo se oboje najstrashnije na svetu :lolol:

 

praktichno nisam ni pokushavala, tela da umrem pri pomisli <_<

Kod nas su ljudi masovno prepisivali na 'usmenom' usmenom kod Hranislava™ (nije Ranislav, proverio sam) - toliko jako i puno da su podigli standard toliko da je posten svet imao problema da polozi i/ili bar da izbriljira jer je postao standard da se ponese knjiga i oleshe™ citavi paragrafi... Oba njegova predmeta: Koriscenje (vodnih snaga) i Vodoprivredne sisteme... Jeza... 

 

Ja sam vec navuk'o strahove - na III godini (a na ledjima matematicko-tehnicko-saradnice verovatnoce i statistike iz III razreda srednje) - odvalim pismeni - ono - 100/100 i po nekoj poledici, kishi i kijametu (prevoz nije radio kako treba ni tada - #onokad iznenada™ padne sneg)... Dakle, zakasnim na usmeni a posto je bilo samo par ljudi uleti pre mene koleginica koja je jedva pretekla™ pismeni al' koja je imam kapacitet (aka guzu™) da nauci sve sto moze da se nauci... Ona naravno izbriljira™ - i sa 5+ na pismenom uz izvinjenje "samo 9, koleginice, niste bili sjajni na pismenom" ode kuci pevajuci... Ja, nesreca, posto sam zakasnio - uletim posle nje... Nikad nisam voleo ucenje naizust™ - covek gleda pismeni (100/100), gleda mene, gleda ono sto sam napisao (na usmenom usmenom) i sa gadjenjem ce "7 (ili 8, ne secam se vise), brate, a i to ti je mnogo"...  Nista, odem i ja kuci pevajuci... :)))

 

To prepisivanje i uopste ucenje "bez razumevanja" je faken™ mrak...

Link to comment

E, da, sebriliti asistent: vežbe iz matematike 1 i matematike 2 na prvoj godini nam je držao, između ostalih, i Voja Pantić sa Trećeg kanala RTS (radio je emisije o džezu, vidim da se i dalje bavi džezom). Sedimo u učionici, čekamo da počnu vežbe, i ulazi voditelj sa 3K i počinje da priča o matematici :huh::lolol:

 

Sad je asistent na učiteljskom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...