Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

7 minutes ago, Bujodrag said:

 

Izvinjavam se što upadam na ovo zanimljivo prisećanje na inicijaciju ali...je l' Surutka nadimak neke profesorke?

Ako jeste, onda se pitam s kim sam se to družio krajem srednje škole a nisam pomišljao na ETF, nikad i nikako, dok sam planirao svoje studiranje.

 

Jovan Surutka, akademik, otisao u penziju kad si ti bio malji deca.

Link to comment
Tu lezi i odgovor na pitanje zasto fizicari misle da etf nije nauka. 
 
kako god, mi lebac odnesosmo :D

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk

Link to comment


fizichka hemija zato shto uzima najbolje od oba sveta, to je najbolji hibrid koji je bu proizveo, ikad.



Tiše malo molim :) Čuće te moja mama, a onda ću opet morati da slušam hvalospeve o fizičkoj hemiji. Kune se da je to toliko zanimljivo da še’set osme nije primetila ništa čudno da se dešava na faksu i oko njega...
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

(....)

fizichka hemija zato shto uzima najbolje od oba sveta, to je najbolji hibrid koji je bu proizveo, ikad.

 

 

 

Ja sam polagao fizičku hemiju kad sam upisivao tehnološki da ne bih išao u vojsku a propustio sam prijemni na filozofiju jer sam bio pao na popravni.

 

I tad sam shvatio koliko je gimnazija dobra škola. Bio sam loš gimnazijalac, uglavnom trojka u knjižici. Devojka i ja smo se za taj ispit spremali puna dva dana a jedan od ta dva smo bili sami na gajbi default_rolleyes.gif&key=7cc823dfbd1d26a.

 

I ona je bila osma a ja dvanaesti na listi tog drugog upisnog roka a bilo je mnogo i onih koji su pali, svi smo jurili tehnološki iz istih razloga osim njene sestre u prvom roku, ona je to želela, upisala, završila i sad već godinama živi i radi u Francuskoj.

 

Ali sećam se da je medju ozbiljnijim pitanjima bilo: element koji ima redni broj 8 u jezgru ima x protona. Zaokružiti tačan broj 

 

I super je bila fizika u četvrtoj godini srednje. Na popravnom sam dobio maksimalnu ocenu. Iznenadio se profesor Ljuba kad je na dopunskoj nastavi video koje knjige čitam i šta me sve zanima. A moju devojku je oborio (ili joj nije dao peticu) praktično samo zato što je bila sa vucibatinom kao što sam ja.

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

rudarski vishe maglovito, iz nekih romantichnih kristalografskih pobuda

 

Propusten jms_uk senior, bas na katedri za fiziku :D

 

Link to comment
On 30.4.2018. at 10:48, Friend said:

Starije od ovoga nismo imali :)

 Kamo lepe sreće, to samo zato što se ja ne ofiram previše otvoreno :lolol:

Jedan semestar sam bila treći asistent tetka Mice  zadužen za prodaju markica za prevoz studentima jednom mesečno ( ako neko pamti ovakj kenozoik sa indeksom se dolazilo na šalter da uzmeš markicu, neke pečate sam čini mi se lupala ... bila plaćena za to dakako. Ti mali studentski poslovi na faksu su se dobijali na internim konkursima. Posle sam imala porlaz kod tetka Mice ko veza šta god je kome trebalo

A pamtim i jotovanu u kstu al samo po imenu, u to vreme nisam pila kafu. Kad sam počela da kafenišem, najbolju u regularnim šoljicama, kuvale su kafekuvarice na gradjevinskom, s šoljicoim polagano onda u veliku čitaonicu, sad svečanu salu na  gradjevinskom i kao učimo a samo zijamo jedni u druge :blush:

Link to comment

gde ste vi to zijale? na građevinskom je bila neka obična učionica koja je glumila čitaonicu... valjda (?).

bila sam par puta i smorila se, da li mi je bilo bučno ili zagušljivo više ni ne znam.

doduše, ja sam ljuto izbegavala da se motam po faksu mimo obaveznog dela programa... 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
35 minutes ago, gospa buba said:

to je nekad bilo u velikoj sali, sa velikim stolovima. vec 91 su najurili nas sa pogreshnih spratova :cry:

sent from bubamoto
 

Da, ta velika (sada svecana) sala, sa onim ogromnim stolovima (valjda na usluzi gradjevincima i arhitektama), oko kojih je uvek moglo da stane 8-10 ljudi.

Secam se da je u svakom trenutku, postojala grupa ljudi koja sprema Elektroniku ili neki slican veci predmet. Onda im se samo pridruzis, i saznas sve,

fotokopiras rokove, beleske i sta ti vec treba... Kad dodje do zastoja imas kome da se izjadas, a mozda nesto i shvatis onako uz put..

Edited by gsb
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...