Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Nekada pomogne ta gap year motivacija. Meni je bilo: il ces na sajmu uraditi prijemni za bilo koju trecinu liste i upisati etf, ili ces godinu dana cupati volovima repove (95. godine to cupanje repova i nije bila tako skakljiva tema). I srecom nije bilo cupanja repova.

Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Nekada pomogne ta gap year motivacija. Meni je bilo: il ces na sajmu uraditi prijemni za bilo koju trecinu liste i upisati etf, ili ces godinu dana cupati volovima repove (95. godine to cupanje repova i nije bila tako skakljiva tema). I srecom nije bilo cupanja repova.

 

Mogao je da se upise RGF da se izbegne cupanje repova...

Link to comment

Jun '93 - te godine je informator poprilično kasnio i tri nedelje pred prijemni se ispostavi da za ETF neće biti praga znanja iz fizike. Kako sam se do tada spremao za PMF i bio poprilično siguran da sam matematiku spremio posljednje 3 nedelje se prebacim na fiziku. Fiziku nisam naučio (18 poena od 100) ali sam na prijemni izašao rasterećen jer ako omanem na ETFu uvijek je tu PMF. Ispostavilo se da je dobar rezultat iz matematike bio sasvim dovoljan za ETF.

 

A zatim sam se ipak odlučio za gap year i sledeću godinu proveo po nekim čukama u Hercegovini. Ima nas svakakvih ;)

 

Link to comment

Je l' ima neki extra-turbo senior da potvrdi ili makar da potvrdi da je cuo (kao sto sam ja cuo) da je 70tih (ili mozda i malo ranije) ETF "imao pravo" da izdaje i diplome iz matematike?? Meni to zvuci shashavo™ al' me ne bi iznanadilo ni malo... 

 

Nije edit: Bla, bla, bla... Pa sam proguglao - kad tamo: Mozda je ovo: "Na Elektrotehnickom fakultetu se sticu doktorati iz Matematike. Do sada su odbranjene 22 disertacije"

Link to comment
3 hours ago, jms_uk said:

 

Mogao je da se upise RGF da se izbegne cupanje repova...

 

To je bila samo dodatna motivacija na prijemnom, bilo je laksih nacina da se izbegne vojska od upisivanja etf-a :D

 

Ja sam hteo fiziku, ali me je mudri otac (inace masinac) posavetovao da naucim neki zanat, a fizikom se mogu uvek baviti. Srecom poslusao sam ga, tim zanatom se bavim i danas a fiziku posle 2. godine faksa u zivotu vise nisam ni pogledao. Do danas sam mu zahvalan na tom savetu.

Link to comment
7 hours ago, ObiW said:

 

 

Jesu vas slikali na prijemnom? Umene je bio Djenka sa fotoaparatom, da uslika one koji nisu imali dovoljno godina da izvade licnu kartu, ili su bili dovoljno prisebni da je ne ponesu na prijemni. 

A pa bila je gap year u moje vreme, sjajno sam se proveo sa vrsnjacima u egzoitcnom kraju daleko od doma. Placen smestaj, hrana, cak su nam dali letnju i zimsku uniformu odecu i obucu, a i kape smo nosili svaki dan. Kad sam se pojavio na fakultetu posle te, hajde da je nazovemo gap year, mogao sam volu rep da iscupam koliko sam bio snazan, al' prvih mesec dana nista nisam razumeo sta profesori pricaju i crtaju na tabli. Fun times. 

ne secam se fotografisanja nikakvog :unsure:

 

momci posle gap year su mogli da te fizichki prenesu preko ulice ali nisu bili sigurni kako se prelazi :lol::wub:

 

 

3 hours ago, jms_uk said:

 

Mogao je da se upise RGF da se izbegne cupanje repova...

tehnoloshki/rgf bi mi danas bili prvi izbor, kad znam sve shto znam. eventualno fizichka hemija.

Link to comment

Izgleda da smo svi prva trecina - donji kraj (me included). '85. Bilo je zabavno gledati muski deo '84 koji se pojavljuje

u septembru, blentavo srecan sto je na nekoj slobodi. Oni koji su se secali resenja kvadratne jednacine su bili jaaako srecni...

a oni koji su se secali prvog izvoda nisu ni sumnjali da ce poloziti matu.

Ja se sa cele prve godine secam Gradini prsluka, i Surutkinih savrsenih krugova.

Link to comment
38 minutes ago, gsb said:

Izgleda da smo svi prva trecina - donji kraj (me included). '85. Bilo je zabavno gledati muski deo '84 koji se pojavljuje

u septembru, blentavo srecan sto je na nekoj slobodi. Oni koji su se secali resenja kvadratne jednacine su bili jaaako srecni...

a oni koji su se secali prvog izvoda nisu ni sumnjali da ce poloziti matu.

Ja se sa cele prve godine secam Gradini prsluka, i Surutkinih savrsenih krugova.

Slicno i sprat iznad - na Vishoj™. Godinu ranije a posle izlaska™ mi dalo neke zadatke iz Nacrtne geometrije - ja iskusno krenuo da resavam k'o da su Linearna Algebra. Shkripi olovka, shkripim zubima i taj rad...

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

tehnoloshki/rgf bi mi danas bili prvi izbor, kad znam sve shto znam. eventualno fizichka hemija.

 

Može objašnjenje? :)

Link to comment
6 minutes ago, Milošica said:

 

Može objašnjenje? :)

pa moze. moja primarna aktivnost je razna karakterizacija materijala namenski dizajniranih za razne primene. na tom putu sam se srela sa ljudima koji te materijale smishljaju i prave. s te strane mi se prichinilo da tehnoloshki, chak i sa uskim usmerenjima, moze choveku da da izvesnu (chak i vecu) shirinu u izboru tema i aktivnosti u zivotu. rudarski vishe maglovito, iz nekih romantichnih kristalografskih pobuda, besmislenih naravno, a takodje se tichu karakterizacije materijala, kod mene je sve oko materijala, modernih, nemodernih. bilo kakvih, pa patim za delovima koji mi nedostaju, a ne mogu da stignem da ih nauchim. naravno, ne znachi da ne bih opet letela na etf, sigurno bih, ali bi se nakojn zavrshetka mozda ranije usmeravala na oblasti koje su vishe tehnoloshke a manje fizichke. tako nekako.

 

fizichka hemija zato shto uzima najbolje od oba sveta, to je najbolji hibrid koji je bu proizveo, ikad.

 

moja proroda je praktichne prirode, mozda u tome lezi i prvobitni odgovor zashto etf a ne fizika. takodje, nemoj da zaboravish da ja jedem leba od nauke, tako da moje vizije ne pripadaju ovom svetu :)

Edited by gospa buba
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

 

moja proroda je praktichne prirode, mozda u tome lezi i prvobitni odgovor zashto etf a ne fizika. 

Tu lezi i odgovor na pitanje zasto fizicari misle da etf nije nauka. 

 

Link to comment
3 hours ago, gsb said:

(....)

Surutkinih savrsenih krugova.

 

Izvinjavam se što upadam na ovo zanimljivo prisećanje na inicijaciju ali...je l' Surutka nadimak neke profesorke?

Ako jeste, onda se pitam s kim sam se to družio krajem srednje škole a nisam pomišljao na ETF, nikad i nikako, dok sam planirao svoje studiranje.

 

Edited by Bujodrag
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...