Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Jamodernija stvar u tom Zavodu je bio primerak ZX Spektruma u nekom ćošku. To famozno merenje radioaktivnosti je jedino čega se sećam sa tih vežbi. Odavno sam pozaboravljao većinu stvari što smo učili. Jesenas se našao u rodnom domu, nešto preturam po ormanima i nađem svoje knjige i sveske sa studija. Bio sam zabezeknut kad sam prelistao knjigu iz IDE. Jebote, ja sam u nekom trenutku znao kako funkcionišu sva ta TTL kola i najrazličitiji AD/DA konvertori? To podvlačeno, zaokruživano, docrtavano gde je loše odštampalo šemu... :unsure: 

 

Link to comment

Dobro se sjećam kako bi nas prozivali na početku svakih vježbi u Zavodu i nakon par nedelja se ispostavi da jedna djevojka nikad ne dolazi. E sad, par izostanaka je moglo da se nadoknadi, ali se ona nikako nije pojavljivala i na pola semstra asistent priupita da li neko zna šta se dešava. Ispostavilo se da je djevojka paralelno studirala etf i medicinu i da su joj te vježbe padale u termin kad je morala da bude na drugom faxu. Ne znam šta je kasnije bilo s njom. Bilo je slučajeva da se paralelno studira pmf i etf, to nam je asistent i savjetovao :ajde: ali medicina nije baš bila uobičajena.

 

btw kako se zvao asistent iz m1 sredinom devedesetih? Znam mu facu, al imena nema šanse da se sjetim.

Link to comment
1 hour ago, laser lotus said:

 

 

btw kako se zvao asistent iz m1 sredinom devedesetih? Znam mu facu, al imena nema šanse da se sjetim.

 

Meni je asistent iz m1 95/96 bio Nenad Cakic.

Link to comment

Ovo je jedan drugi, ako se dobor sjećam imao je neke veze sa pmf-om, valjda je radio i tamo. Niži tip, nakon par godina je je nabacio solidnu kilažu tako da je za kasnije generacije bio i zdepast :3_grin:

Edited by laser lotus
Link to comment
4 hours ago, laser lotus said:

btw kako se zvao asistent iz m1 sredinom devedesetih?

 

Malešević i Iričanin? Jako maglovito sećanje, pozitivno za prvog, negativno za drugog.

Link to comment

Bravo Delija67, Ješić je bio u pitanju.

Iskreno rečeno nemam pojma da li je držao m1 ili m2 ili možda obje, sve mi je to mnogo mutnije nego što sam mislio. Krečana.

Link to comment
47 minutes ago, Host said:

Sad, Iricanin nije bio bas zdepast, tom opisu vise odgovara Tosic (Tesic?) koji je drzao M2.

 

Tosic (Dobrilo)? On jeste bio zdepast, ali je meni bio profesor m3 i m4 (zajedno sa Merkleom) i mozda najbolji profesor uopste. On sto mi je objasnio od analize i numerike, mogu sad da izverglam. A i napisao je dve fenomenalne knjige.

  • +1 1
Link to comment

Koliko sam ja matora, kad je meni Merkle bio asistent. Tosic je predavao mat2 (II godina dvosemestralni).

Najbolji profesor iz mate je meni bio Lackovic... bilo je uzivanje slusati ga na I godini.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, gsb said:

Koliko sam ja matora, kad je meni Merkle bio asistent. Tosic je predavao mat2 (II godina dvosemestralni).

Najbolji profesor iz mate je meni bio Lackovic... bilo je uzivanje slusati ga na I godini.

toshic numeriku, merkle matematichke metode u fizici. lackovica vec nije bilo rekla bih. bio je onaj jedan, mat1, shto je zabijao nos u tablu dok pishe, belu machku nije video, radosavljevic ili tako neshto. i dvojku predavao ilija lazarevic, jedan ozbiljan kralj :Hail:

Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

toshic numeriku, merkle matematichke metode u fizici. lackovica vec nije bilo rekla bih. bio je onaj jedan, mat1, shto je zabijao nos u tablu dok pishe, belu machku nije video, radosavljevic ili tako neshto. i dvojku predavao ilija lazarevic, jedan ozbiljan kralj :Hail:

Tosic M2 i numerika. Dobar. 

 

Leto, ja upravo upisao ETF. Zvezda uprzila, hajmo na Adu. U redu za sladoled iza mene cujem muski glas koji kolegi objasnjava kako je od nekog profesora pozajmio neku knjigu, i da je cuo da se taj profesor raspituje gde mu je knjiga, i sto se ne vraca.  Muski glas resi da nazove profesora, da se izvini i da pita kada moze da svrati do njegove kuce da vrati (profa je vec bio u penziji, slutim). Pozvao, predstavio se, i objasnio zasto zove, i tada mu duboki muski glas sa druge strane zice kaze: "Profesor je upravo umro". Tu sam se okrenuo, pogledao lika, i video jednog plavog, mrsavog mladica sa velikom dioptrijom. Posle par dana sam prosao pored tehnickog faksa i vidim crnu zastavu. Pogledam, i vidim da je umrili profa predavao na ETfu. Tad ukapiram da je taj nesrecnik koji prvo nije vraito knjigu a posle vise nije ni morao da vrati isto sa ETFa. Nisam imao pojma ko je ni sta je dok nam nije usao na vezbe iz M1. Zoki Radosavljevic. 

 

Link to comment
4 hours ago, laser lotus said:

Bravo Delija67, Ješić je bio u pitanju.

Iskreno rečeno nemam pojma da li je držao m1 ili m2 ili možda obje, sve mi je to mnogo mutnije nego što sam mislio. Krečana.

Meni je drzao vezbe iz m3 i m4, Lackovic je bio profesor, tako da je verovatno bio i u Bubino vreme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...