Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Što se tiče tih raspalih vežbi iz fizike (Vlasta Vučić, 1948) vrhunski eksperiment je bilo ono merenje radioaktivnosti kada ređamo olovne pločice jednu na drugu. Samo je kriva išla eksponencijalno na gore, umesto na dole. Biće da smo imali radioaktivne pločice. Potom smo primenili staru veštinu nameštanja rezultata i svi su bili srećni. Jednom ili dva puta sam na nekim vežbama iz telekomunikacija počeo merenje bez uključivanja aparature, pa je ona skalamerija divno hvatala šumove, srećom Bjelica je opalio samo jedan :34_rolling_eyes: i to je prošlo bez posledica. 

 

Sve u svemu, čini mi se da sam imao dosta sreće sa lab vežbama. Sve elektroničarske vežbe su mi bile u terminima 08:00 ili 20:00 (eto i prezime nekada da koristi) kada, izgleda, nikome nije bilo do maltretiranja studenata (ili izlete osigurači u podrumu pa se provučemo). Da nije bilo tog pritiska i maltretiranja, lepo bih se zabavljao, baš sam voleo osciloskope. Mislio se da naručim od Kineza neki, ali ne znam gde ću ga.

Link to comment

Toliko sam imao sreće sa vežbama da nisam ni ukapirao ko je Terminator. Upao je neki crni oniži jednom i sve sam znao:fantom:, Vujasinović par puta (nije nikog zajebavao), inače opušteno. Sem što sam zbog vežbi kasno uveče propuštao toplu vodu za tuširanje, al ajd sad, smrdeo bih kako god.

Link to comment
40 minutes ago, Zabalujev said:

. Da nije bilo tog pritiska i maltretiranja, lepo bih se zabavljao, baš sam voleo osciloskope. Mislio se da naručim od Kineza neki, ali ne znam gde ću ga.

Do skoro se iz moje firme rasprodavala oprema sudskim izvršenjima, bilo je osciloskopa respektibilnih proizvodjača za dž samo ja nisam reagovala na vreme. Odnesoše mangupi. Ne znam ni ja šta bi sada sa tim alatom sem što me je sentimentalna upomena vezivala za jedan na kome sam radila prvih 10 godina. Lepo vidiš da je struja zelena ;)

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

imena mi srecom ne govore nishta :D

Potpis.:happy:

 

7 hours ago, ljuttko said:

Do skoro se iz moje firme rasprodavala oprema sudskim izvršenjima, bilo je osciloskopa respektibilnih proizvodjača za dž samo ja nisam reagovala na vreme. Odnesoše mangupi.

E jbg, ako naleti još koja takva rasprodaja, javite. Većina u takvim prilikama grabi nameštaj, mi možemo još dobro da se uvajdimo od aparature.

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

imena mi srecom ne govore nishta :D

Ni meni ove vezbe. Samo se secam da je vecina bila po podrumima u vecernje sate. Nikakava anegodota, imena i likove ne pamtim... nista.

Link to comment

Laboratorijske iz fizike smo imali i mi u prvoj godini, u zavodu za fiziku. Ja u sumanutom terminu od 7:15 ujutro, zimski semestar. Mrak i hladnoća. I Gajgerovi brojači koji klikću skroz pogrešno nešto, što više olova više broje, ista priča :lolol: I laseri i difrakcione rešetke, pa Bojl-Mariotov zakon sa nekim ogromnim živinim manometrima i mogućim živoskokom ako prepumpaš... Pa talasno kretanje, pesak u zatvorenoj cevi i stojeći talas i pištanje koje izbija plombe... Samo nempojma šta će mi sve to, nisam još naišao na praktičnu primenu u struci...

Link to comment
45 minutes ago, ObiW said:

Ni meni ove vezbe. Samo se secam da je vecina bila po podrumima u vecernje sate. Nikakava anegodota, imena i likove ne pamtim... nista.

Isto sem Gajgerovo brojaca...

10 minutes ago, Đipalo Junuz said:

Laboratorijske iz fizike smo imali i mi u prvoj godini, u zavodu za fiziku. Ja u sumanutom terminu od 7:15 ujutro, zimski semestar. Mrak i hladnoća. I Gajgerovi brojači koji klikću skroz pogrešno nešto, što više olova više broje, ista priča :lolol:

Ja sam to Gajgerove brojace u maju 1986. povezivala sa Cernobilom a ne olovnim plocama. Neiskusno i nelogicno... ali mlados' - naivnos'.

Link to comment
1 hour ago, gsb said:

Isto sem Gajgerovo brojaca...

Ja sam to Gajgerove brojace u maju 1986. povezivala sa Cernobilom a ne olovnim plocama. Neiskusno i nelogicno... ali mlados' - naivnos'.

To o cemu ti pricas (Gajgerov brojac na vezbama iz fizike poludeo jer Cernobil) se zaista dogodilo, ali godinu dana ranije.

Edited by ObiW
Link to comment

ja se uopshte ne secam da je merena radioaktivnost na vezbama u zavodu. chak ne ni na fizichko tehnichkom merenju.. a na nuklearnoj da, ali tek u chetvrtoj godini :unsure:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...