Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

24 minutes ago, gospa buba said:

(blize trecini, naravno, ne pochetku liste :))

 Ovo je sooo typical ETF da mi suze polaze na oci od smeha... milion godina kasnije mi i dalje pricamo o tome ko je gde bio na listi za upis. :D U pravu si skroz, mi smo 1 sekta. 

 

Spoiler

I ja sam bio oko trecine liste :D Ne mogu, jace je od mene. :lol:

 

Link to comment
48 minutes ago, ObiW said:

 Ovo je sooo typical ETF da mi suze polaze na oci od smeha... milion godina kasnije mi i dalje pricamo o tome ko je gde bio na listi za upis. :D U pravu si skroz, mi smo 1 sekta. 

 

  Hide contents

I ja sam bio oko trecine liste :D Ne mogu, jace je od mene. :lol:

 

pa naravno da je jache :rolf:

no ne bih ipak da shtovani publikum pomisli da sam bila vanzemaljac, kad nisam :D. htela sam sama tf, to je meni bilo neshto uau. to je sushtina.

 

mislim, i to malo shto shto sam (vishe) obecavala, ni to nije ispalo spektakl. ispalo je - ok, u granicama. okolnosti ^_^

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

htela sam sama tf, to je meni bilo neshto uau. to je sushtina.

:D

(smejem se još od prve trećine i ne mogu da prestanem)

Link to comment

trecinci :hihi:

 

a bre bilo je stvarno tih pametnjakovica na tf, nije moglo da se razgovara snjima kolko bili pametni. ugkavnom su se relativno brzo odlivali...

Edited by gospa buba
Link to comment

Ja sam sa Instituta cesto prelazio preko, na savsku obalu kod Sajma, jutrom, setnja, cigareta, klupa, knjiga, nije vazno uostalom, ali se secam -   davno, decenije, u neko toplo doba godine neke dece sa svih strana nase domovine, kako ih nervozne uvode obicno u halu 14 koja bi prethodno bila ispunjena stolovima i stolicama.

Neko testiranje, prijemni, siguran sam da je ETF bio u pitanju, ali mi bilo zao te dece i roditelja, nervoza, vrucina, hale su inace katastrofa...

I, da, bilo puno dece, nekoliko stotina sigurno.

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

ali se secam -   davno, decenije, u neko toplo doba godine neke dece sa svih strana nase domovine, kako ih nervozne uvode obicno u halu 14 koja bi prethodno bila ispunjena stolovima i stolicama.

Neko testiranje, prijemni, siguran sam da je ETF bio u pitanju

jeste. mi zarez deca smo polagali prijemni ispit za sve tehničke fakultete đuture, pa su nas posle raspoređivali prema rezultatima (i listi želja) tamo gde smo se kvalifikovali.

razlika je još bila i u tome što su se za neke tehničke fakultete (a ETF je bio jedan od njih) polagale i matematika i fizika, a za neke samo matematika.

 

Link to comment

Jeste trajalo nekoliko dana, ali meni bre ostao utisak nehumanosti, nepotrebnog pritiska na onu decu...

Uvek mi se cinilo da se to trebalo i moglo bolje, drugacije organizovati, delovalo mi nekako ponizavajuce, ne znam...

 

 

Edit: a atmosfera sigurno nije bila optimisticka, vesela...

Edited by namenski
Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Jeste trajalo nekoliko dana, ali meni bre ostao utisak nehumanosti, nepotrebnog pritiska na onu decu...

Uvek mi se cinilo da se to trebalo i moglo bolje, drugacije organizovati, delovalo mi nekako ponizavajuce, ne znam...

bio je to solidan stres, koliko pamtim... odlazak tamo, nalaženje mesta, raspoređivanje, ta gomila dece okolo...

samo bih lagala kada bih rekla da sam osećala pritisak koji bi se odrazio na rezultat prijemnog ispita. 

puna koncentracija, nula treme i potpuna neosetljivost na okolne signale su moje stanje na otprilike svim ispitima koje sam ikada polagala.

jedna od retkih korisnih osobina koje imam :)

Link to comment

mi deca nismo to dozivljavali tako. a ni nashi roditelji samoupravljachi :)

 

@pt. kako bre prijemni zajedno za vishe tehnichkih? to je pochelo onda negde izmedju mene i tebe :unsure:

Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

@pt. kako bre prijemni zajedno za vishe tehnichkih? to je pochelo onda negde izmedju mene i tebe :unsure:

pa ne znam kad je počelo, al je mene sačekalo. sajam, beskrajna siva sala i u njoj zvezda (jt moi :blush:)

sećam se da sam drugu želju u brzini i nervozi pogrešno zaokružila, ali nisam bila svesna toga uopšte.

sreća pa sam bila u trećini, adervajz bih sada bila u bespućima geodezije ni kriva ni dužna :D

 

Link to comment

jeste bio sajam ali samo etf. nikake geodezije. mada mi se sad geodezija doima sasvim solidnom aktivnoshcu. makar planeta ne moze tako lako da nestane :hihi:

Link to comment

Bili su svi fakulteti gde se tražila matematika na Sajmu. Ja sam polagala za Matematički, ne sećam se koja mi je  bila druga opcija, a bila sam 40. na zbirnoj listi za sve fakultete. 1992, jeziva.

Na kraju, malo čega se sećam iz tog perioda, osim neke "zanimljive matematike".

Edited by halloween
Link to comment

Da sam znala da je sasvim normalno predomisliti se i da postoji ono što humaniji obrazovni sistemi zovu gap year, ne bih se toliko sekirala i patila.:)

Link to comment
5 hours ago, pt 2.0 said:

pa ne znam kad je počelo, al je mene sačekalo. sajam, beskrajna siva sala i u njoj zvezda (jt moi :blush:)

sećam se da sam drugu želju u brzini i nervozi pogrešno zaokružila, ali nisam bila svesna toga uopšte.

sreća pa sam bila u trećini, adervajz bih sada bila u bespućima geodezije ni kriva ni dužna :D

 

Druga zelja... u moje vreme (mezozoik, mamuti i ja), 4 fakulteta su imala prijemni u prvom roku (medicina, psihologija, arhitektura, etf), svi ostali su imali prijem kandidata par dana posto ovi pobrojani zakljuce listu primljenih. Prijemni se polagao u sredu i cetvrtak, a lista primljenih se objavila u ponedeljak. Imao sam 3 dana da razmisljam kako sam uradio, i da smislim koja mi je druga zelja ako podje po zlu, i... nista pametno nisam smislio. Ni dan danas ne znam sta bih upisao da nisam prosao prijemni.

 

5 hours ago, gospa buba said:

jeste bio sajam ali samo etf. nikake geodezije. mada mi se sad geodezija doima sasvim solidnom aktivnoshcu. makar planeta ne moze tako lako da nestane :hihi:

Jesu vas slikali na prijemnom? Umene je bio Djenka sa fotoaparatom, da uslika one koji nisu imali dovoljno godina da izvade licnu kartu, ili su bili dovoljno prisebni da je ne ponesu na prijemni. 

4 hours ago, halloween said:

Da sam znala da je sasvim normalno predomisliti se i da postoji ono što humaniji obrazovni sistemi zovu gap year, ne bih se toliko sekirala i patila.:)

A pa bila je gap year u moje vreme, sjajno sam se proveo sa vrsnjacima u egzoitcnom kraju daleko od doma. Placen smestaj, hrana, cak su nam dali letnju i zimsku uniformu odecu i obucu, a i kape smo nosili svaki dan. Kad sam se pojavio na fakultetu posle te, hajde da je nazovemo gap year, mogao sam volu rep da iscupam koliko sam bio snazan, al' prvih mesec dana nista nisam razumeo sta profesori pricaju i crtaju na tabli. Fun times. 

Edited by ObiW
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...