Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

shtooo, ja sam proshle godine u sofiji prisustvovala sceni gde su trazili neki uredjaj da neshto rade pa se ispostavilo da ga je neki dimitrije na svoju ruku poklonio muzeju [emoji38]

sent from bubamoto

Link to comment

Moj tata je radio na katedri za fiziku RGF-a od pocetka 70-ih [kada je zatekao neke instrumente], do pre 3 godine [kada su ti isti instrumenti i dalje bili korisceni].

 

Ne znam za ETF, ali u nekim predmetima/vezbama verovatno nema puno prostora za unapredjenje? Ok, laser su unapredili, ali klatno je i dalje ostalo klatno...

Link to comment

naravno. osnovni principi i metodologija eksperimentalnih aktivnosti su nepromenjeni i uche se tako i na tom nivou. i na livadi i u svemirskom brodu.

sent from bubamoto

Link to comment

Da, taj prijatan osjećaj panike dok se približava kraj vježbe iz elektronike I (koja inače traje dva sata) a kolega i ja nismo odmakli od početka jer nam ni prvo mjerenje ne daje iole smislene rezultate. Asistent (Terminator) igra fliper na nekom računaru i posveti nam pola sekunde prije nego što nam kaže da smo sigurno nešto loše povezali. 15 minuta prije kraja se ispostavlja da je napon u utičnicama na stolu potuno sjeban i da nije ni blizu ono što bi trebalo da bude, Terminator nas psuje, već vidim sebe kako čučim čitave dane ispred laboratorije čekajući neko slobodno mjesto... Na kraju su nam priznali vježbu iako ništa nismo uradili :)

Link to comment
Da, taj prijatan osjećaj panike dok se približava kraj vježbe iz elektronike I (koja inače traje dva sata) a kolega i ja nismo odmakli od početka jer nam ni prvo mjerenje ne daje iole smislene rezultate. Asistent (Terminator) igra fliper na nekom računaru i posveti nam pola sekunde prije nego što nam kaže da smo sigurno nešto loše povezali. 15 minuta prije kraja se ispostavlja da je napon u utičnicama na stolu potuno sjeban i da nije ni blizu ono što bi trebalo da bude, Terminator nas psuje, već vidim sebe kako čučim čitave dane ispred laboratorije čekajući neko slobodno mjesto... Na kraju su nam priznali vježbu iako ništa nismo uradili [emoji4]

ja sam izgubila godinu zbog 1 propushtenog termina iz elektronike, nadoknada je postojala ali nisu hteli da mi kazu kad. tek sledece godine (!) sam se, opamecena, pojavljivala na pola termina nasumice, sa ciljem da izgatam kad je taj moj da nadoknadim i nekako uspela, ne secam se vishe ni kako [emoji185]

 

 jesu bili neopisiv olosh svi ti pacovi iz podruma :( . laza je bio samo smoren, a ostali i zli :dry:

 

edip. iz fizichkih merenja i nuklearne i bilo chega drugog je isto oprema bila krsh i mogla je da ne radi, ali niko nije bio tako odluchan da ti usere shkolovanje, naprotiv...

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
On 4/7/2018 at 13:35, gospa buba said:

edip. iz fizichkih merenja i nuklearne i bilo chega drugog je isto oprema bila krsh i mogla je da ne radi, ali niko nije bio tako odluchan da ti usere shkolovanje, naprotiv...

 

U "podrumu" je jedna vezba isla mesec dana na neispravnoj postavci, bio spaljen cip, a niko nije hteo da prijavi da je umro u njegovoj smeni :D

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 7.4.2018. at 13:29, laser lotus said:

Da, taj prijatan osjećaj panike dok se približava kraj vježbe iz elektronike I (koja inače traje dva sata) a kolega i ja nismo odmakli od početka jer nam ni prvo mjerenje ne daje iole smislene rezultate. Asistent (Terminator) igra fliper na nekom računaru i posveti nam pola sekunde prije nego što nam kaže da smo sigurno nešto loše povezali. 15 minuta prije kraja se ispostavlja da je napon u utičnicama na stolu potuno sjeban i da nije ni blizu ono što bi trebalo da bude, Terminator nas psuje, već vidim sebe kako čučim čitave dane ispred laboratorije čekajući neko slobodno mjesto... Na kraju su nam priznali vježbu iako ništa nismo uradili :)

Kakva je to iskompleksirana gomiletina govnara bila. 

A vidim i ostala.

Ogavni ogavni ooogavni likovi. Naročito jadni prema devojkama.

 

@gospa buba FTM je bio mnogo lep predmet. Šteta samo što eksperimenti nisu rađeni u manjim grupama tj u duetima. Ovako je meni bilo glupo da čačkam opremu koliko mi je bilo potrebno.

Edited by pt 2.0
Link to comment

u moje doba su bili random jadni, mozda su se par godina kasnije i ohrabrili ka devojkama, u smislu jadnosti [emoji38]

svejedno. tuzni klovnovi. valjda su sad profesori ^_^

sent from bubamoto

Link to comment

Mislila sam devojke u smislu studenata ženskog pola, da ne kažem studentkinja.

Fuj likovi. I sad pobesnim kad se svega setim.

Edited by pt 2.0
Link to comment
18 hours ago, Zvezdarac said:

Istorija ETF-a se deli na vreme tetka Mice..onda malo Bozica..i sve ostalo posle...

 

Secate li se sta je: 

voda + jot kafa

 

Jotovana kafa, auuuu.., To je pre kenozoika, odnosno pre 1980 :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...