Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Dakle..pre kenozoika..negde sredinom mezozoika..sankeri u KST su imali procenat od prodaje kafa....kao logicna posledica ..trebalo je smanjiti troskove " proizvodnje"

u ovom slucaju..potrosnju kafe..pa se tako npr..kafa  kuvala  u istom loncetu..bez pranja..nekoliko puta..sve dok kolicina aktivne supstance  ( u ovom slucaju kafe )  nije dostigla imaginarni nivo..( to je ono "jot" )

 

Bozilovic je tada bio samo  "rumeni"..a  sadsnjem "inkubatoru"..su se radile vezbe iz fizike

 

Tetka Mica i Bozica su bile "bog i batina"..sekretarice na salteru..koje su mogle i znale sve..

 

A...Nesa Leptir i Ljuba Moljac ..su bili stalni gosti KST..da...tada su poceli i maskenbali..

Link to comment
32 minutes ago, Zvezdarac said:

A...Nesa Leptir i Ljuba Moljac ..su bili stalni gosti KST..da...tada su poceli i maskenbali..

oni nisu bili živi kada sam ja krenula na faks.

maskenbali su postojali, ali jot kafa jok.

Link to comment
11 hours ago, Zvezdarac said:

Dakle..pre kenozoika..negde sredinom mezozoika..sankeri u KST su imali procenat od prodaje kafa....kao logicna posledica ..trebalo je smanjiti troskove " proizvodnje"

u ovom slucaju..potrosnju kafe..pa se tako npr..kafa  kuvala  u istom loncetu..bez pranja..nekoliko puta..sve dok kolicina aktivne supstance  ( u ovom slucaju kafe )  nije dostigla imaginarni nivo..( to je ono "jot" )

 

Bozilovic je tada bio samo  "rumeni"..a  sadsnjem "inkubatoru"..su se radile vezbe iz fizike

 

Tetka Mica i Bozica su bile "bog i batina"..sekretarice na salteru..koje su mogle i znale sve..

 

A...Nesa Leptir i Ljuba Moljac ..su bili stalni gosti KST..da...tada su poceli i maskenbali..

Starije od ovoga nismo imali :)

Link to comment
11 minutes ago, zema said:

znam da je bilo nesto tipa fizicka elektronika al ovi su bas indistirali na teorijskoj fizici

ne da ja znam. nekad su bile tehnichka fizika i mikroelektronika, mislim do 93, koje su onda zajedno rastavljene na elektrotehnichke materijale i tehnologije, mikroellektroniku, lasersku tehniku i neshto nuklearno medicinsko ne mogu da se setim. posle je od svega toga opet napravljena fizichka elektronika i neshto, pochetkom veka mislim i sad ima isto neke dve grane. sushtnski je pola tih mini smerova propalo odmah, posle godinu dve, a i mikroelektronika je uspeshno likvidirana, ne znam zashto. teorijskoga nije bilo. mozda nekad u proshlosti, pre jotovane kafe :D

Link to comment
15 hours ago, zema said:

fala ti, znao sam da bi teorijska fizika bila previse 

mislim, realno, na tehnichkoj fizici se osim opshtih zaista uchilo chudo teorijskih predmeta, statistichka, kvantna, matematichke metode u fizici i posle 300 nechega lokalno, shta je kome trebalo po tim smerovima. mozda se u toj prichi neko zaneo. odatle se uvek regrutovali za eksperimetalnu fiziku, elektronske materijale, medicinske stvari, ono, institute. sushtinski laboratorijska ekipa.

Edited by gospa buba
Link to comment

ne znam. fizika na pmf nikad nije bila u igri, ni kao mogucnost. bili su etf beograd/zagreb pa koje upadne prvo. upalo beograd. a istorijski se posle to pokazalo kao pametno.

 

u poredjenju sa bilo kojom drugom prirodom i tehnkom, etf je izgledao kao 1 raskosh, i bio je :D

 

 

kasnije, u poslu i ljudima, pokazalo se da su to dve potpuno razlichite filozofije. znachi ona druga jok ^_^

(naravno, uz ogradu da su osobi vec formiranoj na nekoj metodologiji i pogledu na svet, svi drugi

vanzemaljci ono bash chudni :))

Edited by gospa buba
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

ne znam. fizika na pmf nikad nije bila u igri, ni kao mogucnost. bili su etf beograd/zagreb pa koje upadne prvo. upalo beograd. a istorijski se posle to pokazalo kao pametno.

 

u poredjenju sa bilo kojom drugom prirodom i tehnkom, etf je izgledao kao 1 raskosh, i bio je :D

 

 

kasnije, u poslu i ljudima, pokazalo se da su to dve potpuno razlichite filozofije. znachi ona druga jok ^_^

(naravno, uz ogradu da su osobi vec formiranoj na nekoj metodologiji i pogledu na svet, svi drugi

vanzemaljci ono bash chudni :))

Pitam jer su TF upisivali ili vanzemaljci (to jest ljudi pri vrhu liste) ili oni koji nisu mogli nista drugo. I inace ih je bilo malo, recimo dvadesetak. Meni to uvek bila neka egzotika, cardak ni na nebu ni na zemlji. 

Link to comment
7 minutes ago, ObiW said:

Pitam jer su TF upisivali ili vanzemaljci (to jest ljudi pri vrhu liste) ili oni koji nisu mogli nista drugo. I inace ih je bilo malo, recimo dvadesetak. Meni to uvek bila neka egzotika, cardak ni na nebu ni na zemlji. 

mislim da je vishe sveta upisivalo posle.

 

dakle nemam pojma. meni to bilo fensic :D (nisam bila vanzemaljac, prva trecna liste, recimo)

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...