Jump to content
IGNORED

Big Little Lies


Mil@n

Recommended Posts

Jeste, mlataralo se malo u prazno u drugoj sezoni, kome se nije svidelo može da odahne, pošto nema treće, priča je zaokružena, šta znam.. Daleko je ovo od kvaliteta prve ali nije da mi se nije gledalo, prosek neki...


Meril Strip možete da mrzite, ali žena kida jbg. Znam da je neko hejtovao skoro. Riz mi je najdraži lik, Zoi Kravic me izluđivala bivavši potištena™ celu sezonu, mukica... Svakako podržavam ukidanje nego dalje razglabanje, da su ostali na prvoj bio bi to zaista vrhunski uradak novije generacije, sa drugom su se sveli na neku prosečnost, možda malo iznad toga.

Link to comment

Prva sezona je bila jedna od najboljih mini serija u poslenjih ko zna koliko godina. Druga je sve to upropastila.

Sve što je u prvoj bilo valjano, u drugoj je ispalo kao loša kineska kopija.

 

Link to comment
On 11.6.2019. at 7:48, Arkadija said:

Od prvog minuta nove sezone sam imala taj utisak.

Ono je bila svršena i potpuno zaokružena priča. 

 

Otprilike.

 

S tim što meni Strip ne ide na živce, kao lik naravno, ali ono zbog čega je dovedena u seriju je odradila vrhunski.

 

Srednje žalosno. Nije baš tragično, ali ovo jednostavno nije moralo da se pravi, samo kvari potpuno zaokruženu stvar iz prve. 6 epizoda je trebalo da otkrijemo ono što nam režiserski flešbekovi non stop sugerišu, da je mama crnkinja bila loša majka. Dobili smo jednu jaku pravnu epizodu gde kao postoji neki payback, ali suviše je tu slabih momenata, traljavo napisanih stvari koje se eto dešavaju tek tako, i onaj kraj me je pozpuno ispizdeo. Naravno da su morali da ostave cliffhanger za treću sezonu, da ova smaračica ide u policiju i svi ulaze za njom. Prosto je nemoguće danas jednostavno zaokružiti priču, mora uvek da se ostave otvorena vrata za dalje, je li? Fuck. You.

 

 

Link to comment
  • 1 year later...

Pogledao obe sezone. 

 

Prva je dosta dobra, recimo za 8/10. Najslabija tačka je vezana za identitet silovatelja, to je tako nategnut scenario da sam se pitao da li sam nešto propustio da razumem. Čak sam očekivao da će druga sezona možda da razveže to silovanje, na način da se baš zbog toga Džejn seli u Monterej, da se osveti, šta god.

 

Inače je prva sezona odlično prikazala kako roditelji pažljivo svoju decu uvlače u kompetitivnost i zavisnost od statusnih simbola, sve pod parolom "ja radim u najboljem interesu deteta". Bitan utisak je i to koliko je Monterej navodno progresivna sredina, pazimo da ne uvredimo ničija osećanja, pričamo o klimatskim promenama ..... ali sve dok mama ostaje kod kuće i pazi na decu. Progresivno učmala sredina, sva u fasadi. Pa u sklopu tog ostajanja kod kuće imamo maltretiranje, prebijanje i druge oblike porodične patologije. Jer ona mora biti srećna, čim ima uspešnog muža, divne sinove i kuću od 15+mil USD. Uspešna je, dobro joj je, ostvarena je, ko bi pomislio da je drugačije. 

 

Kraj prve sezone je ostavio prostor za nastavak - priča uopšte nije zaokružena, zasniva se na napravljenom dogovoru koji može a i ne mora da pukne.

 

Druga sezona u tom smislu nije suvišna sama po sebi. ALi je traljavo isporučena. Da nije maestralne Meril Strip, druga sezona bi bila na nekom 5/10 nivou što se tiče same radnje. Drugo je pitanje što je produkcija vrhunska, muzika, i sl. U svakom slučaju, ukupno - 7/10 za obe sezone. Vredi pogledati, ali malo toga za pamćenje.

 

Btw, Nikol Kidman je dobro prepoznala tip uloge koji joj leži u ovoj fazi karijere. Slična uloga kao u Undoing. 

  • +1 1
Link to comment

Meni je Meril bila malo "suviše" maestralna na mahove, vidi se da je zamišljeno unapred da treba da bude "maestralna Meril" i da je zadak da pojede scenu, pa se povremeno dešavalo da je to relativno napadno izvedeno i neusaglašeno sa ostatkom. Ali to je ok, nisu velike zamerke.  Kidman smatram odličnom generalno, Viterspun me oduševila, Dern očekivano genijalna:

 

 

image.png.d44f7a96c98552e8e1812a505f49ea92.png

 

❤️

 

Ukupno sasvim dobro. 

  • +1 2
Link to comment

meril strip gusi scene u kojima se pojavljuje, takva je vec decenijama. ona mi je nesto kao rade serbedzija, dvonozna crna rupa. bas suvise maestralna.

u mladosti je bila podnosljivija.

  • +1 3
Link to comment

Cim vidim njeno ime  povraca mi se. I can't stand that woman. I ne mogu da gledam nista sto je uradila u zadnjih 5god min osim ako ne moram. 

Al zato mnogo gotivim njenu kcer koja se pojavljuje u good wife

 

Ni dern ne mogu da gledam zraci me na sektu (?!?! :blink:

Edited by mustang
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
35 minutes ago, mustang said:

Cim vidim njeno ime  povraca mi se. I can't stand that woman. I ne mogu da gledam nista sto je uradila u zadnjih 5god min osim ako ne moram. 

Al zato mnogo gotivim njenu kcer koja se pojavljuje u good wife

 

Ni dern ne mogu da gledam zraci me na sektu (?!?! :blink:

 

ovo ću da usvojim u svakodnevnom govoru, hvala :fantom:

Link to comment
meril strip gusi scene u kojima se pojavljuje, takva je vec decenijama. ona mi je nesto kao rade serbedzija, dvonozna crna rupa. bas suvise maestralna.
u mladosti je bila podnosljivija.
Ja nemam taj utisak, ali moguće je.
Često je to kod dobrih glumaca.
Ja tripujem da oni nisu svesni toga.
Zato izuzetno cenim glumce kod kojih je jasno da su najveće zvezde u podeli ali znaju da puste druge da se razmašu.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...