Jump to content
IGNORED

Agilne organizacione dogme


Sammael

Recommended Posts

Meni ovo ubacivanje "simpa slika" jooooj. Vuče mi na MLM prezentacije majke mi. 

 

mene ceo sou najvise podseca na "na rubu znanosti", samo fali kresimir

Link to comment
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SleeperSleep

    12

  • Sammael

    10

  • iDemo

    8

  • pt 2.0

    7

Čovek sere 20X gore od Džazile i rekao je mnogo manje konkretnih stvari nego ona. Njegov govor je isprazniji nego Džazilin.

Imam potpuno drugačiji utisak, i on ide u korist ovog bucka.

Bucko zna šta priča, iza njegove opšte spike stoji karijera u oblasti IT - i to se vidi.

Iza njene ne stoji ništa, i to se takođe vidi.

 

(a sad idem s teme pre nego što me izbace s foruma kao najvećeg trola ikad)

Link to comment

Od 17 godina karijere u IT, oko 8 godina koristim ili uvodim agilne metode. Generalno, ono što valja u celoj priči je bolja kontrola nad tim šta se kad radi, koliko vremena treba i kako napreduje. Ono što je bulja je što očekuje od svih članova tima da su naloženi na to ko da rade u nekom startapu gde su svi suvlasnici, što u bilo kojoj firmi drugog tipa jednostavno ne funkcioniše. Svodi se na to da ima dosta overheda i non stop moraš da juriš ljude da se pridržavaju toga da bi moglo da funkcioniše.

Link to comment

Da se onda vratimo na temu...

 

 

 

Pa nije ni cudo kad je covek klasican DB-ovac, jos mu je cale bio nacelnik SUP-a u Hertfordshireu.

Ne biramo ga za predsednika države i javnu funkciju, kao Prangiju.

Link to comment

Od 17 godina karijere u IT, oko 8 godina koristim ili uvodim agilne metode. Generalno, ono što valja u celoj priči je bolja kontrola nad tim šta se kad radi, koliko vremena treba i kako napreduje. Ono što je bulja je što očekuje od svih članova tima da su naloženi na to ko da rade u nekom startapu gde su svi suvlasnici, što u bilo kojoj firmi drugog tipa jednostavno ne funkcioniše. Svodi se na to da ima dosta overheda i non stop moraš da juriš ljude da se pridržavaju toga da bi moglo da funkcioniše.

 

fala bogu da se javio neko ko ima iskustva sa govnarskim agileom, tesko je citati sva ova lupetanja a jos teze gledati ovu nesrecnicu kako mlatara kosurdacom i shamara nashtrajbane frazetine zamisljajuci da je dzedajusha u nekoj americkoj superkorporaciji.

radio sam 4 god u startupu gde se agile praktikovao, do duse u pocetku kao organizovani haos po sistemu JLZ, zahvaljujuci prvom CTO, orangutanu koji je celog dana pa i tokom debilnih skramova bukvalno cheshao jaja.

 

sustina je da je cela ta govnarija zamisljena da bi se uspostavila bolja kontrola, povecao pritisak i stres na radnike, jednom recju micromanagement u svom najgorem obliku.

Edited by 3opge
Link to comment

Imam potpuno drugačiji utisak, i on ide u korist ovog bucka.

Bucko zna šta priča, iza njegove opšte spike stoji karijera u oblasti IT - i to se vidi.

Iza njene ne stoji ništa, i to se takođe vidi.

 

(a sad idem s teme pre nego što me izbace s foruma kao najvećeg trola ikad)

Ne znam, ja to zaista nisam video u ovom govoru od 40 minuta. Gde se to vidi?
Link to comment

 

sustina je da je cela ta govnarija zamisljena da bi se uspostavila bolja kontrola, povecao pritisak i stres na radnike, jednom recju micromanagement u svom najgorem obliku.

+1

 

Aman, krajnje je vreme i bilo da se stavi tacka i stvari nazovu pravim imenom.

Link to comment

Jbga, ja mogu da guram team empowerment koliko hoću ako tim ne želi da bude empauerovan.

 

Ono što je pozitivno je što se sam tim obavezuje na to koliku količinu posla će uraditi u nekom periodu, a pozitivno je to i što generalno znaju šta se tačno od njih očekuje.

Link to comment

Domaći naučnici ili inostrani?

Mislim da se u našem sistemu obrazovanja mala do nikakva pažnja poklanja onome što se vani zove pisanje eseja i prezentovanje (bilo čega). Mnogim ljudima je prvi javni nastup izlaganje diplomskog rada na fakultetu.

S druge strane ne vidim razlog da ljudi koji su i inače predavači (u Srbiji) budu predavači i u ovoj oblasti. Osim toga da ih je verovatno sramota da se bave mambo-džambo budalaštinama kao naukom.

Uzgred, 10. februara o.g. sam imala priliku da gledam domaćeg doktora nauka kako priča gomilu budalaština i pravi neumesne šale  tokom svog performansa, u tragikomičnom pokušaju da oponaša nekog živahnog US predavača. Govorio je na engleskom jeziku, sa slajdovima koji su takođe bili na engleskom jeziku, pred potpuno domaćom publikom, sa izuzetkom 1 Amerikanca kineskog porekla.

Majko mila. Još uvek me je blam kad se toga setim.

taj domaci doktor kog si slushala je to sranje pokupio u amerikama, gde je boravio izvesne godine napajajuci se na samom izvoru. tako je doshao na ideju da se ovde ne bavi naukom skoro pa uopshte, nego da ide okolo i prodaje te bubrege. ali sa titulom. teshka je iluzija da nauka mora da bude interesantna svakom, ili ako nije, da se prisili, sama nauka, da bude interesantna svakom. ne da se svako razvija da moze da razume donekle, ako ga interesuje, nego da se koncept po svaku cenu prilagodjava slushaocu, koga, ako smo realni, uopshte ne interesuje. ali novci koji se tu vrte, automatski privlache ekipu. pa tako imash obaveze da komunicirash sa opshtom javnoshcu o gustini stanja fononskih ekscitacija, i gle, jebote, ne znash kako i publika ti vene. i naravno da ce da se nadju da ti pomognu :s_w:

 

plus, ako to shto radish nije interesantno svakom, a ti nisi sharmantan govornik, shta uopshte radish u zivotu.

treba da radish neshto shto je zanimljivo i uzbudljivo.

 

dajte mi na nekom primeru ljubim vas kako funkcionishe taj agiliti. jednostavnom primeru, na srpskom. meni je samo u glavi kako teraju rotvajlera po poliginu i on trchi li trchi, bash lep i aktivan pas :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Za razvoj softvera, imas razne metode, ali se u principu svodi na to da korsits alate/frejmvorke koji omogucavaju da se brzo napravi prototip aplikacije. Iz pocetnih razgovora sa korisnikom shvatis sta mu treba, napravis prvi, jako grub, prototip i onda iterativno unapredjujete taj prototip i to dodavanjem funkcija i ispravljanjem nedostataka. Sastanke sa korisnikom imas veoma cesto (reda velicine 2 puta mesecno) i na svakom sastanku predstavljas novu unapredjenu verziju. Razlicite metode definisu razlicite nacine na koje se posao rasporedjuje clanovima tima, ali je tendencija da se posao deli na male parcice - tako da jedan developer moze da ga uradi tipicno za jedan dan.

 

Dobro funkcionise za takozvane CRUD aplikacije (prikazivanje i editovanje podataka iz neke baze), veb develpoment u kome se dizajn strana prebacuje u kod, i sl. Uopste ne funkcionise ako ima ozbiljnog programiranja (sve sto se ne svodi na kodiranje).

Link to comment

kapiram, usitnjava se u prostoru i vremenu i ima neko ko prati sve. u chemu je ondak char i novotarija? tj, kako se radi kad se ne radi tako. poshto meni (laichki), kad je sa korisnicima, i deluje da je jedino razumno tako, ne da napravish sve pa da se bidza mrshti, nego da se kuva malo po malo i jedna i druga strana.

Edited by gospa buba
Link to comment

Druga krajnost je waterfall:

 

1280px-Waterfall_model.svg.png

U praksi za iole ozbiljnije stvari ide neka kombinacija.

 

Naravno, ovo sve je za softver. Nemam pojma kako se ova iskustva mogu generalno da preslikaju na organizaciju firme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...