Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

10 hours ago, kurdi said:

uzeo sam sad da preslusam fazane... ja sam bas neobjektivni nostalgicar i mogu da izignorisem produkciju, ili da je nekako kontekstualizujem....  ali kako preziveti kad krene solaza u my dear... pa onda (vokalno) zavijanje na sledecoj.... stvarno nije lako izgurati do kraja u cugu, mada ima tih dirljivih ekskurzijskih trenutaka.

 

krivo srastanje je mozda lakse preslusati, ali je nepotrebnije. 

 

izmedju krajnosti je smislenija i bolja ploca od obe.

 

pa i ti precenjeni filigranski plocnici su bolji.

 

prvi bold > Izmedju krajnosti, meni, bas kao i ove dve, ima odlicnih momenata i teskih promasaja.

 

drugi > stvarno? precenjeni u kom kontekstu? plocnici su retko kompletna ploca u ex-yu rocku.

Link to comment
10 hours ago, Indy said:

Kako smo ono nekad govoriii, kewa mi se od ovog topika...

 

Jao bre, Indy, dosadan si,  naporan i trolujes. Doduse to je valjda i ocekivano posle 40k postova. Meni se kenja od 90% topika na ovom forumu, pa nemam potrebu da to napisem.

Link to comment
3 minutes ago, chandra said:

 

Jao bre, Indy, dosadan si,  naporan i trolujes. Doduse to je valjda i ocekivano posle 40k postova. Meni se kenja od 90% topika na ovom forumu, pa nemam potrebu da to napisem.

 sorry

 

BTW nije bilo na tvoj racun. Nego ono da je "glup"

Edited by Indy
Link to comment
2 hours ago, Indy said:

 sorry

 

BTW nije bilo na tvoj racun. Nego ono da je "glup"

 

Sorry i sa moje strane. Cudan je forum jako u poslednje vreme. Na momente pomislim da sam otvorio pogresnu stranicu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

 

AZRA U BEOGRADU, DOM OMLADINE, 5. FEBRUAR '81.

 

 

Bio na koncertu, ne mogu da verujem da je to neko snimio. Sve posle ovog je, na žalost, išlo ozbiljno na niže.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad sam cuo da je pustena u prodaju narucio sam od mojih koji su na relaciji SR-CRO ali ne znam kakvo je stanje zbog korone i zatvaranja granica.

Mada ja u Sidu uredno vidjam VK tablice.

Link to comment
 
AZRA U BEOGRADU, DOM OMLADINE, 5. FEBRUAR '81.
 
 
Bio na koncertu, ne mogu da verujem da je to neko snimio. Sve posle ovog je, na žalost, išlo ozbiljno na niže.
Odavno postoji, treba daunloudovati jer nikad ne znaš šta mu može pasti na pamet

Nisam bio, zavidim ti na tom iskustvu

Sent from fav toy

Link to comment
32 minutes ago, April said:

Odavno postoji, treba daunloudovati jer nikad ne znaš šta mu može pasti na pamet

Nisam bio, zavidim ti na tom iskustvu

Sent from fav toy
 

 

To je bila čista svečanost, ludačka atmosfera u publici, deo toga se negde i čuje. Oni su tada smatrani ubedljivo najboljim od zagrebačkog NW-a (Azra, Film, Haustor), a ispali su najgori u toj hijerahiji na kraju.

Link to comment

Reklo bi se da nisi nikad bio (bila) na njegovim koncertima osamdesetih, plus da nikad nisi slušao (slušala) njihovu treću ili četvrtu ploču.

 

Grupe su u pitanju, a ne ludi Džoni, ili ludi Jura, oni jesu bili vođe, ali nisu bili jedini. Najbolje koncete je imao Film, godinama.

  • +1 1
Link to comment

Da bre, Film je bio dobar godinu dana, ako i toliko. Oni su, posle Psihimodo Pop, najveca zagrebacka prevara. Slusas njihove albume posle 30 godina i pitas se "zasto su oni uopste nekad bili bitni?". 

  • +1 1
Link to comment

Pa da si ih slušao u Rijeci na otvorenom pet godina kasnije svakako ne bi pisao ovo. 4 pesme sa trećeg albuma i par sa četvrtog vredi više od kompletne Azrine diskografije, Azra, na žalost, nikad nije ponovila ovo sa početka osamdesetih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...