Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

1 hour ago, peralozac said:

 

Ti to kažeš kao da je to nešto loše :). Pa da Džoni nije takav kakav je, ne bi iznedrio recimo ovu genijalnost ispod. Posle milion slušanja i dalje me svaki put natera da se glasno nasmejem.

 

Ali avaj, umesto da za par sekundi nađem YT link i potkrepim svoje navode, ja sam skrolovao kroz kretenske obrade i koncerte dok se nisam dovoljno iznervirao da pesmu lično okačim. Sad baš da vidim koliko će Džoniju trebati da me ukeba...

 

 

  

 

Za onog ko hoće da sluša Azru preko Jutjuba tu su kompilacije "FILIGRANSKA AZRA, DŽONIJEV PRIMERAK", prvi i drugi deo. 

Konkretno, stvar koju si okačio imaš u drugom delu kompilacije:

https://www.youtube.com/watch?v=5jpThG5pExU&t=2281s

 

Link to comment

Ja samo znam da smo devojka i ja na vrhuncu zaljubljenosti pevušili jedno drugom na uvce Kao ti i ja, ne obraćajući pažnju na ostatak teksta.

Link to comment

Ja sam jos od Smijurije u mjerama (koju je izdalo Vreme 2005.) skapirao da ga u stvari vise (sve manje) ne kapiram. Muzika ostaje zauvek i to treba odvojiti od bilo cega, a pogotovu od njegovog laprdanja o pustim novcima. Presavi tabak i udri po CITY recordsu i ostaloj bagri ili skupi ekipu pa na turneju i napuni guzicu parama ako je to jedino bitno.

Neko je kacio dok. Kad Miki kaze da se boji, cini mi se da sam taj DVD izlizao od gledanja i naucio 90% filma napamet, a pre 2 godine u poseti Zagrebu sam se trudio da obidjem neke od svetkovina (ili bar mesta gde su nekad bila) iz tog perioda.

 

@Bujodrag

Kao ti i ja, meni omiljeni bluz napisan na EXYU prostoru, ima klavir, ima gitaru, ima saksofon 3u1, omiljena stvar.

Link to comment
  • 8 months later...
Quote

Је л` било девојака?

Морам да кажем, оно што сам приметио до успеха Новог таласа, до осамдесете, на мојим концертима ниси могао жену да видиш. То уопште није штос. Дословце. Супротности се увек привлaчe, као што је случај код Битлса, којима је прeтeжнo долазила женска публика, а на Стонсе је ишлa мушка. Зато што су Битлси мушки, а Стонси женски бенд. И пошто је код мене увек била мушка публика, онда је закључак да сам јa jедна сoлиднa пичка. A и нa почетку се мислило да је Азра певаљка из Македоније, дoдушe, пoнeштo мушкoбaњaстa.

 

  • Haha 1
Link to comment

Sta god da je u pitanju, velika je steta sto covek ne nastupa. Verovatno postoje objektivni razlozi, ali ipak mislim da je steta. 

 

"Ravno do dna" je najbolji zivi album ikad izdat u nasoj muzici. Taj bend, to vreme, te pesme i ta energija su neponovljivi, ali potvrdjuju jedno: to je nacin na koji treba da se slusa muzika Dzonija Stulica. I to je "do coveka" zato sto mu je dato to moze i ume. Sad, neko "moze i ume" da zaveze pertle, ali ovde nije rec o tome. Da bi bio tako dobar, moras da imas potrebu koja je jaca od tebe, opsesivno stanje, "teranje" od koga mozes da bezis ali nikad da pobeges. Jer to je ono sto jesi..

Mozes, na primer, da ides peske od Skoplja do Cikaga, ili da prevedes Homera... To ce te na neko vreme zaokupiti, skrenuti misli, i to je dobro. Ali niko od sebe nije pobegao.

Zbog toga snima i kaci sve te pesme. 

I mislim da koliko god da smo uskraceni mi, to nije nista naspram onog sto je uskraceno njemu.

Edited by Minimoog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...