Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Stulic ponovo objavljuje svoje uratke na netu. U poslednjih par dana 30+ pesama. Kvalitet snimka je i dalje hrkljus. U prvoj od dve kolekcije su uglavnom stare stvari. Drugi je uobicajena papazjanija tradicionala, prepeva, obrada samog sebe i par novih stvari.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nDB79oEKkgk

http://www.youtube.com/watch?v=nT04iJl2DkE

 

Koliko mi je drago sto je i dalje ziv, aktivan i lud, toliko i dalje ne kapiram sta radi s ovim snimcima Sada je to vec preko 2000 objavljenih pesama u toj PetarPetrovic krs YT produkciji. Sta mu moze biti motiv? Klinicko ludilo? Opsesija? Strast? Isterivanje neke svoje bozanske pravde? Manija velicine?

 

Pritom, deo grada u kojem zivi je izuzetno skroman. Tesko je uporediti ga s necim u beogradskim uslovima, ali recimo neki stan na Ceraku. Mala obicna kuca iz niza istih takvih izdvaja se samo cempresom pred vratima. Citavog zivota Stulic prica o parama koje su mu ukrali, a za nedelju dana bi na koncertima upetostrucio imovinu koju ima.

 

Zapravo nije mi vazno ni zasto radi to sto radi, ni sto je kvalitet ocajan. Neizrecivo mi je drago da je jos tu, dobri duh najboljeg dela moje mladosti.

Link to comment

nadam se da se nikad ne vrati i nikad vise ne okupi Azru

 

to je prilicno izvesno, zar ne? lepo je imati tako skromna nadanja ;)

 

a i azra, kako da je okupi? pa to je uvek bio stulicev pseudonim.

Link to comment

Meni je Azra realno Hrnjak, Lajner, Štulić.

 

I meni je rana Azra najbliza srcu i tu su njih dvojica neizbezni, ali Azra su mi i albumi posle Plocnika, bez Mise i sa smanjenom ulogom Leinera. Meni su i Rapsodija i Balegari prirodni nastavci Azre (posebno Rapsodija koja je genijalan album, meni najbolje sto je snimio posle Plocinika). Posle toga je krenulo ludilo sa onim neobjavljenim albumom 93' od kojeg je valjda na kraju postao Sevdah za PH i svi ostali demo uratci.

Link to comment

 

 

Koliko mi je drago sto je i dalje ziv, aktivan i lud, toliko i dalje ne kapiram sta radi s ovim snimcima Sada je to vec preko 2000 objavljenih pesama u toj PetarPetrovic krs YT produkciji. Sta mu moze biti motiv? Klinicko ludilo? Opsesija? Strast? Isterivanje neke svoje bozanske pravde? Manija velicine?

 

Pritom, deo grada u kojem zivi je izuzetno skroman. Tesko je uporediti ga s necim u beogradskim uslovima, ali recimo neki stan na Ceraku. Mala obicna kuca iz niza istih takvih izdvaja se samo cempresom pred vratima. Citavog zivota Stulic prica o parama koje su mu ukrali, a za nedelju dana bi na koncertima upetostrucio imovinu koju ima.

 

Zapravo nije mi vazno ni zasto radi to sto radi, ni sto je kvalitet ocajan. Neizrecivo mi je drago da je jos tu, dobri duh najboljeg dela moje mladosti.

 

Verovatno više ne može da peva dovoljno korektno/slično kao nekad, pa se ne usuđuje da organizuje koncert.

Super je Štulić.

Link to comment

to je prilicno izvesno, zar ne? lepo je imati tako skromna nadanja ;)

 

a i azra, kako da je okupi? pa to je uvek bio stulicev pseudonim.

mislim naravno samo na pravu Azru, ovo posle je bilo Stulic & Co. Iako je on bio glavni i u pocetku, druga dvojica su muzicarski bili mnogo ispred njega da bi to bio samo njegov bend. najgore u tom bendu je bio sam Stulicev vokal - previse sevdah zavijanja u kombinaciji sa losim glasom za rnr bend. doduse, oprasta se donekle zbog strastvene interpretacije.

Link to comment

mislim naravno samo na pravu Azru, ovo posle je bilo Stulic & Co. Iako je on bio glavni i u pocetku, druga dvojica su muzicarski bili mnogo ispred njega da bi to bio samo njegov bend. najgore u tom bendu je bio sam Stulicev vokal - previse sevdah zavijanja u kombinaciji sa losim glasom za rnr bend. doduse, oprasta se donekle zbog strastvene interpretacije.

to bi bio samo njegov bend, a za basistu i bubnjara može da nađe koga hoće. vokal je sada sigurno sranje, koga god da skupi je sranje, a i vi ste sranje što sada smarate o tome. meni je samo ok što on to ni posle svega ne radi jer je izgleda i njemu jasno da bi to bilo sranje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...