Jump to content
IGNORED

VPN


bigvlada

Recommended Posts

Ako već postoji tema nisam je našao. 

 

vpn-comic-welcome-compressed.jpg

 

Kratak pregled dvadesetak VPN provajdera koji su dali odgovore na dolenavedena pitanja. 

 

 

1. Do you keep ANY logs which would allow you to match an IP-address and a time stamp to a user/users of your service? If so, what information do you hold and for how long?
 
2. What is the registered name of the company and under what jurisdiction(s) does it operate?
 
3. Do you use any external visitor tracking, email providers or support tools that hold information about your users/visitors?
 
4. In the event you receive a takedown notice (DMCA or other), how are these handled?
 
5. What steps are taken when a valid court order or subpoena requires your company to identify an active user of your service? Has this ever happened?
 
6. Is BitTorrent and other file-sharing traffic allowed (and treated equally to other traffic) on all servers? If not, why?
 
7. Which payment systems do you use and how are these linked to individual user accounts?
 
8. What is the most secure VPN connection and encryption algorithm you would recommend to your users?
 
9. How do you currently handle IPv6 connections and potential IPv6 leaks? Do you provide DNS leak protection and tools such as “kill switches” if a connection drops?
 
10. Do you offer a custom VPN application to your users? If so, for which platforms?
 
11. Do you have physical control over your VPN servers and network or are they hosted by/accessible to a third party? Do you use your own DNS servers?
 
12. What countries are your servers located in?
 
 
I jedan tabelarni prikaz, sa nešto više informacija
 
 
Eksel verzija
 
Link to comment
  • 1 year later...

Drugari, koji VPN (paid) preporučate, treba mi za neka čitanja (i gledanja), ne mora baš nešto od 100 dolara, našao sam ovaj neki hide.me za 10 baksa sve unlimited, 45 zemalja i 5 simultanih konekcija, isplati li se?

Link to comment
16 minutes ago, James Marshall said:

Drugari, koji VPN (paid) preporučate, treba mi za neka čitanja (i gledanja), ne mora baš nešto od 100 dolara, našao sam ovaj neki hide.me za 10 baksa sve unlimited, 45 zemalja i 5 simultanih konekcija, isplati li se?

I razmisli da li ti je bolji VPN ili DNS, izvagaj svoje potrebe

Link to comment

VPN-om si malo više ograničen, i dolazi do gubitna protoka, DNS radi na svim uređajima po kući, preko rutera, pa vidi šta ti više odgovara

Ako je tv program ili slične stvari u pitanju, onda obavezno DNS

Link to comment

da, da, sad se sjećam, čačkao sam to za OI (da bih gledao BBC) zapravo dns-om mijenjam svima koji su mi zakačeni na ruter lokaciju, jbg, to možda bude ukućanima nešto brljalo (sadržaje), ajde taman da izvagam.

 

 

Link to comment

neće, dns rutuje samo na sajtove koji su predviđeni za to
online banking i sve ostalo radi najnormalnije, jer nije ni predviđeno da ide preko tih servera, nemaš brigu

Link to comment
  • 5 years later...
  • 1 month later...

Ne mora. Video sam i ja promociju pre par nedelja, logovao se na svoj nalog, otisao u billing deo i ponudio mi je opciju da kad produzim svoju subscripciju (u decembru) produzim po tim promotivnim cenama.

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Ima opet promocija NordVPNa, dve godine za 80eur, s tim sto ti ne daju to kao produzetak nego moras da se registrujes sa novom adresom :lolol: 

 

Imate Private internet access "promociju" gde se dobija 28 meseci za 52 evra a kako se ide preko cashback provajdera on posle nekog vremena (4 nedelje manje vise je bilo kod mene) salje nazad 55 evra u vidu amazon/saturn/mediamarkt/ikea/.. gift carda. PIA za 28 meseci sa 3 evra zarade, doduse nisam siguran da moze sa Balkana ali nisam video neko ogranicenje.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...