Jump to content
April

Saša Janković, život i priključenija

Recommended Posts

Budja

Moje misljenje je da ako podnese ostavku na osnovu hajke koju vode informer i pink, a ne na osnovu neke legalno pokrenute procedure za njegov opoziv onda bolje da i nije sedao na tu funkciju. Ako njemu priznam da funkcija koju ima sa sobom ne nosi i takvu tesku odgovornost, kako onda da tu odgovornost trazim od bilo koga drugog, recimo predsednika vlade? Mogu da ne znam koji su njemu licni politicki planovi, ali on je trenutno najvaznija opozicija koju ova zemlja ima. 

E, vidis, tu lezi zec. 

Opozicija mora da nadje nacin da Sasa Jankovic ne bude sam.

No, posto je Brisel rekao DSu da ne vrda (videti neki raniji post Hamleta na tu temu) od toga nema nista.

gospa buba

Bravo, ali vrlo je važno da imamo na umu da Janković nije nikakva opozicija. On radi svoj posao kao Zaštitnik građana, u okviru ovlašćenja koja su definisana Ustavom i Zakonom o zaštiniku građana. 

Ako sutra Igor Brakus postane predsednik države i bude se držao svojih ovlašćenja, on neće biti nikakva opozicija. 

Kao sto ni izabrani sudija koji radi svoj posao nije opozicija. 

shta ako je to nova definicija opozicije, a u bukvalnom smislu kako joj ime kaze, kao neshto shto je suprotno?

te da svako ko danas radi svoj posao u okviru zakona i ovlašćenja, taj definitivno radi suprotno/drugačije od vladajuce klase i trenda?  :unsure:

pacey defender

shta ako je to nova definicija opozicije, a u bukvalnom smislu kako joj ime kaze, kao neshto shto je suprotno?

te da svako ko danas radi svoj posao u okviru zakona i ovlašćenja, taj definitivno radi suprotno/drugačije od vladajuce klase i trenda?  :unsure:

Odvratno je ako je tako.

To je retorika koju SNS pokušava da nametne a koja se prima mnogo bolje nego što sam mislio da će biti. Pustiš čoveka iz pritvora jer nema razloga da dalje bude u pritvoru - opozicionar si. Ukažeš na kršenje ljudskih i manjinskih sloboda i prava - automatski si opozicionar. 

Edited by pacey defender

Malvo

upravo videh na tviteru, tanjug:

Jankovic: Nitrati jer sam mrtvog prijatelja pomazio po kosi

ne bih da budem neukusan, možda je odgovor potpuno iskren i tačan, ali sve i da nije, odličan je i puca upravo na sentiment humanoida kojima ološ pokušava da proda priču.

Edited by Malvo

Аврам Гојић

Da li smo videli ovo?

Kirbi je u fazonu "radite mu sta hocete".

Američki ambasador Majkl Kirbi izjavio je da SAD podržava nezavisnu instituciju zaštitnika građana, a da detalje njegove ličnosti ostavljaju onima koji su zaduženi da o tome razmišljaju. 

Lezilebovich

Sledeci napad ce reci da su bili ljubavnici I da je Jankovic gay

Аврам Гојић

Pljosnati™ dominira gluposcu, kao i uvek. Optuzio covek policiju za falsifikovanje  :lolol:

Драган Ј. Вучићевић

Из докуметације МУП откривамо да је @Kihot_ex_of са тата Бранком "разменио" пиштоље два дана уочи "самоубиства"!?! Очигледни фалсификат!

teacher

neopisiv šljam. 

pacey defender

Pljosnati™ dominira gluposcu, kao i uvek. Optuzio covek policiju za falsifikovanje  :lolol:

On je optužio neku prethodnu policiju da je falsifikovala dokumentaciju. Doktor Stefanović je nemoćan; ovo je produženi državni udar.

Vidiš šta im rade?!

SleeperSleep

ma qrac neopisiv. gde god se okreneš, naletećeš na takve ološe. 

pacey defender

ma qrac neopisiv. gde god se okreneš, naletećeš na takve ološe. 

o, da. red pred SNS službom je mnogo duži nego što se misli. Postoji nekoliko šaltera; od redneka pa do budućih dekana fakulteta.

Lepo je to Frank Sobotka opisao: 

https://youtu.be/T-j5XWo1fPI?t=57

Strucnjak

ovaj napad na Sasu je poceo sinhronizovano. prvo je onaj sa naocarima okrugloglavi u Skupstini napusavao Jankovica i prozivao ga da podnese ostavku, sledeceg dana krenulo sa  spinovanjem po informerima...

Hm, ko li je osmislio i blagoslovio ovu akciju?

Anonymous

btw, kad je miting u subotu?

A gde su plakati, obaveštenja, bilo šta povodom tog događaja? Da nije ovog foruma ne bih ni znao da će biti miting u subotu.

Anonymous

Razlika između toga tada tamo i ovoga sada ovde je što su te ovdašnje strukture do sada teško kriminalizovane, dobar deo ljudi koji su odate potekli su glavni nosioci ekonomske moći (neraskidivo povezani i sa vlašću i sa kriminalom) i politički ne postoji jasna i nedvosmislena želja ovdašnjih (ali ni zapadnih) političkih elita da se ide na inkorporaciju Srbije u koliko-toliko uređenije međunarodne okvire. Srbija je danas prilično drugačija zemlja i u prilično drugačijem trenutku nego što je tada bila Češka. Šansa je bio 5. Oktobar, ali time niko nije hteo ozbiljno da se bavi. 

Pa naravno, ja sam i napisao post povodom šestog oktobra i bandera. Sad je o tom smešno i razmišljati.

MancMellow

E, vidis, tu lezi zec. 

Opozicija mora da nadje nacin da Sasa Jankovic ne bude sam.

No, posto je Brisel rekao DSu da ne vrda (videti neki raniji post Hamleta na tu temu) od toga nema nista.

Trebao bi mi malo duži post da ti odgovorim na ovo.