Jump to content
April

Saša Janković, život i priključenija

Recommended Posts

SNARC

Ima nas koji ne ukljucujemo TV (osim kad ima neki fudbal).

Samo se ti zezaj, tako je moj matori resio da vise ne gleda Tv sem sporta, ne kupuje novine, ne slusa vesti..da ga apsolutno nista ne zanima. Kod nas sad digitalizovali Tv signal i ne mozes da uhvatis nijedan kanal bez posebnog uredjaja, on ipak fudbal gleda na rumunskim kanalima koji mogu da se uhvate analognom antenom. Rece da povremeno uzme od kolege da prelista ni manje ni vise nego INFORMER..kaze, taj decko to kupuje uz dorucak jer su najjeftinije novine. 

Pricamo nas dvoje pre neki dan..tek ce on meni.."Bice bre picvajza u ovoj Srbiji..vidis ti sta rade..ovaj Miskovic bre ima parama da pokrene lavinu sranja do jeseni". 

Napickarah ga opasno ali nije on kriv..na poslu ne sme da se previse talasa, informer je izvor vesti i to se prepricava a Tv retko ukljucuje. Ruku na srce , sta bi drugo i cuo na Tv-u. 

pacey defender

Ja mislim da opoziciju u Srbiji ni bog otac ne može da okupi, niti je to Jankovićev cilj (jeste krenuo u političarenje ali dobaciće taman koliko i Vladimir Pavićević, recimo). Razvlače ga zbog toga što jednostavno ne mogu da mu oproste slučaj VBA. Gazda im je tu, onako lud i nervno slomljen, naredio da mu se krvi napiju i oni to rade poslušno i prilježno, mada ne previše inteligentno. Čista pakost i zloba.

Ovo ne razumem. Sta je konkretno Jankovic uradio, pa da bude ocenjeno kao politicarenje? I sta politicarenje uopste znaci?

Anonymous

pa to ne znam koliko moze da prodje, eto tako, donet zakon/dekret i gotovo. to cak ne znam koliko bi proslo i u nekim zemljama u kojima bezbednosne sluzbe nisu bas do te mere uvezane sa kapitalom (mada svugde jesu u nekoj meri), a kod nas bogami...

To je urađeno u istočnoevropskim zemljama koliko se sećam, recimo u Češkoj, služba (prilično moćna) raspuštena, stara stranka zabranjena, viđenijim starim političarima zabranjeno dalje učešće u politici.

reg

Mislite li da hajka ima neke veze sa najavljenim mitingom DS-a ili je vise deo 'redovnih' aktivnosti?

MancMellow

To je urađeno u istočnoevropskim zemljama koliko se sećam, recimo u Češkoj, služba (prilično moćna) raspuštena, stara stranka zabranjena, viđenijim starim političarima zabranjeno dalje učešće u politici.

Razlika između toga tada tamo i ovoga sada ovde je što su te ovdašnje strukture do sada teško kriminalizovane, dobar deo ljudi koji su odate potekli su glavni nosioci ekonomske moći (neraskidivo povezani i sa vlašću i sa kriminalom) i politički ne postoji jasna i nedvosmislena želja ovdašnjih (ali ni zapadnih) političkih elita da se ide na inkorporaciju Srbije u koliko-toliko uređenije međunarodne okvire. Srbija je danas prilično drugačija zemlja i u prilično drugačijem trenutku nego što je tada bila Češka. Šansa je bio 5. Oktobar, ali time niko nije hteo ozbiljno da se bavi. 

odmor

Ovo deluje kao slucaj koji dodatno demistifikuje rezim kao nasilinicki i policijski.

Sa druge strane, takodje deluje kao samo jos jedno od bockanja koje strane ambasade sprovode ne bi li podsetile Vucica da mu moze isteci rok trajanja. 

Ono sto bode oci je nedostatak opozicije koja artikulise problem i predstavlja relevantnu kritiku rezima unutar sistema.

Otud ne cude bolni krici javnosti i obicnih ljudi, koje kao da svi faktori ignorisu, utoliko su krici i jaci.

JozoMujica

Sa druge strane, takodje deluje kao samo jos jedno od bockanja koje strane ambasade sprovode ne bi li podsetile Vucica da mu moze isteci rok trajanja. 

Čekaj, kako ovime strane ambasade bockaju Vučića? Stvorile su iznenada Sašu Jankovića?

pacey defender

Citam ovaj topik i uopste ne vidim kako je nekoliko forumasa doslo do zakljucka da SNS ovo radi Jankovicu jer je ovaj jedini faktor koji moze da objedini opoziciju. Smem da se kladim da ce Jankovic za dve ipo godine, koliko jos ima do kraja drugog mandata, da nadje neku kul sljaku u nekom medjunarodnom telu. Kakva politika, ljudi? Lik ima harizmu nula. 

Sto se tice same pozicije Zastitnika gradjana, vazno je imati na umu da je ova institucija predvidjena Ustavom, za razliku od drugih nezavisnih tela koja se uspostavljaju zakonima. Zastitnik je vrlo vazna institucija u nasem pravnom sistemu (iako su mu ponekad ovlascenja vrlo upitna), pa mi je otuda cudno ovo nasedanje na Vucicevu podmetacinu da Jankovic samo "izrazava svoj politicki stav na koji ima pravo kao i bilo koji drugi gradjanin".

editovao sam ovo oko ovlascenja. 

Edited by pacey defender

Singer

Ima harizmu Janković ali za neka mnogo uređenija i pitomija društva.

Аврам Гојић

Mislim da se ovo pitanje malo previse komplikuje. 

U nekom trenutku ce veruju naprednjaci, Jankovic podneti ostavku, sa obrazlozenjem da ga ova haranga onemogucava u vrsenju duznosti zastitnika gradjana.

Posto je Informer privatno glasilo, to ce biti, sa stanovista nasih zapadnih prijatelja, lege artis, sam covek podneo ostavku.

Аврам Гојић

Objavio MUP dokumenta.

Izmedju ostalog, i oruzni list.

zapisnik-velika-9.jpg

zapisnik-velika-11.jpg

Edited by Грешни Василије

pacey defender

ZORAN BABIĆ, SNS
Ombudsman politizuje svoju funkciju i ima političke ambicije. Njega samo plata deli od opozicionog delovanja. Streljajte me ispred Skupštine zbog mog mišljenja o Saši Jankoviću...

Аврам Гојић

Dakle sada je nitrat na parafinskoj rukavici dosao na red, Informer je sve blize tvrdnji da je Jankovic ubica.

Sutra slede pozivi na hapsenje.

pacey defender

Dosta je perfidno ovo što radi SNS. Doktor Stefanović nikada nije rekao da Janković nije imao oružni list, već je samo zamutio vodu nekim navodno otvorenim pitanjima i tako pustio Pink i Informer da urade ostalo. Formalno, doktor Stefanović nije ništa slagao.

Edited by pacey defender

Аврам Гојић

Formalno, oni su na korak do hapsenja Jankovica pod optuzbom za ubistvo.

Nadam se da ce podneti ostavku, djavo je odneo salu, a nece ga pustiti na miru.