Jump to content
IGNORED

Сарајевска поп-роцк сцена/поп-роцк школа


Simon

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    36

  • iDemo

    25

  • francuski sobar

    17

  • Lancia

    17

Bregovic nije krao nista manje od Dilana, Lenona, Pejdza. To je opste mesto u rokenrolu. Krao jeste, ali osim par izuzetaka i nekih nebitnih filer pesama da se popuni album (tipa "Ne spavaj mala moja"), sve melodije koje je uzeo je obradio na originalan i nimalo banalan nacin i napravio jos bolje pesme nego sto su bile u originalu. Medjutim, to nije vazno, ja ga cenim po stvarima koje su njegove i koje nije ni od koga uzeo, a ima ih poprilican broj remek-dela (Jer kad ostaris, Ima neka tajna veza, Ako mozes zaboravi, Sanjao sam nocas da te nema, Ne placi, Pjesma za malu pticu, Ipak pozelim neko pismo, Sve ce to mila moja, Lose vino...). Posto je danas moderno da ga svi pljuju moze se reci samo da je potcenjen i kao gitarista i kao kompozitor i pogotovo kao tekstopisac.

Edited by IndridCold
Link to comment

Plus, plus. Kako je Dugme zvucalo na sceni 1974-1983 to je pojam za bilo koju grupu sa ovih prostora. Svi do jednog su bili ekstra talentovani muzicari, pogotovo Bebek, Pravdic, Ristovski i Djidji / Ivandic. A ni Zorana Redzica i samog Bregu ne bih uopste potcenio.

 

Evo jedna pesmica uzivo iz tog perioda, kvalitet same pesme na stranu, ali ako ovo ne zvuci odlicno onda ne znam sta zvuci (obratiti paznju na deo od 1:55 do 3:00).

 

Edited by IndridCold
Link to comment

Ааауууу јесте надробили : D

Позитивно да су почела да се ломе копља :D

Вратим се коментарима вечерас, јер немам времена прије, и једна напомена: треба увијек имати на уму да су укуси различити :)

Link to comment

Dobro jutro Petrovic Petre. :s_p:

 

ceo album je skakanje na njuvejv bendvegon sa sve padanjem pod točkove jedina dobra stvar je ona za paćenike i bijednike pristao sam biću sve što hoće i to obavezno dajem studentima na uvid da vide kako ne treba sa ženama i životom uopšte

 

nek me isprave stariji ali mislim da su od stare garde punk iskreno podržali samo boro čorbo i milić vukašinović :fantom: 

Edited by Hella
Link to comment

ceo album je skakanje na bandwagon sa sve padanjem pod točkove jedina dobra stvar je ona za paćenike i bijednike pristao sam biću sve što hoće i to obavezno dajem studentima na uvid da vide kako ne treba sa ženama i životom uopšte :fantom: 

 

Jeste skakanje na bandwagon i stoji da im je to najslabiji album sa Bebekom, ali da to nisu uradili mogli su komotno da zatvore radnju. Ovako su dali jos par genijalnih pesama u prvoj polovini osamdesetih (recimo ona koju je upravo Stulic obradio i rekao da mu je zao sto je nije on napisao (Ako mozes zaboravi)).

Link to comment

ceo album je skakanje na njuvejv bendvegon sa sve padanjem pod točkove jedina dobra stvar je ona za paćenike i bijednike pristao sam biću sve što hoće i to obavezno dajem studentima na uvid da vide kako ne treba sa ženama i životom uopšte

 

nek me isprave stariji ali mislim da su od stare garde punk iskreno podržali samo boro čorbo i milić vukašinović :fantom: 

 

opa! mogu li biti teša na tvom gnjata kursu?

 

dođe i indrid cloud, al da mu usmeriš kurs na njemice

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...