Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

ja sam u nekom periodu putovao izmedju sat i sat i po sa posla i isto toliko nazad

ujutro kako tako, navikne se covek

ali kad krenem kuci, pa kad se prevezem prvim busom pola sata i onda cekam drugi sa kojim cu se voziti jos pola sata, ne znam. bio sam u stanju da ubijam oko sebe

ako se desi da ostanem duze na poslu ta patnja se samo pojacavala

 

ali mi je uvek bilo cudno kako vecina ljudi uopste nije svesna koliko pre svega vremena, ali i raznih resursa se potrosi na tim putovanjima od/do posla

ok, manje vise svi se zale, ali retko ko je svestan koliko je to zaista u satima mesecno/godisnje

 

rad od kuce, blizu kuce je zakon

Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

da vidimo šta kaže bikini™

 

beograd 55.5 soma.

nbg, gde su strane firme, 66 hiljada

lazarevac je dobar zbog kolubare,

surčin zbog aerodroma, smatse i jat tehnike, pretpostavljam

 

 

U94KVUw.jpg

imam jedno genijalno pitanje, ali moram posto nikad nisam siguran

 

da li je ovo prosecna zarada stanovnistva sa prebivalistem (sto mi je uvek bilo logicno) ili prosecna zarada po radnom mestu na teritoriji te opstine

jer cesto se spominje kako odredjene firme izvlace prosek opstine, nekad ima smisla, ali npr za aerodrom i jat nisam siguran koliko utice ako se racuna po prebivalistvu radnika

Link to comment

imam jedno genijalno pitanje, ali moram posto nikad nisam siguran

 

da li je ovo prosecna zarada stanovnistva sa prebivalistem (sto mi je uvek bilo logicno) ili prosecna zarada po radnom mestu na teritoriji te opstine

jer cesto se spominje kako odredjene firme izvlace prosek opstine, nekad ima smisla, ali npr za aerodrom i jat nisam siguran koliko utice ako se racuna po prebivalistvu radnika

Ja mislim da je po opštini gde je firma...

 

Mnogo je komplikovano izvlačiti zaradu po prebivalištu...

Link to comment

Pa što ne mogu deca da se presele?

Ne bi imao ko da ih čuva tamo. Ja sam poslom vezan za BG, vraćam se kad normalni ljudi i zaborave da su bili, kao npr. sada, a i keva u BG mi je bolesna i polupokretna, pa ne mogu odavde. Ona svakako ne može sama sa trojicom u VŠ - jednim autističnim i dva dvogodišnjaka.

 

No, neće to možda biti baš svaki dan. Razmišljamo da iznajmimo neku garsonjeru da prespava kad zaglavi, bude loše vreme za put, itd. ishendlovaću ja ovu trojicu sa kevom i tetkom dan-dva.

 

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Link to comment

ok, manje vise svi se zale, ali retko ko je svestan koliko je to zaista u satima mesecno/godisnje

 

rad od kuce, blizu kuce je zakon

 

 

Upravo tako. te pogodnosti čine posao mnogo lakšim. 

Nakon šest godina takvog iskustva, na to gledam skroz drugačije.

 

I pravo pitanje nije kolika je plata, nego  koliko nas ta plata košta. Moja plata u Infostanu nije bila velika, ali je bila jeftina.

Link to comment

rad od kuce, blizu kuce je zakon

 

Rad od kuće može da bude prilično nezgodan. Godinama sam radio u firmi na 10 minuta od stana - onog trenutka kad bih izašao iz kancelarije zaboravio bih na posao. Sad već godinama radim od kuće - em nema jasne granice do kada se radi, em ne možeš da otkačiš ukućane koji smetaju kao što možeš da otkačiš kolege. A tek kad stigne beba...

 

 

Link to comment

Ja mislim da je po opštini gde je firma...

 

Mnogo je komplikovano izvlačiti zaradu po prebivalištu...

+1

 

dovoljno je otići do surčina. po ovom(i ostalim sličnim) spisku pomislio bi čovek da je tamo amerika™

a ono nema pas za šta da ih ujede

 

@ayatollah

+1 za garsonjeru

 

a i nek situacija bude podsticaj gospođi da savlada vožnju

;)

Link to comment

dovoljno je otići do surčina. po ovom(i ostalim sličnim) spisku pomislio bi čovek da je tamo amerika™

a ono nema pas za šta da ih ujede

 

 

 

Tako to biva kad ti klan™ popravlja prosek.

Link to comment

Rad od kuće može da bude prilično nezgodan. Godinama sam radio u firmi na 10 minuta od stana - onog trenutka kad bih izašao iz kancelarije zaboravio bih na posao. Sad već godinama radim od kuće - em nema jasne granice do kada se radi, em ne možeš da otkačiš ukućane koji smetaju kao što možeš da otkačiš kolege. A tek kad stigne beba...

 

 

Ja sam prvo isao sa Vracara do NBG na posao i kada sam isao bez kola to je zaista bilo cimanje (83 ili 65 koji je nesto manje mucan)

 

Posle promenio posao i sa Vracara isao do centra svaki dan peske i nazad, sem kada je bio neki kijamet bas i moram da priznam da mi je to bas prijalo. Pogotovo leti kada pored tebe na +36 prodje autobus prepun ljudi koji se vracaju sa posla dok ti setas i jedes sladoled :)

 

Sada vec mesec dana radim od kuce (punih 8 sati) i ovo mi je neuporedivo bolje. Jednostavno kada ima posla radi se pa brze prodje dan, kada nema opet si na gajbi pa mozes i tu nesto da radis plus sto ne narucujem toliko vise junk food kao sto je to bio slucaj u kancelariji. 

Link to comment

moj posao u biti, a pošto je poenta u pisanju članaka/monografija, može da se raboti od kuće, od kuma, iz kruzera, ili kurdistana, al je po sredi dvosekli mač - opusti se čovek često, i kao: zašto ono što sam planirao za danas, ne bih sutra/prekosutra...

 

vreme-za-sebe koje je neko pomenuo a propos komjutinga kuća-posao-kuća, kapiram da jeste mnogima dragoceno

Link to comment

Ja ovaj posao koji sada radim, ne mogu da radim "od kuće" tako da sa te strane nemam mnogo izbora.

Ali moja sestra od strica koja vodi knjige privatnicima je prvo radila od kuće, a posle kako je padala cena iznajmljivanja poslovnog prostora u kraju, zakupila kanc.

I kaže da je ovo drugo neuporedivo bolje i "zdravije". Prosto ima granicu posao-kuća.

To čak kod nje otišlo dotle da mi se dešavalo da uveče treba nešto da uzmem od nje, i ona kaže: Ajd dođi biću u kancu.

Ja kao: Pa čuli smo se došla si kući...

Ona: Rešila sam da ništa,ali baš ništa ne radim kući od ovog posla...

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Isto mislim ko i tvoja sestra o radu od kuce, mada se desi da ponekad moram nesto i tako da zavrsim. Ali kad se sin odseli planiram da njegovu sobu (koja ima zaseban ulaz spolja) uredim kao kancelariju/studio, da skroz zatvorim ulaz iz stana, pa da vidimo kako ce da ide. Znacilo bi mi finansijski jebi ga, mogao bih deo stanarine da odbijem od poreza...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...