Jump to content
IGNORED

Oskari 2017


Ajant23

Recommended Posts

Možda se nisu najsrećnije izrazili, mislim da je bolji izraz nepotrebno razvučen. Nisam bio oduševljen i ne vidim čemu hajp™

Čak bi se usudio da proglasim Matura (2016)Bacalaurea / Graduation kao bolji spori™ film koji govori o sličnoj temi mešanja oca u životu ćerke samo u rumunskom, uloga oca nije toliko lucidna već više odgovara nekom našem zabrinutom™ ocu ove teške naše svakodnevice...

Meni je bas u Maturi bilo malo suvišnih momenata, inače je odličan film, a pored svega budes malo i iznerviran zasto nesto ovakvo ne moze da se napravi kod nas, kada je sve preslikano maltene 1 na 1.

 

U Toniju nema praznog hoda ali se izgleda filmu bez zakukoljenih elemenata i rumunske socdepre ne oprasta..sto je dobar.

Hajp oko njega je srecom poceo posto sam ga gledala pa nista nije moglo da mi umanji samo gledanje filma. A od hajpa se takodje lako ogradi.

Link to comment
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    28

  • Ajant23

    24

  • Leia

    21

  • mustang

    14

Top Posters In This Topic

Meni je bas u Maturi bilo malo suvišnih momenata, inače je odličan film, a pored svega budes malo i iznerviran zasto nesto ovakvo ne moze da se napravi kod nas, kada je sve preslikano maltene 1 na 1.

 

U Toniju nema praznog hoda ali se izgleda filmu bez zakukoljenih elemenata i rumunske socdepre ne oprasta..sto je dobar.

Hajp oko njega je srecom poceo posto sam ga gledala pa nista nije moglo da mi umanji samo gledanje filma. A od hajpa se takodje lako ogradi.

 

Vidi, teme i u Toniju i u Maturi su univerzalne i kako lepo reče Leia, za Maturu; "too close to home". Većini se ne sviđa ta sirovost u Maturi (čak nema ni muzičke podloge) ali meni se takav stil dopada, mada bih više voleo da je obojen nekim zdravim humorom, da malo razbije monotoniju.

 

Dok u Toniju proveja ta neka lucidnost oca, gde se po meni gubi svaki osećaj za realnost. Zato se i dešava da ga ljudi isključuju na pola, jer ne mogu da se povežu. Otac u ovom našem okuženju, nema tu ekcentričnost, (lupili bi mu odma' etiketu šizofreničara) da može na duhovit način da objasni detetu, kako život nije strog, nego moraš i da uvedeš i malo vedrine u njega. Zato imamo suprotne priče, gde u rumunskom otac želi da pošalje ćerku tamo daleko gde će je ujutru veverice buditi iz kreveta a u Toniju sve je u redu, ali ubaci malo dobrog zezanja u život. Doduše, i u jednom i drugom film govori o nepripremljenosti deteta za život, pa sad ko se kako pronađe. Verujem da više ljudi prepozna sebe u Maturi i tu je problem u Toniju, nema pravu konekciju sa našim okruženjem...

Link to comment

hehe, cim sam videla poster u gradu na kom se zbori da ovaj film ne moze da vam se ne dopadne, spremila sam kesu za povracanje.

mada ipak gosling, zato sto gosling, i tako... zna se zasto se gledaju filmovi s goslingom, nema tu puno filozofije.

gledace se, nema druge.

 

inace sinoc gledala arrival, joj... sta se desilo sa filmom, sta se desilo sa ovim svetom... cemu toliki hajp oko filma u kom se malo toga uopste i desava, a i to malo sto se desava je glupavo i puno stereotipa. i sto je najgore, ne ide nikuda.

VAGUE SPOILER ON mislim samo cu reci alieni dzinovske lignje s pipcima, koji odmah razumeju koncept pisma i to engleskog i sve covece totalno su pametnice jedne, a jos su i dobrice koji su dosli da covecanstvu podare smisao i onda samo nestanu, hrk, bljuc...VAGUE SPOILER OFF

 

ajd sinematografi je ok, a ja sam cesto meka srca pa padnem na lepo pakovanje. tako da za neki chill out posle teskog i dugog radnog dana moze da uradi posao, smotas nesto i zaplovis...al nesto bas za nezaborav nikako ne treba ocekivati.

meni se od celog filma jedino dopala bas ta ideja, da dodju svemirci rese probleme i odu   

 

lala...muzjikle mogu da gledam samo u pozoristu

Link to comment

meni se od celog filma jedino dopala bas ta ideja, da dodju svemirci rese probleme i odu   

 

 

SPOILER Ali zar nisu izjavili da sada pomazu covecanstvu jer ce i njima biti potrebna pomoc od nas za 3000 godina? pa ko vele da nas na vreme nauce da komuniciramo s njima, proracunate jedne ziheraske intergalakticke protuve nijedne. eto bar jedan iskren i zivotan momenat u filmu, iako nazalost nije bilo namerno SPOILER

Link to comment

 

SPOILER Ali zar nisu izjavili da sada pomazu covecanstvu jer ce i njima biti potrebna pomoc od nas za 3000 godina? pa ko vele da nas na vreme nauce da komuniciramo s njima, proracunate jedne ziheraske intergalakticke protuve nijedne. eto bar jedan iskren i zivotan momenat u filmu, iako nazalost nije bilo namerno SPOILER

 

Link to comment

 

 

SPOILER Ali zar nisu izjavili da sada pomazu covecanstvu jer ce i njima biti potrebna pomoc od nas za 3000 godina? pa ko vele da nas na vreme nauce da komuniciramo s njima, proracunate jedne ziheraske intergalakticke protuve nijedne. eto bar jedan iskren i zivotan momenat u filmu, iako nazalost nije bilo namerno SPOILER

 

 

a nadala sam se da se nece niko pobuniti! :(

Link to comment

Arrival nije nimalo naivna i jednostavna priča (barem se meni tako čini). Tačno je da malo kvari utisak ta atmosfera "spasavamo planetu u poslednji momenat", ali to je danak holivudskim zahtevima.

 

U pozadini priče je jezik koji je predstavljen kao nešto transcendentno, čak mistično, a ne samo kao sredstvo izražavanja. To je jezik koji se već nalazi u svakoj misaonoj strukturi, ali se može ići i u pravcu da je on tu i pre nego što smo i pomislili nešto. Da dolazi ka nama iz same suštine postojanja.

 

Jezik kao takav prevazilazi okvire koji bi predstavljali prepreku u nekoj uobičajenoj komunikaciji. To po sebi prevazilazi i vremenske okvire. Vanzemaljci su upravo takav jezik uspeli da iznesu na videlo. Kružno predstavljanje treba da ukaže na mogućnost kretanja jednim ili drugim pravcem da bi se došlo do iste tačke. Na taj način su oni otključali i prostor-vremensko kretanje, jer i tu u bilo kom pravcu da se kreću mogu stići u istu tačku. 

 

 

 

Naučnica koju igra Amy Adams uspeva to da provali. Tako uspeva da ubedi onog kineskog generala da podeli informacije koje su oni dobili. Ona je već proživela delove budućnosti i u nekom momentu deluje kao da joj se stvari dešavaju obrnutim tokom od onoga kako se dešavaju drugima. Verovatno su na sličan način i vanzemaljci shvatili šta će im trebati za 3000 godina.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...