Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

5 hours ago, theanswer said:

Uz to debate ove godine deluju posebno bitno a Trampov tim je toliko ocrnio Bajdena kao bukvalno nesposobnog da sklopi rečenicu čime su u stvari naneli štetu samom sebi jer ispašće da Bajden treba da se pojavi kaže dobro veče i na kraju god bless America i smatraće se pobednikom. Nešto kao Pejlinka protiv njega 2008.

 

Debate su poslednja Trampova šansa (ako ne računamo mogućnost da Bajden gekne), a i to je vrlo klimavo. Pollovi se brutalni ovaj put. Hilari je u julu 2016.g. imala 4 pp vođstvo, Bajden ima preko 9 i nikad se nije spustio ispod margin of error. Drugo, potpuno je drugačija situacija sada...200 k ljudi će do novembra umreti od korone - to je nekoliko miliona ljudi čiji su članovi porodice ili prijatelji stradali, dok se idiot šegačio i sprdao. Desetine miliona nezaposlenih, bez osiguranja, ističu UB, da ne govorimo o ovim autokratskim potezima protiv sopstvenih građana.

 

btw, rizikovaću da me Winnie the Pure baci na lomaču, odmah pored Sema Sedera, ali ovi Bajdenovi predlozi koje je izbacio zajedno sa Bernijevim timom, zvuče mnogo bolje nego što sam očekivao. 2 triliona za klimu (0% karbon do 2035.g, 700 mlrd za child i health care, veći corporate i marginal income tax, 15$ minimum wage) - to je bolje nego što je Obama predlagao. btw, negde sam pročitao da su Bernijevci uspeli da ubace u platformu DNC da neće biti regime change wars.

 

Bajden je kroz svoju karijeru bio dosta desnije od Hilari, ali očigledno da nije tolika budala da pokaže srednji prst 35% biračkog tela svoje stranke. Videćemo da li će i šta ispuniti od toga, zavisi dosta i od senata i kongresa, ali i od toga da opet ne upadne u onaj svoj unity bipartisan trip i krene da se usaglašava sa GOPom oko svega.

 

Interesantno je i što još uvek nema kandidata za VP. Čitao sam da mu establišment potura Kamalu, ali da on lično ne može da je smisli i da bi pre želeo Warren. Pretpostavljam, ipak, da će biti Kamala :D

Link to comment

Mora se doći do približavanja u anketama, to će se sigurno desiti, gomila će republikanaca i independenta na kraju da se vrati u Trampov tabor, tu nema sumnje samo Bajdena je teško predstaviti kao Hilari koja je baš bila omražena i teško ga je predstaviti kao nekog ultra levičara kad to čovek jednostavno nije pa je samim tim taj rezervoar glasača prilično smanjen. Ali deluje da bi debata ako bi je Tramp dobro odradio mogla biti ta iskra da vrati deo tih ljudi koji sad kažu da neće glasati za njega. 

 

Što se VP tiče, mislim da mora biti afroamerikanka. Sad spominju neku iz Kalifornije, možda sam jednom pre toga čuo za nju, sad je predsednica crnog kokusa. 

 

Ali generalno, sa ovom ekonomijom i pandemijom mislim da ni Linkoln ne bi bio ponovo izabran a kamoli neko toliko nepopularan ko Tramp. 

Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

Što se VP tiče, mislim da mora biti afroamerikanka. Sad spominju neku iz Kalifornije, možda sam jednom pre toga čuo za nju, sad je predsednica crnog kokusa. 

 

Barbara Lee? To bi bio dobar izbor.

Link to comment

Sad proverio, glasala je za predlog da se smanji budžet Pentagona za 10%, tako da je ona dobar izbor.

 

Kamala je glasala protiv btw.

Link to comment

Skok od +4-5% u anketama je krenuo od polovine maja, i koincidira pre sa Flojdom nego sa Coronom. Sad, sta je uzrok, ne znam.

 

Tramp, usled novih okolnosti, mozda moze da uradi sledece za njemu kljucne suburban glasace i blue collar belce:

1. Brinem za vas. Dakle, da bude Bernie u healthcare. Ovo oko lekova mu nije losa strategija ali je nedovoljna. Jos ako poveze nekako osiguravajuce kuce sa Bezosom, NYT/WP, nebo je granica (ne znam da li takva veza postoji).

2. Law and order. Tu je otisao suvise hriscanski desno, ono sa Biblijom je bilo jezivo. Medjutim, Cikago i sl., porast kriminala, neucinkoviti DP gradonacelnika mu moze ici u prilog. Ono, bice haos ako dodje Bajden...

 

 

Sto se Bajdena tice, svako pomeranje ka normalnosti mu ne ide u prilog. Situacija u kojoj je sve nenormalno i u kojoj on moze bezbedno da cuti je najbolje sto mu se desilo u kampanji

Link to comment

Skok je krenuo od trenutka kad je obustavio dnevna obraćanja oko korone (zato što se obrukao sa onim ubrizgavanjem varikine u telo) + onaj autoritarijanski scenario u Lafajet Parku...ono je bilo brutalno podsećanje glupana koji su ismevali svako pominjanje Trampa u kontekstu autoritarizma wannabe ili, o bože, reči koja počinje na F -  na to koliko su glupi. Amerikanci su osetljivi na te stvari.

 

Pollovi u Floridi (državi penzionera), gde je pad Trampa u pollovima najveći, govore u prilog tome da je Korona ipak ključna stvar.  

Link to comment
11 hours ago, Budja said:

Tramp, usled novih okolnosti, mozda moze da uradi sledece za njemu kljucne suburban glasace i blue collar belce:

1. Brinem za vas. Dakle, da bude Bernie u healthcare. Ovo oko lekova mu nije losa strategija ali je nedovoljna. Jos ako poveze nekako osiguravajuce kuce sa Bezosom, NYT/WP, nebo je granica (ne znam da li takva veza postoji).

2. Law and order. Tu je otisao suvise hriscanski desno, ono sa Biblijom je bilo jezivo. Medjutim, Cikago i sl., porast kriminala, neucinkoviti DP gradonacelnika mu moze ici u prilog. Ono, bice haos ako dodje Bajden...

 

1) Kasno je za to i kad bi sutra počeo, u takve se projekte kreće par godina pre izbora a ne par meseci. Ovo sa uvozom iz Kanade je polishing brass on the Titanic.

 

2) Kasno je i za ovo, priliku je imao da make trains run on time™ kad su protesti krenuli, umesto toga on je pozirao sa Biblijom i pretio da će da pusti pse na decu ako mu preskoče ogradu. Svima je valjda postalo očigledno da je Trampara paper tiger; i njegove pristalice i #resistance ga već godinama predstavljaju kao nekog moćnog diktatora a on ni F od fašističke strahovlade da zavede :cry: 

 

Sumnjam da će biti baš kompletni washout, ipak se glasa pretežno po partijskom ključu, ali više će njegovih glasača ostati kod kuće nego glasača onog drugog dementnog debila i gotovo.

Link to comment

Što se senata tiče Mekseli u Arizoni polluje konstantno iza Trampa, dok je on po CNN i NBC danas na minus 4 i minus 5, ona je na dvocifrenom zaostatku. Ako 2018. kada su i lokalne trke bile totalno nacionalizovane uspela da izgubi od Sineme u Arizoni, pa je onda ugurali u senat na foru da završi Mekejnov mandat, zašto bi iko mislio da će 2020. imati veću prođu kod glasača... Uz to demokrate tamo imaju najboljeg mogućeg kandidata. Tako da ja mislim da je Arizona na senat nivou rešena. Kolorado verujem da je odavno rešen a ne deluje da je mnogo bolje za GOP ni u NC. Tako da su to 3 pickupa za demokrate već. Ako uzmemo zdravo za gotovo da će se Alabama vratiti u GOP kolonu, demokratama treba još jedan pickup za 50-50 i kontrolu senata ako Bajden bude predsednik. Ne treba tražiti dalje od Mejna i Suzan Kolins. 

 

Da dodam, nije potreban nikakav poseban landslide da bi se sve ovo desilo. Bajdenova pobeda od recimo 5% nacionalno bi verovatno značila ovakve rezultate i moguće da bu mi bila dovoljna i za landslide na electoral college nivou, odnosno da bi mu bila dovoljna da osim na midwestu koje je Hilari izgubila on doda Floridu, možda i Arizonu i NC. 

Edited by theanswer
Link to comment
Sad kad skoči #resistance u odbranu naših[emoji769] hrabrih domaćih farmaceutskih kompanija koje su nam[emoji769] toliko dobra donele a Trump im hleb iz usta uzima :cry: 

Link to comment

Klasična reakcija svih opozicija populistima u svetu. Trampovi, Putini, Orbani, Vučići su im oteli sve teme i nekadašnje glasače, pa su toliko zajapureni i anti-protivni na sve što taj populista kaže/uradi - čak i kad ima nekog smisla. Pogledati pod Olja Bećković besna na doktore u emisiji tamo krajem marta. Jednostavno, refleks koji ne zahteva puno truda.

Edited by Mos
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Joe D said:

ima li nekog normalnog tamo?

Retoričko pitanje... :)

 

Inače, vic dana - kaze lik -

ja sam se - kad je ovo pocelo - nadao da ce to biti faktor ujedinjenja i da se necemo deliti po partijskoj ili bilo kakvoj liniji - sta cu - zajebao sam se...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...