Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

1 hour ago, Dimitrije said:

 

 

Zanimljivo je kako ce Tramp da reaguje ako izgubi izbore u novembru.  Neki smatraju da nece hteti da prihvati izborne rezultate i da ce da ih proglasi namestenim, Tada bi ponovo doslo do velikih nemira, gde bi Tramp napujdao svoje pristalice i postovaoce 2. amandmana da prave haos sa pucanjem bojevom municijom, nakon cega bi Tramp proglasio vanredno stanje i izveo vojsku i policiju na ulice.  On za to ima dovoljno vremena od pocetka novembra do 20. januara 2021.  Taj scenario je sada uvezbavao i pokazao da su mu vojska i policija lojalne i spremne da se brutalno obracunavaju sa demonstrantima.  Bice zanimljivo da li ce vojska slucaju da Tramp proglasi izbore namestenim i odbije da sidje sa vlasti da mu ostane lojalna, ili ce da ga izbaci iz Bele kuce i uhapsi.  Od pocetka Trampove vlasti, uvek sam u glavi imao scenarioo da ce da zavrsi kao Kaligula, koga je pretorijanska garda verno cuvala sve dok ga nije nabila na maceve.  Ko bi mogao da bude Klaudije? 

u tom slucaju pozvacemo komandanta Marka i Zalosnu Sovu.

 

 

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

Totalna glupost zasnovana ni na čemu. 

Ja bih se cak slozio sa vama, ali ne vidim zasto ste morali da napisete to sto ste napisali: drsko, osiono i bahato.  Ja ispadoh glupan a vi dziber.  Biti glup nije greh; neki ljudi tako rodjeni i ne mogu nista da ucine da postanu pametni.  S druge strane, dziberstvo je nesto sto se stice usled nedostatka dobrog vaspitanja ili gubitkom istog.  Nikada nije kasno da se nauci i obnovi.

Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

Zanimljivo je kako ce Tramp da reaguje ako izgubi izbore u novembru.  Neki smatraju da nece hteti da prihvati izborne rezultate i da ce da ih proglasi namestenim, Tada bi ponovo doslo do velikih nemira, gde bi Tramp napujdao svoje pristalice i postovaoce 2. amandmana da prave haos sa pucanjem bojevom municijom, nakon cega bi Tramp proglasio vanredno stanje i izveo vojsku i policiju na ulice.  On za to ima dovoljno vremena od pocetka novembra do 20. januara 2021.  Taj scenario je sada uvezbavao i pokazao da su mu vojska i policija lojalne i spremne da se brutalno obracunavaju sa demonstrantima.  Bice zanimljivo da li ce vojska slucaju da Tramp proglasi izbore namestenim i odbije da sidje sa vlasti da mu ostane lojalna, ili ce da ga izbaci iz Bele kuce i uhapsi.  Od pocetka Trampove vlasti, uvek sam u glavi imao scenarioo da ce da zavrsi kao Kaligula, koga je pretorijanska garda verno cuvala sve dok ga nije nabila na maceve.  Ko bi mogao da bude Klaudije? 

 

Apsolutno je nerealan scenario da Tramp izvrsi puc u SAD i da iza njega stanu vojska i policija. U zivotu nista nije izvesno ali sanse da se to desi su u domenu teorije i tu ce i ostati.

Link to comment
Just now, vememah said:

 

da, to je to. nemusti degenerik koji sere po ubijenom crnom coveku ne bi li sebe prikazao kao velikog belog spasioca ekonomije. 

 

Link to comment

Tacno, u domenu teorije ali slagvort za diskusiju.  (Ova spekulacija je bazirana na diskusiji Majkla Mura i Bila Mahera. Nisam ja bas toliko pametan da mi sve to padne na pamet.) 

 

Ako dobro razumem americki izborni zakon, cak i ako izbori propadnu zbog namestanja ili zbog vise sile, vazeci predsednik ostaje u Beloj kuci ne duze od 20. januar prve godine nakon izborne godine.  Posle toga pokrecu se mehanizmi kojima se izabere neko (npr. Predsednik Kongresa - Speaker of the House) ko ce voditi drzavu dok se novi predsednik ne izabere.  Cini mi se da je u vreme Regannovog predsednikovanja, kada je bio izvrsen atentat na njega i on bio podvrgnut operaciji, potpredsednik Dzordz Bus bio van SAD.  Do povratka Busa u zemlju, v.d. je bio Tip O'Nil, the Speaker of the House.

Link to comment
24 minutes ago, Dimitrije said:

Ja bih se cak slozio sa vama, ali ne vidim zasto ste morali da napisete to sto ste napisali: drsko, osiono i bahato.  Ja ispadoh glupan a vi dziber.  Biti glup nije greh; neki ljudi tako rodjeni i ne mogu nista da ucine da postanu pametni.  S druge strane, dziberstvo je nesto sto se stice usled nedostatka dobrog vaspitanja ili gubitkom istog.  Nikada nije kasno da se nauci i obnovi.

 

Evo samo sam čekao tvoj savet. Kako da ti kažem, imam zero respekta prema tebi osim što si stariji i verovatno bi trebao da ti persiram. A i to neću jer ta tvoja lažna učtivost ima granicu koje se dobro sećam. Tako da poštedi me. Nismo na fkcz pa da me banuju bez razloga. Žalim slučaj. 

 

Post je očita glupost šbbkbb bez utemeljenja u realnosti. Isto su pričali i za 2016 pa bilo suprotno skoro. 

Link to comment
36 minutes ago, harper said:

 

Apsolutno je nerealan scenario da Tramp izvrsi puc u SAD i da iza njega stanu vojska i policija. U zivotu nista nije izvesno ali sanse da se to desi su u domenu teorije i tu ce i ostati.

 

ma naravno, ipak treba malo vise vremena da se unakaze institiucije u drzavi kao sto je amerika, mada se ovaj svojski trudi. 

Link to comment
26 minutes ago, Dimitrije said:

Tacno, u domenu teorije ali slagvort za diskusiju.

 

Realno, mislim da tu nema nikakve diskusije. Prosto se tako nesto u SAD nece desiti, niti bilo sta nagovestava da se moze desiti.

Link to comment
5 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

ma naravno, ipak treba malo vise vremena da se unakaze institiucije u drzavi kao sto je amerika, mada se ovaj svojski trudi. 

 

Pre nego sto bi uopste doslo do situacije da neko na nivou SAD prigrabi takvu moc za sebe federacija bi se raspala. Nije to ni do institucija, sve se institucije mogu razbiti ako imas dovoljnu moc da to uradis, vise je do drustvene realnosti, tipa politicke kulture i istorijskog nasledja. Mogu (tesko ali mogu) da zamislim da neko pokusa da izvrsi puc, da to ode dovoljno daleko pa da se SAD raspadne, da neko uspe s tim pucem a da drzava opstane u ovakvom obimu, to je po mom sudu ne samo nerealno vec i nezamislivo.

Edited by harper
Link to comment
9 minutes ago, harper said:

Realno, mislim da tu nema nikakve diskusije. Prosto se tako nesto u SAD nece desiti, niti bilo sta nagovestava da se moze desiti.

Naravno, ali Trampova opozicija već godinama pokušava da ga predstavi kao nekog neviđeno perfidnog i moćnog tiranina koji sve može.

 

(I to sve iako svako ko ga čuje kako trtlja, makar na samo 20 sekundi, momentalno shvata sa kakvim nesposobnim samoljubivim mufljuzom ima posla.)

 

Da je on 10% od diktatora kakvim ga idioti predstavljaju, bili bi već na ivici rata i spolja i iznutra. Kinezi nam poslali virus, ređaj lepo nuklearke duž japanskih ostrva. Antifašisti nam razbijaju prozore, idemo lepo tenkovi na ulice. Nacija mora da se ujedini iza mene kako bi opstala, budimo kao snop pruća, svaki kritičar je izdajnik koga će stići zaslužena kazna.

 

Umesto toga, debil kmeči na svakoj konferenciji za štampu kako je "treated unfairly" i preti tinejdžerima da će pustiti pse sa lanca ako mu budu preskakali ogradu.

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Naravno, ali Trampova opozicija već godinama pokušava da ga predstavi kao nekog neviđeno perfidnog i moćnog tiranina koji sve može.

 

(I to sve iako svako ko ga čuje kako trtlja, makar na samo 20 sekundi, momentalno shvata sa kakvim nesposobnim samoljubivim mufljuzom ima posla.)

 

Da je on 10% od diktatora kakvim ga idioti predstavljaju, bili bi već na ivici rata i spolja i iznutra. Kinezi nam poslali virus, ređaj lepo nuklearke duž japanskih ostrva. Antifašisti nam razbijaju prozore, idemo lepo tenkovi na ulice. Nacija mora da se ujedini iza mene kako bi opstala, budimo kao snop pruća, svaki kritičar je izdajnik koga će stići zaslužena kazna.

 

Umesto toga, debil kmeči na svakoj konferenciji za štampu kako je "treated unfairly" i preti tinejdžerima da će pustiti pse sa lanca ako mu budu preskakali ogradu.

Pa to ne, to su SNSovci. Zato su se odali dosad besprizornoj pljački, korupciji, namještanju poslova, iskorištavanju javnog novca za privatne svrhe i još raznoraznom krupnom i sitnom kriminalu.

 

Među tim i voter fraud. Kad si crnac za to se ide par godina u bajbok

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...