Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Just now, ObiW said:

Pa hajde idi na chron.com pa trazi i gledaj slike, ne moram ja bas sve da donesem sa neta.

 

Video sam tvoj link, i naknadno sam ga prokomentarisao. Moj zakljucak se nije promenio.

Link to comment

Beži bre, ne blamiraj se - kakvih 60k na onoj slici sa linka (osim ako nema neka druga). Mislim, nije ni 10k bezazlena cifra, ali to je ono što se vidi. Bar mi znamo koliko može da se skupi na osnovu fotografija. Tj ja mogu, ako ti već ne možeš. 

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Mislim, nije ni 10k bezazlena cifra, ali to je ono što se vidi.

Jasno, nego - problem nije u tome koliko zaista ima niti koliko (mi) mozemo da izbrojimo nego koliko su mediji™ izvsetili da ima. 

Mis'im - nema bash svako vremena da se kriticki osvrne na vesti niti da krene da gleda grupe slika da bi sam/a zakljucio kako zaista stoje stvari. Nema ni kapaciteta - al' dobro - to je manje bitno.

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Beži bre, ne blamiraj se - kakvih 60k na onoj slici sa linka (osim ako nema neka druga). Mislim, nije ni 10k bezazlena cifra, ali to je ono što se vidi. Bar mi znamo koliko može da se skupi na osnovu fotografija. Tj ja mogu, ako ti već ne možeš. 

 

Aj trazi linkove, analiziraj velicinu, mnozi kvadratne metre puta cetiri, makar ces imati manje vremena da prosipas gluposti po ostatku foruma. 

Link to comment
52 minutes ago, ObiW said:

 

Aj trazi linkove, analiziraj velicinu, mnozi kvadratne metre puta cetiri, makar ces imati manje vremena da prosipas gluposti po ostatku foruma. 

Jedini koji prosipa gluposti ovde si ti. Pogledao sam sliku koju si linkovao, i onde nema 60k ljudi. Isto si srao za oružje, pa si ispao glup, podvio rep i pobegao glavom bez obzira. Dovoljno sam potrošio vremena na tebe, ne zaslužuješ više, jer i kad se uspostavi da nisi u pravu ćutiš. 

Link to comment

Brojnost na protestima je manje bitna nego njihova dugotrajnost.  Velikoj vecini onih koji protestvuju nije ni na kraj pameti da menjaju vlast na ulici vec na izborima.  Portesti kao i rast nezaposlenosti usled pada ekonomije zbog epidemije drze Trampa u klopci, cine ga nervoznim i iznudjuju od njega poteze koje samo vise krnje njegovu popularnost i poverenje onih koji su pre 4 godine glasali za njega.  Bez jake ekonomije i mira i zdravlja u zemlji, Tramp nema nikakvu drugu agendu kojom bi mogao da odnese pobedu u novembru.  Osim da ponovo pokrene novu sezonu TV reallitija "Aprentice".  Doduse uvek postoji bojazan da Trampova nervoza i neodgovornost ne eskaliraju u nekontrolisano  ludilo i da pokusa da napravi neki haos u zemllji i van zemlje u nadi da tako povrati status koji je imao pre pandemije.

Edited by Dimitrije
Link to comment

dugotrajnost protesta se bas pokazala u srbiji

 

al evo kamala harris i la city council skracuju policijski budzet za 100-150 miliona dolara. divno!

Edited by mustang
Link to comment
43 minutes ago, Dimitrije said:

Brojnost na protestima je manje bitna nego njihova dugotrajnost.  Velikoj vecini onih koji protestvuju nije ni na kraj pameti da menjaju vlast na ulici vec na izborima.  Portesti kao i rast nezaposlenosti usled pada ekonomije zbog epidemije drze Trampa u klopci, cine ga nervoznim i iznudjuju od njega poteze koje samo vise krnje njegovu popularnost i poverenje onih koji su pre 4 godine glasali za njega.  Bez jake ekonomije i mira i zdravlja u zemlji, Tramp nema nikakvu drugu agendu kojom bi mogao da odnese pobedu u novembru.  Osim da ponovo pokrene novu sezonu TV reallitija "Aprentice".  Doduse uvek postoji bojazan da Trampova nervoza i neodgovornost ne eskaliraju u nekontrolisano  ludilo i da pokusa da napravi neki haos u zemllji i van zemlje u nadi da tako povrati status koji je imao pre pandemije.

 

Slazem se za dugotrajnost.

Sto se ekonomije tice,  nisam siguran da su najnovije vesti lose za Trampa. Svuda se sada prognozira brz oporavak i makroekonomske prognoze se revidiraju na bolje.

Ovo su volatilna vremena, do novembra ko ziv ko mrtav.

Link to comment
16 minutes ago, mustang said:

al evo kamala harris i la city council skracuju policijski budzet za 100-150 miliona dolara. divno!

Dobar #vic.

Link to comment
38 minutes ago, Budja said:

 

Slazem se za dugotrajnost.

Sto se ekonomije tice,  nisam siguran da su najnovije vesti lose za Trampa. Svuda se sada prognozira brz oporavak i makroekonomske prognoze se revidiraju na bolje.

Ovo su volatilna vremena, do novembra ko ziv ko mrtav.

Skoro 30 miliona nezaposlenih, to je preko 15% i verovatno ce jos porasti.  Tesko da do novembra taj broj da padne na 5%.  Mnoge kompanije imaju "hiring freez" koji ce da bude na snazi bar pola godine ako ne i duze.  Doduse berza, koja uvek ide par meseci ispred ekonomije, pokazuje znacajan oporavak i rast,   Sutra ce broj umrlih od korone da dostigne 110000.  

Link to comment

Broj nece pasti na 5% ali ce pasti na 8-9% a sa tim brojem je Obama pocistio Romnija 2012. Ocekuje se da ce treci kvartal biti najveci rast bdp kvartalno u americkoj istoriji. Nece se vratiti na brojeve pre pandemije ali ce biti dovoljno da se vitla tim brojevima.

Link to comment

Ovo je totalno drugačije od bilo koje krize, jer za razliku od svih drugih, ova nije zasnovana na kolapsu marketa zbog loših ulaganja, nedostatka novca/kredita itd. Unprecedented da je ekonomija stala jer je jednostavno sve zatvoreno. Oporavak bi trebao biti brži, ali će proći dosta vremena pre nego što dosegnemo statistike pre pandemije. I na kraju, to je ono svi govore, ali su (kao i ovo moje) samo naklapanje i wishful thinking.

Link to comment
1 hour ago, pasha said:

Broj nece pasti na 5% ali ce pasti na 8-9% a sa tim brojem je Obama pocistio Romnija 2012. Ocekuje se da ce treci kvartal biti najveci rast bdp kvartalno u americkoj istoriji. Nece se vratiti na brojeve pre pandemije ali ce biti dovoljno da se vitla tim brojevima.


Da vidimo kako ce ekonomija zabave i ugostiteljstva koje najvise zaposljavaju  porasti u uslovima drugog talasa u septembru ili oktobru. Posebno ako nece ovo iskoreniti preko leta.

Edited by Anduril
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...