Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

to su vredni ljudi koji rade od 9 do 5, koji putuju po 2 sata do i od posla i kad dođu kući nemaju snage za više od držanja viljuške i piva :happy:

- ili njih 99% zabole za prava crnaca, ili se sećaju kako se prethodnih xy protesta na sličnu temu završilo, slobodarski duh živi još samo u prepersima i homestedersima :D

 

d6fac2b8abd28ed8f1fb2d5363598ebd616fcb57
Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Kontrast ogromne medijske podrske protestima  i slabe masovnosti na ulici je prilican. To mi se cini fenomenoloski interesantno.

 

 

Link to comment

jerry iz zgrade i par kuckara su sinoc na gunpoint opljackani kod naseg red marketa.  troje kola stalo, jedan izasao sa uperenim pistoljem a ostala trojica su im skinula sve sto su imali osim odece. 

 

panduri im rekli da ce biti jos gore i da ocekuju da ce sada da ulaze u kuce i stanove i da se naoruzamo. 

 

decko nas u ny vozio uber sinoc, dve ga crnjkinje izbole. ziv i okej je. 

 

a tek sam otvorila oci

 

odusevih se kad videh da ce protesti biti opet dana u holivudu

 

ovi sto mrze policiju, dodjite malo kod nas da vidite kako je.  treba tramp da posalje troops i zavrsi se sa ovom anarhijom. nek protestvuju preko neta!

ljudi su naorazni do zuba i izgubili su zivce od nespavanja, korone, i svega. kad krenu da ginu ovi klinci sto kradu bice onda trampovci poubijali.  

 

Edited by mustang
Link to comment

^^ data sondaža takođe pokazuje da većina ljudi podržava proteste protiv policijske brutalnosti. pa je verovatno u pitanju to da većina baš i nema razumevanja za paljenje i pljačku.

 

 

 

Edited by Gandalf
Link to comment

Mustang, sećaš se onog mogmmatorog drugara, kapetana iz Barney’s? Njega opljackase sinoc i ukrali mu telefon. A napunio 70 godina, nema dve banke na računu. Koja su to govna. 

Link to comment
36 minutes ago, Gandalf said:

^^ data sondaža takođe pokazuje da većina ljudi podržava proteste protiv policijske brutalnosti. pa je verovatno u pitanju to da većina baš i nema razumevanja za paljenje i pljačku.

 

 

 

 

Kako to obicno biva, borba dva "narativa":

1. Opravdani protesti

2. Snage haosa i bezumlja

 

Pri cemu ovan novi vid protesta od zutih kosulja, preko svih latinamerickih protesta do ovoga sada ima ugradjenu tu ambivalentnost.

 

Proslo je doba istocnoevropsko-kavkaskih cvetnih demokratskih revolucija. Ovi klasno/anarho/revolucionarni protesti su malcice drugaciji.

Link to comment
40 minutes ago, dragance said:

Mustang, sećaš se onog mogmmatorog drugara, kapetana iz Barney’s? Njega opljackase sinoc i ukrali mu telefon. A napunio 70 godina, nema dve banke na računu. Koja su to govna. 

 

nemoj da pricas!

 

jadan covek! nadam se da je okej. secam se kako ne. bas mi zao. 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Gandalf said:

^^ data sondaža takođe pokazuje

Ja takvim sve (ali s-v-e) verujem. k'o sto sam i devedestih verovato CNNu i BBCju...

Link to comment
11 hours ago, Budja said:

 

Gledam snimke tog tviterasa.

U smislu masovnosti meni se cini da je ovo prilicno tanko  i prilicno neraznoliko, iako jeste rasireno,

 

Recimo, gde je ona srednja klasa sredovecnih feministkinja koje napravile onaj veliki mars oko ustolicenja Trampa?

 

Ako vec moram da poredim (kao sto to rade latinoamericki levicari), zasto ne vidimo u Njujorku ili Vasingtonu one scene kao u Santjago de Cileu?

Ceo grad na nogama, pola miliona ljudi, i tako to.

 

Kontrast ogromne medijske podrske protestima  i slabe masovnosti na ulici je prilican. To mi se cini fenomenoloski interesantno.

Pre svega, u SAD je jos uvek epidemija Korona virusa u punom zamahu.  (U Masacusecu, na primer, jos uvek dnevno umire 50-ak ljudi iako je to drzava u kojoj je epidemija na silaznoj putanji.)  Zbog toga, vecina ljudi srednje i starije dobi izbegava da ide na masovna okupljanja gde su najcesce prisutni ljudi mladji od 35 godina koji ako se zaraze mogu lakse prebole ovu bolest nego moji ispisnici.  Drugo, universiztetski zivot je zamro jos u martu zbog korone.  Univerziteti, koji uglavnom genertori masovnih protesta, su opusteli i studenti su rasuti sirom zemlje.  Trece, Amerikanci redje pribegavaju ulicnom resavanju politickih problema nego narodi u latinoamerickim ili balkanskim zemljama, gde je ulicna primoredaja vlasti cesca nego izborna ili skupstinska.  Cinjenica je da protesti traju vec nedelju dana i da se od revolta protiv rasne diskriminacije i policijske brutalnosti polako transformisu u politicke proteste.  Da li ce ta transformacija potpuno da se ostvari videcemo.  Problem je sto sa protestima idu vandalizam i kradje, sto oduzima fokus, zamah, energiju i podrsku protestu, i umanjuje entuzijazam onih koji bi ga svesrdno podrzali, a to je pre svega sredovecno i starije stanovnistvo.  Ako neko pomogne Trampu da se iz ove krize izvuce bice to vandali i pljackasi koji haraju gradovima pod okriljem potesta. 

 

Cinjenica je da je vlast u SAD izgubila dizgine iz ruku i da ne vlada situacijom u zemlji uzdrmanoj sa dve krize: korona i nemiri.  Zemlja je podeljena, nema strategiju niti ima vodjstvo koje ce da je ujedini i izvuce iz krize.  U zemlji gotovo da nema vise politickih instituciju u koju velika vecina ima povrenja, jer su i Predsednik i Kongres izgubili svaki respekt.  (Danas guverneri pojedinih drzava i gradonacelnici pojedinih gradova uzivaju vece poverenje nego Predsednik.) Ustav SAD je jedino sto velika vecina Amerikanaca jos uvek smatra vrednim i u sta veruje.  Tragicno je da je Trampov politicki protivnik na novembarskim izborima, Bajden, prilicno slab i neubedljiv.  Mnoge, ukljucujuci tu i moju malenkost, je razocarala odluka Demokratske stranke da sabotira Sandersa u korist Bajdena, iako je Sanders uzivao vecu popularnost od Bajdena, pod izgovorom da za "socijalistu" nece da glasaju "umereni glasaci", i za tu prljavu rabotu su iskoristili crnacke glasace na jugu.  Ako je "liberalni" crnac Obama uspeo da pocisti bele konzervativne politicare MekKejna i Romnija, onda je i liberalni Jevrejin Sanders mogao da pobedi Trampa.  Jako se bojim da cemo imati jos 4 godine Trampa koje ce dovesti zemlju do dubljih podela, daljeg slabljenja i rasula.

Link to comment

Izgleda da su Bajdena počeli da kljukaju nekim eksperimentalnim lekovima. Juče u Filadelfiji je bio relativno koherentan.

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...