Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Ja podrzavam ovo nasilje dok god napadaju policiju, korporacije i ostale donatore koji unistavaju demokratski sistem. A policija i vlasti su od Rodni Kinga imali dovoljno vremena - ako ne moze glasanjem, moze samo silom. A Trampa, ako zbog njega neki fasovi pobiju demonstrante, sto je samo pitanje vremena, njemu i njegovim fenovima treba organizovati Musolinijev scenario 45.

Link to comment
22 hours ago, iDemo said:

Ja mogu sasvim 'ladno da razumem da neko hoce da glasa protiv Trampa - to je ok, al' da neko hoce da glasa za Bajdena - brt - to je dno. Dno koje se ne vidi od mutne vode i mulja... 

 

Zaboravio si da spomenes razumevanje za one koji gladaju za Trampa. To kao nije sada glavni problem - slobodno se izjasni, nece te antifa ruka dohvatiti. 

Link to comment
29 minutes ago, Roger Sanchez said:

 

 


Owning a store while black

 

 

pa ova reporterka sve pogresno prica majko mila

 

they are protecting the looters sir (pokazujuci na vlasnike):isuse:

 

Link to comment

katastrofa je sta su uradili onim klincima

u kolima, njih 15toro muskarcina...ali brate mili, sta su radili posle policijskog casa?!!! nema sanse da nisu znali jer nam telefoni zvone da nas obavestavaju na svakih sat vremena (barem

je kod mene tako)

 

kod mene se napokon smirilo. 

jedan ujutru. 

Link to comment

i verujem da ako nastave sa protestima a i ovi vandali krenu, da policija vise nece biti tako fina. od prosle nedelje su na 12h smene. svi mobilizovani i na nogama i to je malo da se naspavaju pa ponovo na posao. bice samo vise nadrkani i netolerantni

Edited by mustang
Link to comment

Kad pocnu da ih prevrcu po jendecima krenuce sporadicna razmena vatre pa ce posle toga jedino bitno pitanje biti koliko ko ima municije i kakva je kome logistika. Brinem se samo da se ne iznenadimo svi kakvu logistiku ce da demonstriraju neduzni gradjani... #jeza 

Link to comment
 
pa ova reporterka sve pogresno prica majko mila
 
they are protecting the looters sir (pokazujuci na vlasnike):isuse:
 
tako je to kad želi odjednom da kaže tri stvari, pokaže još dve a prodere se nešto šesto, takvi treba da sede kući. policajci su ovde dežurni krivci

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

evo kako u praksi izgleda policijska delatnost oko protesta (izvor je jedna moja prijateljica):

 

My daughter went on a peaceful protest in Philadelphia yesterday. As she described it, the marchers were guided onto an empty lane on the highway. The police were behind them. Although the marchers didn't know it, police were also waiting for them under an underpass. When the marchers entered they were teargassed. My daughter was teargassed. A teacher, who has put her heart and soul into public education in Philadelphia for ten years, learning too many hard lessons about America, learned another one yesterday: the police are brutal. They laughed at the blinded young people. These protests are happening for a reason: police brutality. They are being met by: police brutality. It's not easy to galvanize protest in America. Black Lives Matter is our essential movement today. Until Black lives matter, all our lives are in danger from state-sponsored police violence. There must be many police officers who know what they did in Philadelphia yesterday was sickening. Speak up. Lay down your guns.

 

Link to comment
Quote

These protests are happening for a reason: police brutality. They are being met by: police brutality. 

 

Tačno, ali mene fascinira to što su demonstranti mahom zatečeni kad ih policija zaspe gumenim mecima ili baci suzavac. Mislim, znali ste protiv čega protestujete - šta ste očekivali, da će se ponašati drugačije kad vas vide? :blink: 

 

Razumem da mi ovde posle devedesetih imamo drugačije poimanje protesta nego Amerikanci koji samo u istorijskim okolnostima dobace do trocifrenih brojeva na ulici, ali ipak. Videli ste snimke, znate da su u pitanju dobro organizovani dobro plaćeni nasilnici, koji mahom vole to što rade. Zašto ste tako tragično neorganizovani? Zašto bežite čim neko podigne pendrek?

 

Malograđanština kojoj smeta razbijanje izloga prosto ne ide sa deklarativno revolucionarnim namerama. A ovo pozivanje na pandursku savest mi je posebno žalosno:

Quote

There must be many police officers who know what they did in Philadelphia yesterday was sickening. Speak up. Lay down your guns.

 

 

Link to comment
6 hours ago, napadaj said:

Interesantno je da se u Baltimoru ništa zajebano ne događa, sve što sam video su snimci mirnih šetnji i protesta.

 

 

 

Gledam snimke tog tviterasa.

U smislu masovnosti meni se cini da je ovo prilicno tanko  i prilicno neraznoliko, iako jeste rasireno,

 

Recimo, gde je ona srednja klasa sredovecnih feministkinja koje napravile onaj veliki mars oko ustolicenja Trampa?

 

Ako vec moram da poredim (kao sto to rade latinoamericki levicari), zasto ne vidimo u Njujorku ili Vasingtonu one scene kao u Santjago de Cileu?

Ceo grad na nogama, pola miliona ljudi, i tako to.

 

Kontrast ogromne medijske podrske protestima  i slabe masovnosti na ulici je prilican. To mi se cini fenomenoloski interesantno.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...