Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

20 hours ago, dragance said:

Neverovatni dogadjaji danas, gde Tramp preti Twitteru “velikom akcijom” zatonštonsubispod njegovog tvita o “varanju poštanskim glasovima”...

nema od toga ništa, samo kuka i galami. veću pizdu ova zemlja nije videla.

Link to comment
17 minutes ago, Gandalf said:

nema od toga ništa, samo kuka i galami. veću pizdu ova zemlja nije videla.

 

da jebote zamisli da nam Trampara ukine tviter, sta cemo da radimo?

 

Bolje pitanje je 'sta ce ON da radi ako ukine tviter'? Odakle ce Mile i Mileva da dobijaju informacije ko Trampu danas radi o glavi? Bolji naslov bi bio 'Tramp resio da sece granu na kojoj sedi. News at 10'. 

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

da jebote zamisli da nam Trampara ukine tviter, sta cemo da radimo?

šta god mi mislili o Tviteru, bio koristan ili ne, baš i nije relevantno u datom slučaju.

 

svinja je i kukavica i lenčuga, nekakva akcija kontra Dorsija & co. je malo verovatna. pride to što Trampu ne bi bilo od koristi.

Link to comment

Što bi rekao besmrtni Radovan III, "u nameri da me upropaste" :

Trump doesn't care if he wins his fight with Twitter, he just wants the battle

...

That's because Trump's main goal is not to win his fight with Twitter. The point is to have the fight. Grievance politics are central to Trump's political brand and his appeal to conservatives. In his narrative, the media, the bureaucratic "deep state", university experts and social media companies are all part of a leftist conspiracy out to get him and his fellow Republicans.

...

But changing the law isn't Trump's goal. It's to rile up his supporters, make life painful for those who dare to challenge him and to distract from other issues - like the 100,000 Americans who have died from COVID-19 in just three months. On that score, his executive order was a big success.

 

 

SaE

Link to comment

 

10 hours ago, Mos said:

Jadan ovaj senilni čovek koga će sad svi da razvlače do novembra. Postaje teško za gledati.

neka ga vala Dzo, na federe neka skace, ima narandzasto govno da leti

 

Link to comment

Kakav kripl fajt, jbt, na šta je spalo to društvo, da bira između ovakva dva primjerka ljudske vrste. Jedino što mogu da kažu u svoju korist jeste "pa pogledajte ovog drugog". Doduše, sa ovim dvostranačkim sistemom, moralo je do ovoga doći (ono, da budemo iskreni, nije bolje bilo ni 2016.)

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Kakav kripl fajt, jbt, na šta je spalo to društvo, da bira između ovakva dva primjerka ljudske vrste. Jedino što mogu da kažu u svoju korist jeste "pa pogledajte ovog drugog". Doduše, sa ovim dvostranačkim sistemom, moralo je do ovoga doći (ono, da budemo iskreni, nije bolje bilo ni 2016.)

 

Taj dvostranacki sistem je izbacio Obamu pre Trampa. Predsednicki rolerkoster u SAD nije nista novo cemu se sad nesto posebno treba cuditi, on samo odrazava radikalnu dihotomiju u americkom drustvu izmedju svetski vodeceg liberalizma s jedne i za razvijeni svet neobicno ekstremnog konzervativizma s druge strane. Kako ja to vidim, ako se nesto revolucionarno ne desi (a skoro je sigurno da nece) treba ocekivati da ce Tramp izgurati jos jedan mandat a onda ce posle njega doci neki "otreznjujuci" predsednik, "nada covecanstva" i tako neki lik u kojeg cemo se postepeno razocaravati 8 godina i na kraju razocarati. Tramp nije nista drugo do dimna zavesa.

 

Inace, apropo ovih najnovijih desavanja, juce sam citao intervju sa Dzejmsom Boldvinom iz 1968. ili 1969. godine, ne znam tacno. Neverovatno je koliko smo mi, zabavljeni neverovatnim tehnoloskim progresom u poslednjih pola veka, propustili da primetimo koliko smo u drustvenom smislu ispali iz lezista i kako se vrtimo u prazno decenijama. Ista meta, isto odstojanje.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Taj dvostranacki sistem je izbacio Obamu pre Trampa. Predsednicki rolerkoster u SAD nije nista novo cemu se sad nesto posebno treba cuditi, on samo odrazava radikalnu dihotomiju u americkom drustvu izmedju svetski vodeceg liberalizma s jedne i za razvijeni svet neobicno ekstremnog konzervativizma s druge strane. Kako ja to vidim, ako se nesto revolucionarno ne desi (a skoro je sigurno da nece) treba ocekivati da ce Tramp izgurati jos jedan mandat a onda ce posle njega doci neki "otreznjujuci" predsednik, "nada covecanstva" i tako neki lik u kojeg cemo se postepeno razocaravati 8 godina i na kraju razocarati. Tramp nije nista drugo do dimna zavesa.

 

Inace, apropo ovih najnovijih desavanja, juce sam citao intervju sa Dzejmsom Boldvinom iz 1968. ili 1969. godine, ne znam tacno. Neverovatno je koliko smo mi, zabavljeni neverovatnim tehnoloskim progresom u poslednjih pola veka, propustili da primetimo koliko smo u drustvenom smislu ispali iz lezista i kako se vrtimo u prazno decenijama. Ista meta, isto odstojanje.

Pa to i kažem, jednostavno, po zakonu velikih brojeva, u ponekom izvlačenju lotoa i dvije kuglice desi se da su obje... pa evo ovakve. 

Ali ima i do toga da ta dihotomija nije baš toliko radikalna, zapravo baš to što nije bi moglo da da Trampu podari drugi mandat. Ono, pozivi na rasformiravanje dvopartijskog sistema postoje otkako se on ustalio a teoretski otkad se pišu ozbiljni tekstovi iz političke teorije, ne otkrivamo mi ovdje ništa epohalno. Ali eto imamo nesreću da prisustvujemo i zbog opjevanog trickle down (poseravanje 'tice na najvišoj grani) efekta osjetimo™ i na sopstvenoj koži blagodeti izvlačenja u ovom kolu pomenutog lotoa, kad su u igri glupan i tupan. 

Link to comment
20 minutes ago, James Marshall said:

Pa to i kažem, jednostavno, po zakonu velikih brojeva, u ponekom izvlačenju lotoa i dvije kuglice desi se da su obje... pa evo ovakve. 

Ali ima i do toga da ta dihotomija nije baš toliko radikalna, zapravo baš to što nije bi moglo da da Trampu podari drugi mandat. Ono, pozivi na rasformiravanje dvopartijskog sistema postoje otkako se on ustalio a teoretski otkad se pišu ozbiljni tekstovi iz političke teorije, ne otkrivamo mi ovdje ništa epohalno. Ali eto imamo nesreću da prisustvujemo i zbog opjevanog trickle down (poseravanje 'tice na najvišoj grani) efekta osjetimo™ i na sopstvenoj koži blagodeti izvlačenja u ovom kolu pomenutog lotoa, kad su u igri glupan i tupan. 

 

Zato sam izmedju ostalog pomenuo taj Boldvinov intervju, on je jos tada pokusao da uspostavi vezu izmedju polozaja crnog stanovnistva u SAD i tog dvopartijskog politickog mehanizma. Pre pola veka. Nista od toga se nije pojavilo s Trampom i sa njim nece nestati, nego ljudi prate politiku uglavnom povrsno i u realnom vremenu pa im se cini da je ono sto je posledica zapravo uzrok necega. Samo kazem da taj sistemski problem nema neke prevelike veze sa izborom predsednickih kandidata u obe americke partije jer ocigledno proizvodi vrlo razlicit nivo kvaliteta od izbora do izbora. Ti i sad mozes da se prijavis kao nezavisni kandidat ako mozes finansijski da podneses izbornu trku ali bez stranacke infrastrukture da te pogura to je vise fore radi. A ta infrastruktura je stecena politicka navika koja ce se tesko menjati u dogledno vreme.

Link to comment
19 hours ago, Mos said:

Jadan ovaj senilni čovek koga će sad svi da razvlače do novembra. Postaje teško za gledati.

Stvarno,jadni Bajden...

Edited by Milošica
Link to comment
10 hours ago, harper said:

 

Taj dvostranacki sistem je izbacio Obamu pre Trampa. Predsednicki rolerkoster u SAD nije nista novo cemu se sad nesto posebno treba cuditi, on samo odrazava radikalnu dihotomiju u americkom drustvu izmedju svetski vodeceg liberalizma s jedne i za razvijeni svet neobicno ekstremnog konzervativizma s druge strane. Kako ja to vidim, ako se nesto revolucionarno ne desi (a skoro je sigurno da nece) treba ocekivati da ce Tramp izgurati jos jedan mandat a onda ce posle njega doci neki "otreznjujuci" predsednik, "nada covecanstva" i tako neki lik u kojeg cemo se postepeno razocaravati 8 godina i na kraju razocarati. Tramp nije nista drugo do dimna zavesa.

 

 

Liberali iz Bostona i San Franciska su samo jedan deo korpusa Demokratske stranke, koja je čudan amalgam različitih delova društva - liberala, manjina (afro, latino), radničke klase i sindikata, mnogih drugih... Problem američkog sistema je mnogo dublji od toga. To je, pre svega, legalizovana korupcija od kraja 70-ih, koja je kulminaciju doživela sa Citizens United 2010. U suštini - prisustvo novca u politici i donacije korporacija koje oblikuju sve što se dešava u Vašingtonu. Demokratska stranka FDR i JFK nema veze sa ovom današnjom. Nažalost.

 

Našao sam skoro klip JFK-a iz 1962.g. gde govori o svom predlogu Universal healthcare - realno, da sam Amerikanac ili da živim tamo, nema šanse da ne bih zaplakao gledajući taj klip i koliko je USA propala.

 

Generalno, na jedan klik su razne statistike koje imaju jednu stvar zajendičku - od Regana na ovamo, dramatično je povećana nejednakost u USA, dramatično povećan upliv novca u politici, dramatično povećan broj ljudi u zatvorima (7 puta), dramatično sniženi porezi za bogate, dramatično promenjen opis stranke koja bi trebalo da se bori za prava običnog čoveka. Paradoksalno, predsednik koji je poništio FDR-ov Glass Steagal act o kontrolisanju Wall Streeta nije bio Republikanac, već Bill Clinton - još jedan pokazatelj koliko je Reagan na dugi rok upropastio USA.

 

Doduše, u situaciji kada je na čelu države ovakav "čovek" kao što je Tramp, sve se to može zanemariti još jednom. Bajden u ovakvom stanju kakvom jeste verovatno je najslabiji demokratski kandidat ikada, ali opet bi bilo poražavajuće za svet da izgubi u novembru, Nadam se da se to neće desiti. Ne treba nam još 5 Bolsonara po svetu.

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...