Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Ne čitaš pažljivo. "Kao što bi vodio", da mu daju da vodi po svom i dovoljno vremena, vidjeli bismo rezultate, ali to je sad hipoteza. 

 

Elem, i ti upadaš u zamku koju sam naveo, ajde da raspravljamo o Trampu, njegovim akcijama, djelima, riječima, idejama bez "Onog Drugog", šta je koga briga u raspravi kolika je štetočina Tramp (ili GOP) to koliko su štetni oni drugi. To je klasična zamjena teza koju su ovi naši doktorirali - "Pusti ti Vučića, vidje li šta nam uradiše Đilas, Jeremić i Obradović". Ajde da probamo ne raspravljati tako. 

Link to comment
7 hours ago, James Marshall said:

Ne čitaš pažljivo. "Kao što bi vodio", da mu daju da vodi po svom i dovoljno vremena, vidjeli bismo rezultate, ali to je sad hipoteza. 

 

Elem, i ti upadaš u zamku koju sam naveo, ajde da raspravljamo o Trampu, njegovim akcijama, djelima, riječima, idejama bez "Onog Drugog", šta je koga briga u raspravi kolika je štetočina Tramp (ili GOP) to koliko su štetni oni drugi. To je klasična zamjena teza koju su ovi naši doktorirali - "Pusti ti Vučića, vidje li šta nam uradiše Đilas, Jeremić i Obradović". Ajde da probamo ne raspravljati tako. 

Pa ja i raspravlham o Trampu.

 

Dakle, šta je to toliko straaasno i nepopravljivo uradio Trampara za dve godine?

 

Link to comment
3 hours ago, Budja said:

Pa ja i raspravlham o Trampu.

 

Dakle, šta je to toliko straaasno i nepopravljivo uradio Trampara za dve godine?

 

Nominovao sudije Vrhovnog suda koji ce zenama znatno otezati odlucivanje o sopstvenom telu. Npr.

 

NIje nepopravljivo jer svi jednog dana moraju da umru, pa tako i sudije sa dozivotnim mandatom. 

Edited by pacey defender
Link to comment
8 hours ago, Budja said:

Pa ja i raspravlham o Trampu

Dakle, šta je to toliko straaasno i nepopravljivo uradio Trampara za dve godine?

 

Sudije kao sto rece Pacey, odnos Evrope i SAD nece vise biti isti, podrska Brexitu - nema nazad, sasvim otvorena korupcija kao nikad u poslednjih 100 godina - posledice nesagledive, propadanje dila sa Iranom nece moci tek tako da se resi, Tramp je jos vise i jace bombardovao nego Obama po Izisu bez ikakvih kocnica - zivoti civila se nece vratiti, ovo povlacenje i uvlacenje Turske vec kosta zivote i ko zna sta ce jos, razlaz sa Kinom takodje nece biti lako povratiti - kad se jednom razidju zivecemo u bipolarnom svetu sto je izuzetno opasno, zeleni program je u potpunosti zaustavljen a dragoceno vreme je potraceno, covek unormaljuje mizoginiju, rasizam i uopste svako drugo odustvo standarda na najmocnijoj planetarnog funkciji - mozem tako do sutra. 

I da razjasnimo, naveo sam razloge tek onako a ne zbog nekakve diskusije sa tobom - to bi bilo ocigledno najgluplje tracenje vremena.

Link to comment
8 hours ago, pacey defender said:

Nominovao sudije Vrhovnog suda koji ce zenama znatno otezati odlucivanje o sopstvenom telu. Npr.

 

NIje nepopravljivo jer svi jednog dana moraju da umru, pa tako i sudije sa dozivotnim mandatom. 

 

Ovde, svakako, mora da kompariram Trampa sa ostalima.

Dakle, da li je Tramp ovde uradio nesto sto Mita Romni, na primer, ne bi uradio?

Na kraju krajeva, Senat ih je glasao.

 

Link to comment
3 hours ago, Anduril said:

 

Sudije kao sto rece Pacey, odnos Evrope i SAD nece vise biti isti, podrska Brexitu - nema nazad, sasvim otvorena korupcija kao nikad u poslednjih 100 godina - posledice nesagledive, propadanje dila sa Iranom nece moci tek tako da se resi, Tramp je jos vise i jace bombardovao nego Obama po Izisu bez ikakvih kocnica - zivoti civila se nece vratiti, ovo povlacenje i uvlacenje Turske vec kosta zivote i ko zna sta ce jos, razlaz sa Kinom takodje nece biti lako povratiti - kad se jednom razidju zivecemo u bipolarnom svetu sto je izuzetno opasno, zeleni program je u potpunosti zaustavljen a dragoceno vreme je potraceno, covek unormaljuje mizoginiju, rasizam i uopste svako drugo odustvo standarda na najmocnijoj planetarnog funkciji - mozem tako do sutra. 

I da razjasnimo, naveo sam razloge tek onako a ne zbog nekakve diskusije sa tobom - to bi bilo ocigledno najgluplje tracenje vremena.

 

1. Odnos Evrope i SAD ce se promeniti sa novim predsednikom. Imamo precedente iz proslosti - podela Evropa oko Iraka, dosao Obama i cao.

2. Podrsa Brexit-u ex-post, apsolutno nikakav realan i vidljiv uticaj Trampara nema na Brexit proces.

3. Korupcija - dokaz?

4. Propadanje dila sa Iranom, well, videcemo, "neece moci tek tako da se resi" je spekulacija.

5. Raka, ok, slazem se.

6. Turska, Kurdi - "ko zna sta ce jos", spekulacija, za sada deluje kao kontrolisan konflikt.

7. "Razlaz sa Kinom", spekulacija.

8. "Zeleni program", videti pod Kanada, Trudo, zeleni program, ciljevi i realizovano. Dakle, pojavnost a ne sustina.

9. Mizoginija, rasizam, odsustvo standarda - pristojnity argument, nebitno.

 

 

Dobro je videti sve taksativno jer uopste ne izgleda nista straaasno.

 

Mislim, realno, za sada mnogo manje stete od GWBa kako god okrenes, i spoljnopoliticki i ekonomski. Covek koji iza sebe ima Irak i 2008., a koji je danas potpuno normalizovan jer Tramp.

Link to comment
33 minutes ago, Budja said:

 

islim, realno, za sada mnogo manje stete od GWBa kako god okrenes, i spoljnopoliticki i ekonomski

Za ovo nisam siguran, a mrzi me da kopam po internetu, ali cini mi se da je Tramparin tax cut veci i po relativnom i apsolutnom opsegu. Ovaj buzdetski deficit je jedna od najvecih prijetnju za Ameriku.

 

Takodje, urusavanja institucija je tesko reverzibilan proces, a IRS, EPA, i druge institucije su bukvalno osakacene. To bi jos mogao dodati i primjer da je za W-inog vakta cijeli Enron (iako je tamo bio njegov Kenny-boy) razjeban, a vrhuska pohapsena I osudjenja, docim korupcija u Boeingu (a kamoli TBTF banke) ide i dalje. Corporate welfare jos veca, a sirotinja se zakida sve vise, ukljucujuci i razmonitravanje Obama-care.

 

Tako da je sto se toga tice W ipak u prednosti.

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

1. Odnos Evrope i SAD ce se promeniti sa novim predsednikom. Imamo precedente iz proslosti - podela Evropa oko Iraka, dosao Obama i cao.

2. Podrsa Brexit-u ex-post, apsolutno nikakav realan i vidljiv uticaj Trampara nema na Brexit proces.

3. Korupcija - dokaz?

4. Propadanje dila sa Iranom, well, videcemo, "neece moci tek tako da se resi" je spekulacija.

5. Raka, ok, slazem se.

6. Turska, Kurdi - "ko zna sta ce jos", spekulacija, za sada deluje kao kontrolisan konflikt.

7. "Razlaz sa Kinom", spekulacija.

8. "Zeleni program", videti pod Kanada, Trudo, zeleni program, ciljevi i realizovano. Dakle, pojavnost a ne sustina.

9. Mizoginija, rasizam, odsustvo standarda - pristojnity argument, nebitno.

 

 

Dobro je videti sve taksativno jer uopste ne izgleda nista straaasno.

 

Mislim, realno, za sada mnogo manje stete od GWBa kako god okrenes, i spoljnopoliticki i ekonomski. Covek koji iza sebe ima Irak i 2008., a koji je danas potpuno normalizovan jer Tramp.

jel se vazi tekuci impeachment kao bar naznaka korupcije?

ili da pitamo decke iz Cambridge Analytica?

 

Link to comment
14 hours ago, Budja said:

 

Ovde, svakako, mora da kompariram Trampa sa ostalima.

Dakle, da li je Tramp ovde uradio nesto sto Mita Romni, na primer, ne bi uradio?

Na kraju krajeva, Senat ih je glasao.

 

Tvojim recnikom, pomeras stative. Prvo si pitanje formulisao tako da pricamo o nepopravljivim greskama. ALi hajde, prihvatili smo igru, bez obzira na to sto u principu sve greske mogu biti popravljive za covecanstvo na duzi rok, iako posledice mogu biti neotklonjive za deo covecanstva koji je pogodjen greskama. 

 

Pa sam ti onda dao jedan primer na tako postavljeno pitanje. Ne vidim kako je relevantanMit Romni sa pitanjem, sta je to Tramp nepopravljivo stetno uradio? 

 

Ako je ideja da rasprava ode u pravcu poredjenja medju republikancima ,ok, moze i tako, ali u principu kada se ocenjuje necija politika (npr kao najmocnije figure sveta), imamo sasvim dobar okvir za vrednovanje i bez razmatranja alternativnih ishoda poslednjih izbora.

Link to comment
16 hours ago, pacey defender said:

Tvojim recnikom, pomeras stative. Prvo si pitanje formulisao tako da pricamo o nepopravljivim greskama. ALi hajde, prihvatili smo igru, bez obzira na to sto u principu sve greske mogu biti popravljive za covecanstvo na duzi rok, iako posledice mogu biti neotklonjive za deo covecanstva koji je pogodjen greskama. 

 

Pa sam ti onda dao jedan primer na tako postavljeno pitanje. Ne vidim kako je relevantanMit Romni sa pitanjem, sta je to Tramp nepopravljivo stetno uradio? 

 

Ako je ideja da rasprava ode u pravcu poredjenja medju republikancima ,ok, moze i tako, ali u principu kada se ocenjuje necija politika (npr kao najmocnije figure sveta), imamo sasvim dobar okvir za vrednovanje i bez razmatranja alternativnih ishoda poslednjih izbora.

Ok, prihvatam, u pravu si za pomeranje stativa.

 

Samo,hajde da formulisemo koji je benchmark za zgražavanje. 

 

Da li je Tramp najgori predsednik ikad u SAD?

 

To mu sada dodje kao konsenzus. Sve što je navedeno bledi u poredjenju sa GWB. 

Link to comment

Za vas van Amerike GWB je verovatno najgori. Za nas u Americi GWB je bolji od Trampare, jer nije svesno izazivao podele u društvu samo da bi se održao na vlasti. Šteta od ovoga što Trump radi je na duže staze po američko društvo mnogo veća  od štete koju je GWB uradio sa Irakom. Došlo je do toga da članovi familije ne govore jedni sa drugima zbog njega. To ranije nikada nije bilo. 

Link to comment
14 minutes ago, ObiW said:

Za vas van Amerike GWB je verovatno najgori. Za nas u Americi GWB je bolji od Trampare, jer nije svesno izazivao podele u društvu samo da bi se održao na vlasti. Šteta od ovoga što Trump radi je na duže staze po američko društvo mnogo veća  od štete koju je GWB uradio sa Irakom. Došlo je do toga da članovi familije ne govore jedni sa drugima zbog njega. To ranije nikada nije bilo. 

 

Bušu najviše treba da zahvale izolacionisti jer je on svojim Irakom promenio svest ljudi u svetu ali i u Americi pa su izbore nadalje dobijali uvek less hawkish kandidati. A izvini što vama u Americi to nije bitno jer članovi porodica ne govore jedni sa drugima ali je to malo neuporedivo sa stradanjem miliona ljudi na bliskom istoku i sve ono što je usledilo posle toga..

Link to comment
22 minutes ago, Host said:

Aj objasni malo tu podelu za vreme Obame. Sta je bio uzrok?

 

uzrok je ugasena nada da se rasizam smanji. do druge godine njegovog mandata se uvidja da nista od toga nema kao ni od pola obecanog u kampanji. garantujem ti da sam vec ovo pisala na ppp za vreme obame. 

 

motherfucker je moje najvece razocarenje. 

 

za vreme busha narod se ujedinio jer je nesreca dosla sa strane. tad je proud to be an american bilo svacije obelezje dok je bush izigravao kauboja po iraku i pola middle east. i svi smo mu se smejali, gotovili ga dok je ravnao sve pred sobom i krao za 1% sta je stigao. 

 

jebo vas tramp

 

bar od tebe @Host ocekujem vise standarde, al izgleda sto si stariji to vise naginjes ka ovim delusional. a kad te pitam sta ti mislis, na tvoju provokaciju, pravis se lud. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
46 minutes ago, mustang said:

koliko ti @ObiW zivis u nekom iluzijonom svetu

 

najveca podela u drustvu je bila za vreme Obame a ovo sad je rezultat toga

Ma kakva podela za vreme Obame? Klinton, Buš, Obama, sa njihovim sledbenicima i oponentima je moglo da se razgovara. Niko od njih nije imao sledbenike koji su više ličili na kult u Johnstownu nego na misleće ljude. Ovo sada je upravo to: nema razgovora. 
 

A ovo da je Obama trebao da “smanji rasizam” je kao da kažeš da Albanac treba da smanji srpski nacionalizma. U Americi rasizam smanjuju belci, kao što je to radio Lyndon Johnson.

 

Povećavaju ga takodje belci, kao što to radi Tramp, pa sad svaka bela budala misli da može  Hispaniku iz čista mira da traži da pokaže papire inače će da zove ICE da ga deportuju. Pa kad mu izadje ime u novinama onda kmeči “ne znam šta mi bi, ja sam pobožan čovek, a imam i prijatelje Meksose”. Smradovi su izmileli na svetlo dana, takvo vreme došlo.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...