Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Nije tačno, preneli su skoro svi, bila je i na cnn-u i na msnbc-u i na fox-u. Samo što je u gomili slučajeva usledila kontra paljba povodom Asada. Ne kotira se nikako. Neće je biti na debati u septembru jer treba da sakupi 4 polla koja dnc dopušta gde ima bar 2% podrške a ona nema nijedan takav. 

Link to comment
20 hours ago, theanswer said:

Nije tačno, preneli su skoro svi, bila je i na cnn-u i na msnbc-u i na fox-u. Samo što je u gomili slučajeva usledila kontra paljba povodom Asada. Ne kotira se nikako. Neće je biti na debati u septembru jer treba da sakupi 4 polla koja dnc dopušta gde ima bar 2% podrške a ona nema nijedan takav. 

 

Popriličan je skandal to što DNC odlučuje koje će pollove da dopusti tek pošto vidi rezultate. Igrom slučaja, tri polla na kojima Tulsi ima +2% su naprasno skinuta sa liste, prave ljudi peticije da im vrate approval.

 

Slično se i Yang bunio nedavno, da kako dobije dobre rezultate na nekoj anketi, tako DNC objavi da ta anketa više nije validna.

 

Link to comment
27 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Popriličan je skandal to što DNC odlučuje koje će pollove da dopusti tek pošto vidi rezultate. Igrom slučaja, tri polla na kojima Tulsi ima +2% su naprasno skinuta sa liste, prave ljudi peticije da im vrate approval.

 

Slično se i Yang bunio nedavno, da kako dobije dobre rezultate na nekoj anketi, tako DNC objavi da ta anketa više nije validna.

 

 

Nije baš tako. DNC je unapred odredila koji pollovi mogu da učestvuju. Što jeste onako prilično arbitrarno. Npr tu je pol Kvinipiek univerziteta. Oni su recimo pred midterm 2018 na par dana pred glasanje imali dva polla sa Floride koja su pokazali da Nelson dobija Skota za senat i Gilum De Santisa za guvernera sa nekih slagaću te 9% razlike. Na kraju su republikanci dobili obe trke. Problem kod Jenga je što je NBC radio dva polla, ovaj jedan su priznavali a ovaj drugi nisu jer je taj drugi rađen više online preko tog surveymonkeya koji je jako nepouzdan pollster. Što se Tulsi tiče, Ekonomist nikad nije bio uključen jer i oni previše rade online sa yougov-om. Dok na drugoj strani ovaj Suffolk poll je totalni wtf. Kada je isti taj Suffolk radio poll koji je sponzorisao USA Today taj poll su računali jer je USA Today ovlašćeni sponzor, ali Boston Globe nije iako je u pitanju samo sponzor ne i pollster ako kontaš šta pričam. A Boston Globe nije baš neka leva novina pogotovo što je poll Nju Hempšira znači susedna država. Ali nije istina da je to naknadno određeno. Određeno je ranije jbg. 

Link to comment

Ako laže Yang mene lažem i ja vas, ali njegova je tvrdnja bila (ne mogu sad da nađem link) da su od ta dva pola izabrali koji će priznati tek nakon što su rezultati izašli - pravilo je da ne mogu dva različita da pokrivaju istu teritoriju, ali obave se ipak oba (ili više njih) a onda se tek u minut do 12 sazna koji će od njih biti approved a koji neće, što jeste potencijalno tendenciozno.

 

UBI Techbro lupa da je to sveopšta zavera protivu njega (nemoguće dokazati ili opovrgnuti), ali u pravu je načelno da nema smisla tako drkati kriterijume.

Link to comment

Interesantno je kako se raznorazna mašinerija (partijska, državna, medijska) popali čim se pojavi neki kandidat koji bude u fazonu da Amerika ne treba da ratuje svuda i zauvek i da bude svetski policajac

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

Interesantno je kako se raznorazna mašinerija (partijska, državna, medijska) popali čim se pojavi neki kandidat koji bude u fazonu da Amerika ne treba da ratuje svuda i zauvek i da bude svetski policajac

 

da da 

 

nevidjeni licemeri

Link to comment

yep! 

nema veze kome zele da pripadaju, svi su isti u srzi samo je cover drugaciji. 

 

tulsi mi se svidja jer je van tog establismenta (za sada). vojnik, stalozena, dosta je uradila za svoje constituences, vrlo racionalno razmislja, bori sa normalne uslove sto bi trebalo da imamo i za ocuvanje zivotne sredine.  ima muda samo joj treba vise politickog iskustva sa ovim krvozdernicima. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

Ako laže Yang mene lažem i ja vas, ali njegova je tvrdnja bila (ne mogu sad da nađem link) da su od ta dva pola izabrali koji će priznati tek nakon što su rezultati izašli - pravilo je da ne mogu dva različita da pokrivaju istu teritoriju, ali obave se ipak oba (ili više njih) a onda se tek u minut do 12 sazna koji će od njih biti approved a koji neće, što jeste potencijalno tendenciozno.

 

UBI Techbro lupa da je to sveopšta zavera protivu njega (nemoguće dokazati ili opovrgnuti), ali u pravu je načelno da nema smisla tako drkati kriterijume.

 

To je bio specifičan slučaj jer je NBC valjda bio sponzor dva polla, ali da, u suštini je potpuno glupo tako donositi zaključke. Dao sam primer Kvinipieka, npr u tom rankingu nekom pollova koje ima 538 taj Suffolk za koji su Tulsi zakinuli se kotira bolje od nekog drugog pola koji im je kao prihvaćen za Nju Hempšir. A pogotovo što su taj Suffolk prihvatili kad je sponzor bio neko drugi, znači totalna glupost. Ti meni daš pare za poll, ja ga uradim i sve je ok. Ali da mi tvoj rođak, ja ga isto uradim sve isto i to se ne važi jer jbg rođak je, nisi ti. Pritom ti nisi neki opskurni dnevni list iz Alabame koji radi poll države na suprotnom kraju nego si ti Boston Globe, najpriznatija novina u New Englandu

Link to comment

DNC igra na Kamilu, nevidjeno poturanje “skandala” - ono sa Tulsi i Asadom je toliko glupo i providno - biće opet nameštanja kao onda za Hilari.

 

sve osim Kamila/Bajden tiketa će biti iznenadjenje, i opet će ispušiti i dati Trampu drugi mandat.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...