Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Upravo kao sto posledice izbora Franje Tudjmana nisu bile ogranicene iskljucivo na Hrvatsku, te bi onda bilo u redu da su Srbi, Crnogorci i sl. isli u Zagreb da protestuju? :lolol:

 

Tad smo bili jedna zemlja. bilo bi OK da su svi išli na proteste onih drugih ali pod komunističkom diktaturom i malo verovatno. Ok je i da idu Kanađani u USA. A OK je i da granična policija zaustavi one za koje proceni da bi mogli biti nasilni, mislim sami su rekli da idu na proteste, a ti protesti protiv Trampa imaju tradiciju nasilja, tako da bif f deal baš što je poneko i zaustavljen.

Link to comment

dobro je poređenje no ti ne ide u korist pa slažeš face.

sam si počeo tom logikom..

 

Poredjenje je takvo da te glava zaboli. Prvo jer je Jugoslavija tada bila jedna zemlja sto USA i Kanada nisu, Drugo sto naravno da ne bi bimao nista protiv da neko i Srbije ide da protestvuje zbog izbora autokrate u bilo kojoj drugoj zemlji, ali u Jugoslaviji je bio sudar nacionalizama a ne principa. Trece, "dokle ce da se izvlace paralele sa Balkanom" :fantom:.

 

Ergo, poredjenje.  :wacko:

 

 

Tad smo bili jedna zemlja. bilo bi OK da su svi išli na proteste onih drugih ali pod komunističkom diktaturom i malo verovatno. Ok je i da idu Kanađani u USA. A OK je i da granična policija zaustavi one za koje proceni da bi mogli biti nasilni, mislim sami su rekli da idu na proteste, a ti protesti protiv Trampa imaju tradiciju nasilja, tako da bif f deal baš što je poneko i zaustavljen.

 

 

Zapravo, juce je od 2.5 miliona ljudi na ulicama bilo 4oro uhapsenih. Tako da bas i nemaju.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Kad smo imali Kostuna ili kad dodje Vucic, najveci problem je druga Srbija; kad dodje Putin u Ukrajinu, glavna tema je EU i Sikorski; kad je sada dosao Tramp, meta je postao DNC, itd. Hilandar trolovanje.

 

A onakvo oproštajno pismo ostavi čovek :cry:

Link to comment

Upravo kao sto posledice izbora Franje Tudjmana nisu bile ogranicene iskljucivo na Hrvatsku, te bi onda bilo u redu da su Srbi, Crnogorci i sl. isli u Zagreb da protestuju? :lolol:

 

A ja mislio ovakva poredjenja su anatema sa PPP. Kad ono...

Link to comment

Poredjenje je takvo da te glava zaboli. Prvo jer je Jugoslavija tada bila jedna zemlja sto USA i Kanada nisu, Drugo sto naravno da ne bi bimao nista protiv da neko i Srbije ide da protestvuje zbog izbora autokrate u bilo kojoj drugoj zemlji, ali u Jugoslaviji je bio sudar nacionalizama a ne principa. Trece, "dokle ce da se izvlace paralele sa Balkanom" :fantom:.

 

Ergo, poredjenje.  :wacko:

pa posto je bila jedna zemlja, tim pre bi to bilo ok, zar ne?

 

evo ti drugo poredjenje, jel bi bilo ok da Marina LePen povede svoje masovno na proteste protiv Angele Merkel? jel ovo bolje fercera?

 

:lolol:

 

@anduril

 

hajde, hajde, pusti drugara da se sam koprca, ume on to... :)

Edited by aram
Link to comment

pa posto je bila jedna zemlja, tim pre bi to bilo ok, zar ne?

 

evo ti drugo poredjenje, jel bi bilo ok da Marina LePen povede svoje masovno na proteste protiv Angele Merkel? jel ovo bolje fercera?

 

:lolol:

 

I opet ovde nije bilo nikakvog masovnog odlaska sa namerom da se prave incidenti nego se radi o pojedinacnim slucajevima. A ja sam siguran da se ta fasisticka bagra po evropi vec uveliko pomaze i posecuje. Neka, demoktratija.

 

Imamo i neke druge primere. Dolaze i na gej parade iz regiona. I da se vratimo na G7 i ovo sto Dagmar rece. Ako negde postoji tradicija nasilja to su upravo ti protesti. Eto razloga za zabranu pa je nema.

 

Ceo ovaj slucaj je minoran ali govori u kakvim cemo vremenima da zivimo u narednim godinama. Svaka bagra ce da se oseti osokoljenom da je doslo njegovih 5 minuta a "pametni" ce da debatuju o legalistickim aspektima njihovih akcija. No meni ni iz dzepa ni u dzep. Bice ovo pravo otvaranje ociju. Terapija uzivo.

Edited by Eraserhead
Link to comment

To oni što su zapalili limo?

 

To je bilo dan ranije. Osim toga, uh zapalili limo. Big fuckin deal. Oce li se ekonomija oporaviti od tog udara? Kad anarhisti protestvuju po evropi gore radnje, kola pa niko ne pomislja da zbog toga zabrani demonstrantima pristup. 

Link to comment

I opet ovde nije bilo nikakvog masovnog odlaska sa namerom da se prave incidenti nego se radi o pojedinacnim slucajevima. A ja sam siguran da se ta fasisticka bagra po evropi vec uveliko pomaze i posecuje. Neka, demoktratija.

 

Imamo i neke druge primere. Dolaze i na gej parade iz regiona. I da se vratimo na G7 i ovo sto Dagmar rece. Ako negde postoji tradicija nasilja to su upravo ti protesti. Eto razloga za zabranu pa je nema.

 

Ceo ovaj slucaj je minoran ali govori u kakvim cemo vremenima da zivimo u narednim godinama. Svaka bagra ce da se oseti osokoljenom da je doslo njegovih 5 minuta a "pametni" ce da debatuju o legalistickim aspektima njihovih akcija. No meni ni iz dzepa ni u dzep. Bice ovo pravo otvaranje ociju. Terapija uzivo.

 

Nema zabrane ni ulaska Kanađana, o čemu pričaš? Sad ispade da su Kanađani masovno zaustavljeni da uđu u USA?

 

A ovo što pričaš za osokoljavanje, pa da, to jeste nešto što će da dodatno osokoli desničarsku đubrad, i to je definitivno vrlo loša posledica Trampove pobede.

Link to comment

To je bilo dan ranije. Osim toga, uh zapalili limo. Big fuckin deal. Oce li se ekonomija oporaviti od tog udara? Kad anarhisti protestvuju po evropi gore radnje, kola pa niko ne pomislja da zbog toga zabrani demonstrantima pristup. 

 

Pa nije ni ovde bio zabranjen pristup demonstrantima. Šačica ih je zaustavljena po diskrecionom pravu graničara, to ne čini zabranu.

Link to comment

Он по дефиницији је изгубио још пре годину дана...Он је Реган на стероидима.

 

Da li je to reganizam? To je jako zanimljivo pitanje. U suštini on ograničeno podržava slobodno tržište i zalaže se za ekonomski nacionalizam, protiv je slobodnog protoka kapitala i ljudi, podržava prava radnika, makar deklarativno. To se nikako ne uklapa u reganizam i tačerizam. Tačerku je bolelo uvo za rudnike koji su se zatvarali i rudare koji su ostajali bez posla. Mislili su da će to sve da ispegla nevidljiva ruka tržišta. Tramp vrišti na pomen svake fabrike koja se zatvara u Americi i koja proizvodnju prebacuje u Meksiko ili negde drugde. Definitivno nije šampion slobodnog tržišta i mantre o slobodnom protoku ljudi i kapitala.

Edited by slow
Link to comment

 

Prognoza :nema nista od impicmenta, ali ni od drugog mandata.

 

nisam baš siguran, na betfairu je ubjedljivi favorit za iduće izbore, daju mu 35% a njegovom najbližem pratiocu (Pensu lol) 9%, Elizabet Voren isto 9% Mišel Obama 5% i ostala sitna buranija još manje

Link to comment

Eraser, znaš veoma dobro da bi ih taj isti pandur zaustavio sve i da je Hilari pobedila, a oni išli u kontraprotest. Kao što ih ne bi vratio da su rekli da idu na ceremoniju. Razlog je bezvizni režim i kako se/zašto na osnovu istog ulazi. Za one Francuze će biti još gore jer su od sada totalno izgubili pravo na bezvizni ulazak, zbog kršenja pravila.

Link to comment

Zanimljivo kako se na PPPu određeni diskutanti zalažu za to da prvo treba oprezno pričekati Trumpove poteze prije drvlja i kamenja, dok je babin rat s Rusijom činjenica koja se već dogodila. To je to nelinearno vrijeme koje je uzelo maha na PPP-u.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...