Jump to content
IGNORED

Lynch i Hitchcock


Caligula

Recommended Posts

To, samo googlaj, izvlaci neke svoje projekcije, Caligula. Tacno se vidi da si bez interneta go qrac. Za tvoje god morao bi da znas da malinari ne postoje u Grockoj, kao sto si izvlacio neke paralele na politici.

Eto sad imas pomoc nekih znalaca pa se dopunjujte...

Srecan Bozic, ziveli!

Link to comment

Tacno se vidi da si bez interneta go qrac.

Srecan Bozic, ziveli!

 

:mellow: sjajan poust.

 

Nisi fer. Sad sam tek malo proguglao, a do veze sa HIckokom sam dosao bukvalno dok sam gledao prvu cetvrtinu filma.

 

Ajde sto na sport ne zalazim jer me srecom ne interesuje, ali sada vidim da mi je stomak dobro govorio da i ovaj PDF treba da izbegavam. Politika i Sport su OK za prepucavanja i patkometriju ali steta je skrnaviti Film u te svrhe.

 

Srecan Bozic.

 

edit: ako ima smisla, moglo bi ovo da se splituje, da ne kvarimo predmetni topik.

Edited by Caligula
Link to comment

 

 

Ajde sto na sport ne zalazim jer me srecom ne interesuje, ali sada vidim da mi je stomak dobro govorio da i ovaj PDF treba da izbegavam.

 

 

Nemoj ga izbegavati. Nisam neki ljubitelj filmova generalno i daleko sam od znalca, ali volim da pogledam ovaj topik jer ima ljudi koji pametno govore. I ti si jedan od njih. Patkometrija može biti OK, ako se plasira ukusno i zabavno. Naželost, većina patkometraša nema tu sposobnost. No, mudroseri su veći problem, jer su dosadni, Samo ih ignoriši.

Link to comment

koja vam je najbolja hickok plavusa? meni tipi.

 

 

Jepse Tony, treba da biram izmedju Kim Novak, Grejs Keli, Tipi i Zanet.

 

Tipi btw. nekako ide uz tebe :fantom:

 

@Bujo, dgjbm sve teze ignorisem. Lakse mi je da se sklonim. Mudroseri bi i Jodorovskog odavde oduvali jer je zaboga snimio prvi film bez da je znao razliku izmedju tridesetice i pedesetice objektiva

Edited by Caligula
Link to comment

 

 

@Bujo, dgjbm sve teze ignorisem. Lakse mi je da se sklonim

 

To je lako, prosto ne obratim pažnju. A ako baš ne mogu da se suzdržim, mudroserima napišem neku zajedljivu opasku za koju sam siguran da je neće razumeti i prepoznati pa se smejem u sebi.

 

Zato mi nedostaje Syme, on je skoro uvek umeo da provali te moje takve opaske 

 

Edit: I Vasa

Edited by Bujodrag
Link to comment

Tijeska srca da se slozim sa Zakintosom. Ne vidim veze sa Hickokom, a tu je vise nego ocigledna veza sa Sunset Blvd, pa i po sadrzaju (strugling in hollyweed, recimo da je).

 

Davno sam gledao Mlhlnddrv ali ako nisam previse umislio eventualno moze loma ispeglanosti stajlinga votsove i fotografija da lice na nekog kasnijeg hickoka, ali to je opet i referenca na ceo taj period smrti holivuda u koloru.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Tijeska srca da se slozim sa Zakintosom. Ne vidim veze sa Hickokom,

 

 

Mislim da gresis.

 

Nije me mrzelo da ilustrujem tebi, Zakintosu i Zorgeu na sta sam mislio. Izmontirao sam na brzinu (bilo bi bolje da sam imao vremena da ponovo pogledam oba filma i napravim beleske) i napravio jasnu paralelu izmedju Vertiga (a nije samo Vertigo usao u Muholend Drajv) i Linchovog filma. Po mnogim kljucnim scenama i simbolima ispada da je Linch svesno ili nesvesno prekomponovao Vertigo u drugoj montazi, kada je shvatio da od serije nece biti nista pa odlucio da pravi film. Naravno, veza niti je direktna niti previse sracunata ali u kreativnom procesu se cesto pozajmljuju uspesni modeli i jaki simboli. Ovde ima previse slicnosti da bi bilo slucajno he he

 

Evo mog videa dole, levo je Hickok a desno Linc, dva filma jedan do drugog, Vertigo i MD. Svetlo, pokreti kamere, atmosfera, simboli, paralelno montirao da vam bude jasnije. Jer vidim da cak i Zakintosu kao vrsnom poznavaocu filmske umetnosti treba neke stvari nacrtati jer ne ume sam da apstrahuje vec umesto toga vredja i nipodastava tudju genijalnost :fantom:

 

 

Srecan Bozic

Edited by Caligula
Link to comment

hvala puno na trudu, pogledah i meni veze nema jedno s drugim, cak si me sada jos vise uverio.

svetlo je razlicito skoro u svim citiranim scenama a svetlo je, znamo, zakon.

postoji slicna situacija u par segmenata i mozda par svenkova.

uglavnom opsta mesta, mogao si naci paralele u skoro svakom drugom slicnom filmu.

Link to comment

jeste kurac

 

jes vala, nije isti stan a nije ni ista suma

 

Izvoli pronadji neki film sa ovoliko ociglednih podudarnosti. Jebote, i kad pobedis na forumu neko se nadje da kaze da nisi pobedio :isuse:

Edited by Caligula
Link to comment

...Zakintosu kao vrsnom poznavaocu filmske umetnosti treba neke stvari nacrtati jer ne ume sam da apstrahuje vec umesto toga vredja i nipodastava tudju genijalnost :fantom:

 

Ako si se našao uvređenim sa moje strane sorry nije mi bila namera zaista. Video si to što si video, OK ali zasmetalo mi je što kopaš po raznim šupljinama interneta dokazujući nešto po mom mišljenju besmisleno, izbacivajući neke linkove, koje nemaju veze sa vezom, jer takvih stvari imaš  pun qrac.

Evo na primer ovako nešto

 

http://youtu.be/7giR_FLP5II

 

Zar nije glupost?

A posle si izjavljivao neke besmislice; prilazak kamere, svetlo, subjetivno/objektivno :isuse:

 

Naravno da je Lynch krao™ neke stvari od najuticajnijeg reditelja Hitchcocka ali namerio si se da dokazuješ to na jednom od najoriginalnijih reditelja, tako naivno.

Nikada nisam čitao da je bio fasciniran Hičkokom, više je govorio o Kjubriku, Vajlderu, Polanskom, ali ni to nema veze sa njegovim delima, jer je ostao dosledan...

 

Što se mene tiče ti samo nastavi, naravno, nema ljutiš :smoris:

Link to comment

Ako si se našao uvređenim sa moje strane sorry nije mi bila namera zaista.

 

:( zaista ti nije bila namera?

 

To, samo googlaj, izvlaci neke svoje projekcije, Caligula. Tacno se vidi da si bez interneta go qrac.

 

 

A posle si izjavljivao neke besmislice; prilazak kamere, svetlo, subjetivno/objektivno :isuse:

 

Zakintose, to sto si gledao svaki film od zikine dinastije do opskurnih norveskih reditelja ne znaci da se razumes u film, vec da si (mozda?) neurotican. Besmislica je da i pored nacrtane ilustracije paralelno montirane gde je jedan na jedan jasno gde sam mogao da vidim slicnosti izmedju Hickoka i Linca ti bez ijednog argumenta nastavis sa vredjanjem. Slabo sam ovde pisao i citao pa ne znam kakav model komunikacije ste ovde razvili ali ako je ovakav, gde tvoje mesto na internetu neupitno ima vecu tezinu od bilo kakvog linka™ onda jebiga, cemu rasprava. Nacrtajte se ti i Zorge kao vrhovni autoriteti pa ocenjujte sta i kako sa plus i minus, ne mucite se argumentacijom previse, koji ce vam kad se razumete u film po sebi. A ja mogu da se kladim da nikada u zivotu kameru niste uzeli u ruke da bi snimili nesto smisleno sto ima vise od tri reza jer da jeste onda bi voleli film kao medij i postovali argumente.

 

Kad smo vec kod argumenata, ajmo malo na tu stranu. Kaze Zorge da su navedena

uglavnom opsta mesta, mogao si naci paralele u skoro svakom drugom slicnom filmu.

 

 

Dakle, Americka Pita ili Apokalipsa Danas, svejedno, svaki film ima opsta mesta tipa ultimativnog ulaska kamere u mrak kao simbol ljudskog ishodista. Svaki film ima usetavanje dve osobe u delikatnoj vezi snimanih s ledja u tajnovitu sumu, u vecini filmova (od Seherezade do Stalkera) snovi su u boji pulsirajuceg neona.

 

Koliko reditelja je filmski interpretiralo snove? Hiljade.

 

Koliko njih je snove provuklo kroz fluo filter agresivno farbajuci prizor njima (ilustovao sam ociglednu slicnost u videu)? Ja sam naveo dvojicu, daj jos nekog pa da se razilazimo.

 

Koliko reditelja je u snu kamerom uslo u mrak kutije, groba, kesice bombona, vatever, da ne sitnicarimo jer je opste mesto? I to u identicnom ritmu, bas kao sto je i svenk po enterijeru u identicnom (u frejm identicnom) ritmu, mislim da je cak i zizna daljina identicna.

 

Nikada, zarad istine, nisam tvrdio da je Linch pokrao Hickoka vec sam rekao da je ovo svojevrstan omaz Hickoku. Rediteljski rukopis Lincha i Hickoka se dosta razlikuju, oba originalna i prepoznatljiva. Ovde se iz nekog razloga (Linch ce to znati) u nekoliko kljucnih scena jako priblizio Hickoku, sad mozemo palamuditi zasto i sa kojim ciljem - ali cinjenica je (i ilustrovao sam) da su slicnosti namerne.

 

btw, da se ti Zakintoshe sa takvom sigurnoscu brecas na komentare o filmu sa kojim cak i glavni glumci imaju problem u tumacenju, e pa jebiga, promasio si hobi. Trebalo je da budes savetnik u Vucicevoj vladi ili tako neki resor, tamo kurchenje ima prednost nad znanjem i talentom.

 

Cisto da ponovim o cemu pricamo,

 

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...