Jump to content
IGNORED

Književni RIP


אַף אֶחָד

Recommended Posts

6 minutes ago, Jumanji said:

Ispravna su oba, to je najvaznije.

Jesu.

Kao sto je - mogu da ti navedem i konkretne primere - za po nekog preminulog dovoljno pa i potrebno reci - crko skot...

A, opet, za ponekog nije ni malo uvredljivo, naprotiv, reci - bacio kasiku...

Link to comment

Baš sam razmišljao da stavim na muzički RIP - možda ne kad sam bio na postdiplomskim, ali kad sam bio običan student, maltene svako popodne/veče u povratku bih naleteo ili na njega ili na Piksija, a ponekad na obojicu zajedno.  :heart:

 

 

Slava mu.

Edited by Jeremija
Link to comment
  • 1 month later...

za jutarnji program na radio beogradu.

slushali smo poslednju emisiju na 202, nakon koje je otishao u penziju. ne znam nishta lichno o njemu, ali sve mislim da bi ziveo da je imao gde da govori :sad:



Sent from my Moto E (4) using Tapatalk

Link to comment
58 minutes ago, gospa buba said:

sve mislim da bi ziveo da je imao gde da govori

 

pa, ne. jeste mu teško pao odlazak sa radija, uostalom zbog tog radija se i vratio iz nemačke, ali našao se ubrzo na fejsbuku, vrlo je aktivan tu bio. veći problem je što on više nije mogao da putuje, a njegova žena koja je ostala u minhenu, nije mogla da dođe više od godinu dana zbog ove jebene korone... ta razdvojenost mu nije baš prijala.

a to je velika ljubav bila, iz srednje škole, ali rasturena uz veliki trud porodica. ona iz porodice predratne buržoazije, njegov otac titov sekretar... trideset godina kasnje se sreli, ona vodi baletsku školu u nemačkoj, nikad se nije udavala, on urednik na radiju, u to vreme skoro pa alkos. shvataju da se i dalje vole, on prestaje da pije, venčavaju se i on odlazi u nemačku. nije se tamo nikako snašao i vratio se posle petnaestak godina, ali su ostali zajedno i često putovali tamo-ovamo.

prekjuče na Fb

“Pokušavam, i ne uspevam, da pronađem dokaze da nisam odavno mrtav i da ovo nije samo jedna od mogućih varijanata pakla.”

Edited by aram
  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

 

There are on earth, and always were, thirty-six righteous men whose mission is to justify the world before God. They are the Lamed Wufniks. They do not know each other and are very poor. If a man comes to the knowledge that he is a Lamed Wufnik, he immediately dies and somebody else, perhaps in another part of the world, takes his place. Lamed Wufniks are, without knowing it, the secret pillars of the universe. Were it not for them, God would annihilate the whole of mankind. Unawares, they are our saviors.
 

SaE

  • +1 1
Link to comment
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...