Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

;Pre koju godinu sam ovde pisao da prvi deo zapravo dosta odstupa od čestog motiva Filipa Dika da se glavni junak nađe potpuno izgubljen u jednom trenutku, kao da je u potpuno drugom svetu.

Toga ima koliko hoćeš i u Totalnom opozivu, Impostoru, Minority reportu, itd. U prvom BR nema, iako ima ui knjizi.

 

U novom delu imamo tri vrlo jaka trenutka u kojima K „doživi prosvetljenje“, i oni su zapravo put do pronalaženja ljudskosti, posle svakog od njih je sve ljudskiji.

Pošto kuckam sa moba, mrzi me da objašnjavam te scene.

Link to comment

Gledao više puta, a i čitao knjigu.

U knjizi recimo ima scena kad ulazi u policijsku stanicu i niko ne zna ni za njega ni za detektive sa kojima radi. Klasičan Dik.

I glavni motiv filma, replikanti uopšte nemaju empatiju. I naravno daleko manje akcije nego u filmu.

Link to comment

u prvom replikanti nemaju empatiju?

koju si to verziju gledao?

ceo prvi film je o prosvetljenju koje dozivljava dekard, kao i o potrazi za realnoscu.

drugi je sve to, ali za sirotinju.

Edited by ToniAdams
Link to comment

U drugom replikanti navodno nesto imaju, ali to se definitivno ne vidi. Sve vreme izgleda kako samo lose imitiraju ljudska bica, da ne kazem ponasaju se stereotipno robotski, sa robotskim gestikulacijama i izrazima lica.

 

Kontam da su novije replikante namerno daungrejdovali jer su pravi Neksusi bili opasni, onako puni zivota i zeljni slobode. To objasnjenje pije vodu, ali to znaci da covek ne moze da se rilejtuje sa njima. 

 

Jer zasto bi?

Link to comment

u drugom su svi mentalno daungrejdovani, prvi onaj (dekard) ko je zakopao kofer sa zemnim ostacima jedinog androida-roditelja par cm ispod zemlje, pored jedinog preostalog drveta na svetu, bas na mestu de su stalne bujice, onda oni panduri kod kojih moze ko hoce da uleti u stanicu i da napravi masakr, a na kraju svi replikanti koji su gledali matriksa pa se zaigrali, iako u lice vristi podatak da je svo to "cudo" u stvari tyrell-ova zajebancija.

Link to comment

Takođe prvi put gledao za vikend. Razočarenje. Film je, kako da kaem,  uspeo da bude i jako staromodan, al i odraz ovog vremena po banalnosti. Čak se i Dekard žešće smorio.

Hologramka je totalni višak jer ne doprinosi ničemu glede radnje i smisla. Bljutavog i melodramatičnog Letoa ne vredi ni komentarisati

Link to comment

Odgledao sam ga ponovo sinoć a gledao sam ga i u bioskopu. 

 

Sam po sebi, nije ovo loš film, mada malo šlajfa na nekim mjestima, tj. predugo traje. Ima dobru fotografiju i par sjajnih momenata. 

Opet, sa druge strane, ima i prethodnika kojeg nisam mogao da izbacim iz glave sve vrijeme dok sam gledao ovaj film, i koji je remekdjelo. I imao sam leptire u stomaku od pomisli na original. A to mi drugi film nikako nije mogao izazvati. A sad mi se ponovo gleda prvi, zbog ovog drugog. 

 

Link to comment

U poređenju sa filmovima koji se danas snimaju BR2049 je odličan u film

U poređenju sa originalom koji je snimljen pre 30 i kusur godina je lošiji.

 

Jbg, to je normalno, ono je bila zlatna era Holivuda.

Samo treba smanjiti očekivanja

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...