Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

On review aggregator website Rotten Tomatoes, the film has an approval rating of 87% based on 350 reviews, with an average rating of 8.2/10. The site's critical consensus reads, "Visually stunning and narratively satisfying, Blade Runner 2049 deepens and expands its predecessor's story while standing as an impressive filmmaking achievement in its own right."[91] Metacritic, another review aggregator, assigned the film a weighted average score of 81 out of 100, based on 54 critics, indicating "universal acclaim". :8_laughing: :lol:

Link to comment

Ma kakav konsenzus, to par njih ponavlja svoje komentare da se stvori takav privid..

 

Pravi ljubitelji filma su objektivno ocenili da je BR2049 vrlo dobar, odlican 4+..

Link to comment
2 hours ago, Radoye said:


Nisam gledao novi BR, vidim ovde konsenzus da je njesra

 

?

 

Dobro je sto nisam citao komplet temu, ja stekao utisak da konzenzusa nema :fantom:

 

film svakako vredi pogledati.

Edited by Caligula
Link to comment

Zaista ne bih da nerviram ljude kojima se dopao film, ali ako je moguce ipak bih izneo razloge zbog kojih sam onako reagovao na BR 2049.


Ima toliko toga da ne znam odakle da pocnem, ali najvise od svega bih voleo da procitam zasto su neki odusevljeni Goslingovom glumom. Cuo sam argumente koji se mogu sumirati kao "Njegova bezizrazajna gluma odgovara ponasanju replikanta." Podsetio bih vas da su u originalnom filmu replikanti daleko puniji duha i zivota od ljudi. Uporedimo lik Roja Betija sa likom K (ili Joe-a) ili bilo kog replikanta u novom filmu i lako cemo uociti ambis koji ih deli. Lik Roja Betija je prepun zivota, cesto duhovit i ironican kao nijedan drugi covek kojeg smo videli u distopijskom svetu (pogotovo u odnosu na Dekarda) sto je genijalno i revolucionarno u kontekstu u kojeg ga posmatramo.

 

41f568ea9ce684253af465c459dde22f.jpg

 

il_340x270.1353481729_3z2p.jpg

 

d2a637d25e406f19ae6f720fb3718a86--rutger

 

l4qfmm96oq6yl5vyzude.jpg

 

 

Ne samo Roj, vec recimo i Zhora za koju osecamo tugu kad je Dekard ubije jer ne osecamo da ima iceg robotskog u sebi. 

 

WNKLOafm_400x400.jpg

 

Ovde je potpuno obrnuto. Svi replikanti odmah deluju kao replikanti, ne mora niko ni da nam pojasnjava da nisu pravi ljudi. U umetnickom smislu novi film nema veze sa Blejd Ranerom nikakve, osim sto su u njegovo pravljenje ukljucene iste osobe i sto se prvi film koristi kao polazna tacka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...