Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

ma htedoh reci da su kvaliteti koje fakat ima mnogo bolje vidljivi u biskisu (sto je naravno pravilo koje vazi za svaki film, tako da sam otkrio ameriku, al kod ovoga stvarno bas pravi razliku)

Link to comment
11 hours ago, Sludge Factory said:

I sniff and scratch at it. It looks great but I struggle to see why that film was necessary. I just think if something is so beautiful, you should just leave it alone and make another film. Don't lean with one elbow on the success that was earned over 30 years in the underground. In many ways, Blade Runner wasn't about the replicants, it was about what does it mean to be human? It's like E.T. But I'm not certain what the question was in the second Blade Runner. It's not a character-driven movie and there's no humor, there's no love, there's no soul. You can see the homage to the original. But that's not enough to me. I knew that wasn't going to work. But I think it's not important what I think.

 

 

E jbg sad. Stvar je podignuta na sinteticki nivo gde se npr. Gosling emotivno vezuje za jebeni hologram (jer covek svemu daje dusu). Gde Gosling (bas kao i Rejchel onomad) zeli da veruje da je zaista rodjen i da ima stvarne uspomene. Meni je to meta prica i dobar nastavak prvog BR.

 

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Nije Rutger sasvim u pravu IMO, ali je na tragu. Da su isekli celu pricu oko Dekarda i Rejcel (eventualno da su ostavili da Gosling istrazuje pokojne Dekarda i Rejcel ili tako nesto, bez njihovog pojavljivanja u filmu), a razradili Goslinga i hologram i bolje osmislili ostatak sveta (kompanija, Letoov lik, replikanti itd.), bilo bi mozda nesto od ovoga. Ovako, sa "naslanjanjem laktom na uspeh originala" ispalo je besmisleno i nepotrebno.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Pa dobro, ima bezbroj mogucih, ispravnih, logicnih varijanti za nastavak. Blade Runner ima tezinu kultnog ostvarenja koje je tada pomerilo granice i uspostavilo nove standarde u filmografiji. I sa te strane novi BL nije napravio pomak (za razliku od Tvin Piksa na primer koji je i u prve dve sezone i ovom poslednjom ispomerao stvari na televiziji).

 

Opet, ovaj BL merim po tome (subjektivno, naravno) jesam li srecan sto sam ga gledao ili se kajem sto sam ga gledao odnosno sto je ovakav nastavak pravljen. Kako god okrenem, meni ovo samo dodalo kvalitet na prethodnu pricu, nije mi nista oduzelo. Mozda i zato sto sam prvi film gledao tek pre koju godinu prvi put a ne u razuzdanoj mladosti (i time izbegao da stvorim kult od prvog dela).

 

Npr. fotografija u prvom i drugom se dosta razlikuju (u prvom je meksa, ljudskija, toplija) ali ne bih umeo da se odlucim koja je bolja - svaka je legla idealno na svoj kontent. Isto i soundrtack, kasting, scenografija. Ne znam, meni ovo vrlo kompletan film.

Edited by Caligula
Link to comment

BR2049 obrađuje problem duše, more human than human i dr, ne radi se ni ovde samo o replikantima, što Leto čak naglašava. Biće nastavak, siguran sam, vjerovatno toliko loš da za sobom povuče i ovaj dio, ali ovaj jeste na mjeru odrađen u odnosu na prvi (kojeg se morao dotaći).

Link to comment
  • 4 weeks later...

Sta ja znam, meni ovo OK (trudio sam se da ne mislim o originalu, ali to se naravno na kraju ispostavilo nemoguce).

 

Doduse, poslednji SF koji sam gledao pre ovoga pre neki dan je I am Legend, u odnosu na sta je ovaj film licno Betoven naspram Zike Obretkovica.

Link to comment

Troll content, move on...

 

Spoiler
On 3/14/2018 at 5:46 PM, Indy said:

Ne gledam vise holivucke filmove

 

Ni manje ;). Opasno si zaredao sa šniclama, od ponedeljka opet vegetarijanac?

 

Link to comment

Pa, kao pravilo, ne gledam. Sad, stvari sa Harrison Fordom (obviously jel), Jeff Goldblumom, Keanu Reavesom i Will Smithom su neki izuzeci. Gilti plezir. I mi vegetarijanci volimo poneko rebarce.:D

Link to comment

Ne bih da trollujem, ali fotografije Jeff Goldbluma se dele po internetu i za njih se kaze da su blagoslovene. Ne znam zasto, ali se slazem s time.

 

Spoiler

Evo proverite sami i recite zar se ne osecate malo bolje posle pogleda na ovaj foto... a nije Allan Chumak.

 

 

jeff.jpg

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

2 hours into the movie i ne mogu da verujem da su napravili ovo sranje. Ne zelim ni da odgledam do kraja. Jedini efekat koji ce ovo "delo" imati je prljanje secanja na originalni film. Najgori trash je bolji od ovog ubogog ostvarenja.

Link to comment
On 10/22/2017 at 6:25 PM, ToniAdams said:

u ovom novom postoji varijacija na temu, dosta nevesta, doduse u funkciji tvista koji kasnije usledi. zato bih voleo da su se vise pozabavili vezom onog lika iz drajva i hologramke, to mi je nekako bukvalno jedini novi, autenticni momenat, i to prilicno dobar i zahvalan za razradu.

 

Taj momenat je vec vidjen u filmu Her.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...