Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Ovo sam napisao na drugoj temi jer sam zaboravio da Blejd Raner ima svoju 

 

Odgledao sam Blejd Ranera vaskrsnuće, taj film ima u nazivu 2049 zato što je 2049 puta gori prvog dela. 

Naravno preterujem ali meni u ovom filmu niš se nije svidelo osim fotografije, spec efekata,muzika kako kad... to je verovatno jedino što je danas zagarantovano za 100+miliona evra budžeta

Odavno nisam gledao nešto ovako isprazno , toliko malo je rečeno za dvaipo sata filma, sporedni likovi karikature ,na žalost i Indijana Džons je upropašten,skrajnut, za samu priču skoro višak. Goslingu ne mogu da odole ni robotkinje i androiduše čak i šefica pada njegov bezlični šarm. Čitam da nekima koje film nije oduševio  njegova gluma je pozitivan deo filma mene nije kupio,zreo je za zlatnu malinu ,nemam antipatije prema glumcu  ali ovde nije uspe ,verovatno ono najbitnije na filmu , da se saživimo sa egzistencijalnim mukama jednog kiborga.  

Mrzi me da pišem šta mi se sve ne sviđa u scenariju i (ne)razvoju likova, najveća šteta što je upropastio misteriju i bajkovist koja je ostala posle prvog dela 

 

Link to comment
  • 3opge unpinned this topic
On 10/21/2017 at 10:55 PM, Ajant23 said:

Tarkovski i sam nije bio srećan što ga je SF sputao u Solarisu. Pominjanja Tarkovskog su najčešće isto kao i pominjanja Šekspira. Naprosto, mnogi koji ga ne podnose, obzirom da ne mogu da ga ponište, naprosto tuku druge njime da im ga ogade, a pritom ga i debelo subverziraju.

 

Česte i jeftine fore. Zbog takvih stvari se javlja averzija prema gromadi, koju oni koji je ne vole namerno često pominju i dižu na neprijatni pijedestal.

 

 

:heart:

Link to comment
On 10/9/2017 at 9:04 PM, Mos said:

Kako zivimo u vremenu sa neinventivnim vidjenjem buducnosti. Jebote, u viziji 2049. godine mi sad treba da gledamo jebeni kamera dron, stvarcicu koju sad vec ima svaki prosecni Joe/Mile.

Film sam gledao ne kao viđenje budućnosti današnjeg sveta već sveta iz prvog dela. Prvi deo se dešava 2019. Anno Blade Runner (otud i 2049. u naslovu, 30 godina kasnije) koja u mnogim tehničkim aspektima katastrofalno zaostaje za "našom" 2018, ali to je nebitno jer je reč o paralelnom svetu.

 

On 10/11/2017 at 12:20 AM, noskich said:

Dopala mi se referenca na SSSR i jako prisustvo ruskog u kreolskom ulicnom govoru. Bash zbog toga sto ne korespondira sa nasom realnoscu.

+2049. Dodajem još pojavljivanje reklama za PanAm i Atari. Verovatno je bilo još toga, ali sam propustio.

 

Oba tabora su već rekla svoje razloge i meni samo ostaje da se čekiram u onaj kome se film jako dopao. 

 

Ustvari imam jedan komentar. Gospođica Ložač je bila oduševljena i nakon projekcije imala puno pitanja. Proveli smo dobrih sat vremena bistreći BR svet i pitanja koja postavlja. Ništa ne generalizujem, čisto ilustracija reakcije na film nekoga ko nema (poput dosta nas ovde) jaku, maltene ljubavnu, vezu sa prvim delom koja lako može da iskrivi (na jednu ili drugu stranu) pogled na nastavak.

Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

Film sam gledao ne kao viđenje budućnosti današnjeg sveta već sveta iz prvog dela. Prvi deo se dešava 2019. Anno Blade Runner (otud i 2049. u naslovu, 30 godina kasnije) koja u mnogim tehničkim aspektima katastrofalno zaostaje za "našom" 2018, ali to je nebitno jer je reč o paralelnom svetu.

 

 

To je ok ako si tako gledao/video, ja pricam na generalnom nivou. U prvom delu si imao, recimo, leteca kola (kao i u Povratku u Buducnost, Star Wars-u, itd.) kao nesto sto su tada ljudi smatrali da ce biti moguce za nekih 30 do 40 godina u buducnost. Sada imas tu "viziju" kao nesto sto je vec sadasnjost i zato kazem da je neinovativno. I to ne vazi samo za ovaj film vec generalno za lenjo pisanje naucne fantastike. 

Link to comment

OK, agree to disagree. Možda je vizija neinovativna gledano iz tog ugla, ali (meni) oba filma zajedno čine skladnu celinu kojoj ću se rado vraćati. Na duže staze za ovakve filmove mislim da je mnogo važnija priča. Zato ljudi i dan danas uživaju u prvom delu bez obzira na neke vizije budućnosti koje su možda bile inovativne 1982. (na primer softver za analizu fotografije ili komandna tabla letećih kola), a danas su prevaziđene. 

Link to comment
On 2/11/2018 at 10:42 AM, peralozac said:

Film sam gledao ne kao viđenje budućnosti današnjeg sveta već sveta iz prvog dela. Prvi deo se dešava 2019. Anno Blade Runner (otud i 2049. u naslovu, 30 godina kasnije) koja u mnogim tehničkim aspektima katastrofalno zaostaje za "našom" 2018, ali to je nebitno jer je reč o paralelnom svetu.

 

... upravo. Uopste vezivati ovu pricu za tehnologiju u klasicnom smislu i praviti paralele je besmisleno. U blejdraneru je tehnologija sekundarna stvar, formalno opravdanje da bi se pricalo o tome sta cini jedno zivo bice slobodnim (Harisonov jednorog kao simbol). U tom smislu je drugi deo doneo sasvim pristojnu razradu onoga sto je zapoceto pre trideset godina.

 

Quote

+2049. Dodajem još pojavljivanje reklama za PanAm i Atari. Verovatno je bilo još toga, ali sam propustio.

 

Kineskih slova po Las Vegasu koliko hoces. Peugeot znak na ekranu u automobilu se pojavljuje pri povratku struje posle pada, pri dizanju sistema. Atari. Sve je brendirano na jedan divan nacin.

 

Sad odgledao ponovo oba filma, pod utiskom sam jbg.

Edited by Caligula
Link to comment

 

Quote

 

Rutger Hauer on 'Blade Runner 2049' and Why Films Today "Lack Balls"

 

Have you seen Blade Runner 2049?

 

I sniff and scratch at it. It looks great but I struggle to see why that film was necessary. I just think if something is so beautiful, you should just leave it alone and make another film. Don't lean with one elbow on the success that was earned over 30 years in the underground. In many ways, Blade Runner wasn't about the replicants, it was about what does it mean to be human? It's like E.T. But I'm not certain what the question was in the second Blade Runner. It's not a character-driven movie and there's no humor, there's no love, there's no soul. You can see the homage to the original. But that's not enough to me. I knew that wasn't going to work. But I think it's not important what I think.

 

 

Link to comment

Pogledao u avionu. Film nije los, ali nista vise posebno od toga. A hteo sam/voleo bih da je masterpiece, narocito posle ranih odlicnih kritika na Guardianu i DT.

 

Gosling mi je uvek drven, ma koji god film bio, Ford odradio za platu - ostali onako. Fotografija je odlicna. Drago mi je sto nisam (direktno) platio da gledam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...