Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kako da ne opstaju, 130 miliona korisnika puta 12$. Mesečno.

Plus kapitalne investicije koje kad jednom ulete u projekat takvog potencijala mu ne daju da ikada umre.

 

Najveći troškovi Netflixa su farma servera i hw infrastruktura, produkcija serija/filmova i renta tudjih serija/filmova (recimo Prijatelje placaju 100mil$ godisnje za pravo da ih drze na servisu).

Ideja im je da se vremenom potpuno oslobode te rente i da sav sadrzaj na servisu bude samo Netflix produkcija. Otud i ta hiperprodukcija, gde ko nenormalni izbacuju i odobravaju/finansiraju nove materijale kako bi sakupili dovoljno veliku bazu.

 

Medjutim najveci im je zajeb to sto je vecina tog materijala krs. Na jedne Narcose dodje 9 serija upitnog kvaliteta, po meni to nije dovoljno dobro za potpuno otkazivanje tudjih stvari.

Zamislite servis samo sa Netflixovim serijama, ja prvi bih se odjavio.

Link to comment

samo u la zaposljavaju oko 3000 radnika pri cemu imaju kancelarije gde renta ubija. sada grade i svoj studio. regrutuju ljude iz viacom (koji se raspada zbog loseg menadzmenta). 

 

a gde je ostatak radne snage?!? na jedan account je nakaceno bar jos 2-3 domacinstva. ne znam...ubijajaju sa marketingom na sve strane a kvalitet da se pitas...oni zgradu na sunsetu sigurno placaju 50-60K mesecno a gde su ostale lokacije?!  samo se na zaposlene baci 1/3 dobitka...ne znam..mozda si u pravu...znam da ih nisam volela na pocetku jer su ubili video klubove u koje sam volela da idem. 

 

i vise volim amazon prime video jer ima ozbiljniji sadrzaj, jedino mi smeta sam amazon sto je postao moja svakodnevica. na jedno dugme mogu odmah da narucim nesto,  plus hrana na kucu da dodje, sve mi je jebeni amazon. 

Link to comment
On 29.12.2018. at 12:30, Jeremija said:

Postoji realna šansa da Netflix propadne pod sopstvenom težinom...

 

Дакле да се уграби тај бесплатни промо мјесец док се може :fantom:

Link to comment
22 hours ago, kipo said:

I bas nisu napravili film da se moze odgledati i normalno, u komadu?!

Može da se pogleda u komadu, svi izbori su snimljeni hronološki pa se automatski premotaju unazad kad god se stigne do kraja jedne priče. Jedini problem je što tako traje 5 sati i 12 minuta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...