Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

On 28/2/2018 at 12:44 PM, Renegade said:

Gledao neko La casa de papel ? Usred prve epizode deluje kao da je neki film i da će sve da se reši do kraja epizode a ima ih 15. Kako li su ga razvukli baš me zanima.

Gledao sinoc prvu, ne znam dal cu dalje, meni ovo mnogo lose. Gluma katastrofalna. A sto ima tako visoku ocenu na netu, moze covek da pomisli remek delo je u pitanju. 

Link to comment

Ja sam ga nekako odgledao do kraja ali je u poznijim epizodama radilo motanje unapred. Ima taj neki prison breakovski vajb, čisto da se vidi šta će da se desi iako je jasno da je realno krš.

Link to comment

Ja sam razočaran Netflix-om u smislu dostupnosti titlova na srpskom, hrvatskom, bosanskom, crnogorskom jeziku...

 

 

...shiit has hit the fan....

 

 

Link to comment

Što se tiče prevoda, desi mi se da krenem da gledam nešto na Srpskom, i kad pređem na Engleski npr u sezoni 2, uopšte to ne kosntatujem do neke sedme epizode.

 

Inače, moram jako da pohvalim Love. Mnogo mi prija, opušteni rom/kom sa par stvarno sjajnih kastinga i dobro napisanih likova (moj favorit Dr Greg Colter). Glavni glumci (glavna cica iz Komjunitija) malo kompleksniji likovi nego što se čini na prvi pogled, dakle ima i nešto ispod haube tj navedenog, pogotovu njen lik. Humor na momente stvarno odličan.

Zbindžovao sam skoro tri sezone za tipa 7-10 dana. 30ak mina, pa brzo ide. Jedan od boljih "underground" naslova koje sam šacno sa netflidže. 

Link to comment

gledao neko wild wild country ? ima jako dobre ocene, a ja posle prve epizode nemam utisak da je u pitanju mnogo vise od konvencionalnog dokumentarca. doduse, ima jos 5 epizoda, a ja sve manje strpljenja za nove sadrzaje u poslednje vreme. u svakom slucaju, ako neko preporucuje...

Link to comment

Gledao ja, prva epizoda deluje kao reklama za sektu, ali se stvari posle zakuvavaju...  Inace ja sam ziveo par godina sa osobom iz te price, koja je nakupila par godina provedenih u tom ashramu u Indiji, pa me prica vise zanimala od prosecnog gledaoca...

Link to comment

O da, pogotovo sto sam upoznao odredjen broj tih "sanyasin" osoba, iza zavese "da se svi vole i ljube" u stvari vidis gomilu izgubljenog i/ili pokvarenog sveta...

 

Primer 1 : devojka koju je ta moja bivsa uvukla u celu pricu zivi u Parizu baveci se nekom vrstom prostitucije (radi masaze preko oglasa kod sebe kuci), dok skupi dovoljno para za put u Indiju, tamo ostane dok ne potrosi pare koje je skupila i tako u krug... 

 

Primer 2 : tip svrati kod nas pred put u Ibizu, prepakuje kofere u autu i pokazuje raznorazne sarene dzidza midze koje nosi tamo i krece na put... kad cvrc, saznajemo da ga uhapsilo na granici u Spaniji sa par kilograma... 

 

Primer 3 : zove tip iz neke nedodjije i kuka da mu posaljemo pare, garantovano vraca visestruko jer... cesto sanja brojeve koji izlaze na euromilionu ali eto nesto mu ne da da uplati tiket, a ako mu posaljemo pare da izadje iz depresije, uplatice i dobiti sigurno...

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gledo upravo neki dokumentarac, "Minimalism" se zove, idu neka dvojica po amerikama i propovedaju kako treba imati samo jedan orman odece.

 

Jesmo li toliko pukli kao rasa da nas šatro spašavaju dva poluidiota? Nisam ni znao da je to pokret, i to nov. Znam dosta ljudi po Srbiji koji su minimalisti™ vec decenijama, svojevoljno, samosvesno. Ovde u dokumentarcu se to predstavlja kao neki veliki brejk tru :isuse: , citav pokret.

 

btw. gledao mnogo ranije dokumentarac o nekoj zeni koja je kompulsivni sakupljac stvari (sestra moja) i ima pun tavan starudije. Onda joj psihijatar rekao da mora da se oslobodi tog balasta i secam se snima je kamera kako place u muzevljevom narucju dok bira medju stvarima (tone stvari) sta ostaje a sta se baca.

 

Minimalizam kao takav. Relativan pojam.

Link to comment

ne razumem sto zvucis uvredjeno? niko te ne primorava ni na sta. danas svaka glupost moze da se imenuje pokretom (tipa zemlja je ravna ploca itd)...

 

ja sam minimalista i ne smatram to nikakvim pokretom vec licnom potrebom.  

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

ne razumem sto zvucis uvredjeno? niko te ne primorava ni na sta. danas svaka glupost moze da se imenuje pokretom (tipa zemlja je ravna ploca itd)...

 

ja sam minimalista i ne smatram to nikakvim pokretom vec licnom potrebom.  

 

 

Mozda zvucim uvredjeno, nije mi bila namera. Prosto se cudim da se to otkriva kao neki autenticni pravac a zapravo postoji od kada postokji i potrosacko drustvo. Rekoh, ima minimalista i po Srbiji vec decinijama, big dil.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...