Jump to content
IGNORED

Tenis 2017


Ros

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    388

  • Jeremija

    163

  • Arkadija

    156

  • renne

    102

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pripremam se za kladionicu i naletim na dva meni interesantna podatka koja moram podeliti sa nekim :D

 

prvo, djovak je najmladji cetvrtfinalista turnira u dohi :o

jos malo pa turnir veterana, zabranjen izlazak na teren mladjima od 30 godina

 

drugo, bio sam ubedjen da je izgubio prvo mesto na velikim turnirima, kad ono on bolji od mareja i na slemu i na mastersima, a marej ima ukupno vise poena jer je osvojio tri turnira serije 500, dok djokovica od tih malih ima samo dohu i jedno cetvrtfinale serije 500 :o

 

dakle sve sto treba da uradi da bi se vratio na prvo mesto je da se prijavim na 2-3 turnira trece kategorije, za taj nivo ga mogu spremiti i pepe&vemic  :fantom:

 

 

izvinjavam se na offu, vi ste ovo vec verovatno i znali, ali meni u gomili prikupljenih statistickih podataka delovalo zanimljivo :)

Edited by pbg12345
Link to comment

Na svakom drugom turniru Novak bude medju najmladjima kad dodje do qf npr. Promenilo se to u tenisu poslednjih godina, mlade generacije tesko pairaju srednjoj i starijoj... A imas na 2016 topiku kacio je neko uporedno statistiku Novak-Endi od prosle godine. Bas se lepo vidi to sto pises. Plus medjusobni dueli takodje u korist Novaka... Ali iako statisticki deluje da ga je Endi dobio na malim turnirima, Novaku je bilo dovoljno samo finale u Londonu da ipak zavrsi na prvom mestu. Pa je Novakov rezon ispravniji, bolje se posvetiti vise velikim turnirima. Jebo Dohe i Bazele, to se igra samo za par miliona od organizatora. Primera radi, samo pobeda u finalu GS turnira nosi 800 poena, a 3 cele osvojene Dohe 750. 

Edited by Timmy
Link to comment

to samo govori da su igrači rođeni u prvoj polovini 90-tih antitalenti za ovaj sport

- zabagovao si u  računici oko bodova, pobeda u finalu gs donosi 2000 poena, poraz 1200, plasman u polufinale 720, dakle to je uporedivo sa osvajanjem 3 turnira iz serije 250, plasman u 1/4 finale gs donosi 360 poena, više od plasmana u finale turnira serije 500 (300 poena) i više od osvajanja raznih doha

Link to comment

to samo govori da su igrači rođeni u prvoj polovini 90-tih antitalenti za ovaj sport

- zabagovao si u  računici oko bodova, pobeda u finalu gs donosi 2000 poena, poraz 1200, plasman u polufinale 720, dakle to je uporedivo sa osvajanjem 3 turnira iz serije 250, plasman u 1/4 finale gs donosi 360 poena, više od plasmana u finale turnira serije 500 (300 poena) i više od osvajanja raznih doha

pisao je o razlici izmedju finala i osvajanja

Link to comment

dobro, s tim što pobeda u finalu donosi kao 8 raznih doha a ne 3 ^_^

- nego sada sam prebrojao koliko ima igrača do 25 godina u top 100, samo 25 ali zato imamo 32 igrača starija od 30 godina

- u prvih 10 imamo 1 i slovima jednog igrača do 25 godina starosti, u prvih 20 trojicu, takva situacija je azabeležena u istoriji tenisa

Link to comment

Zabelezena je koliko prosle godine, a i pre dve :D Tek su u prosloj sezoni su Tim i Zverev malo jaknuli, pa sad i nije toliko strano. A pre toga cemer.. Valjda je krenulo po tom pitanju. Mislim, u svakom slucaju ce za koju godinu morati doci neki novi. Nece ostalih 9 iz top10 biti tu, neki za godinu dve, neki za 5.  

 
A ne znam kako da ti pomognem u racunici. Mozda najbolje da zaboravimo. Mislio sam da konstatujem ocigledno, ne da zbunjujem ljude :(
Link to comment

- prosečna starost top 10 je 28,4 godine, top 20 28,5

- a kada igrači poput karlovića i olderera ne razmišljaju o penziji teško da će doći do smanjenja prosečne starosti u vrhu liste ^_^

Link to comment
  • TheBigFlegma locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...