Jump to content
IGNORED

Tenis 2017


Ros

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    388

  • Jeremija

    163

  • Arkadija

    156

  • renne

    102

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kakva ce sila biti ova Kasatkina, lagano ide u top3 u skorije vreme. Gubila 4:1 u trecem od Muguruze, koja se doduse raspada u svom stilu, a onda je pocela da igra neku kombinaciju napadacke igre i defanzive u stilu Agnjeske, nesto neverovatno. Propustila je sad servis za mec na 5:4 ali nebitno, veliki veliki potencijal vidim u njoj, napreduje dosta brzo.

Link to comment

O čemu vi?

 

Valjda skacu na bendvegon povodom ovih 'inside' informacija da se Djovak sve dogovorio sa Marejom, sto sve i da je istina mi necemo nikada saznati. 

 

Kojih inside informacija? Nema bendvegona nikakvog, ja pomenuo da mi je to samo predložio prijatelj i da sam bio zapanjen što on to uzima u obzir uopšte, ne verujem da je iko igde tu bilo šta predložio, osim možda sporadičnih komentara čitalaca na B92 koji za svaki rezultat koji im se ne dopada zaključuju "namešteno".

 

Ama - nema dogovora, nema čak ni priča o tome, nemoguće je, nadrealno je. Razmislite hladno i samo pokušajte da složite u glavi logistiku celog scenarija. No. Fucking. Way.

 

Ako ovaj dasa iz Sunday Morning Heralda zapravo zna nešto, rekao bih da je moguće:

 

40%: lična tragedija (žena imala spontani, keva imala rak, itd itd), jer je tu dosta visoka verovatnoća da bi mediji iz pijeteta neko vreme sedeli na tome

30%: neverstvo, afera, jebo je ko zna koga, ko zna koliko, samo mi je nejasno što bi se (naizgled) namerno čekalo sa time

20%: doping, vrlo malo verovatno, da se to dogodilo, Novak bi najverovatnije jako brzo već krenuo da se nadasve povlači iz tenisa, imao bi i jako dobar izgovor, kao Rozberg, "uradio sam sve što sam hteo, odo ja sad", možda nešto drugo, istraga oko match-fixinga

10%: šta god drugo

 

Ostaje naravno i dosta visoka mogućnost da ovo što je autor članka namignuo ne znači apsolutno ništa. Mada, jeste indikativno da je rekao "razlog" a ne "razlozi", što daje neki utisak da zna o čemu priča, a i Sunday Morning Herald su australijske novine. Moguće je da oni imaju nešto i da sa time čekaju pred ili kad krene Australian Open.

Link to comment

Sad tek čitam na miru onaj poslednji pasus i kontam da misle na njega...

 

Ne odaje neki utisak nego svaki utisak da zna o čemu priča tj jasno stavlja do znanja da postoji konrketan i jasan razlog. 

 

Ne  znam šta bi moglo da bude van toga što je marvin izdeklamovao, ali šta god da je, baš me zanima što bi se čekalo sa objavom. Ako su novinari imali "milosti", to znači da je nešto verovatno ozbiljno...

 

Link to comment

Ne  znam šta bi moglo da bude van toga što je marvin izdeklamovao, ali šta god da je, baš me zanima što bi se čekalo sa objavom. Ako su novinari imali "milosti", to znači da je nešto verovatno ozbiljno...

 

Ne mora decidirano da znači da su imali milosti. Novinari će često da sede na nečemu iz drugih razloga. Čak i ako se sumnjalo na doping aferu, match-fixing, itd, prevelika je to stvar da bi srljali da objave to za dominantnog broja jedan koji je upravo uradio ono što ni Federer ni Nadal nikad nisu bez smoking gun dokaza. I za Lensa Armstronga su dugo dugo sedeli na gomili nedovoljnih dokaza koje su imali.

 

Mislim, ne kažem da je to u pitanju. Mislim se, ako je reč o dopingu, Novak bi polako počeo sam da se povlači. Ako bi ATP zataškavala tako nešto, izmislili bi neku ozbiljnu povredu i povlačenje.

 

Šta god, bez veze je sad nešto mnogo lupati glavom. Ako ne bude ništa pred/posle AUS Open, šanse se smanjuju da tu išta ima. Dok ne znamo da li ovaj momak iz Heralda samo lupeta, Okamova oštrica je da je Novak nakon 2 sumanute godine i ostvarenja sna izgoreo, premorio se, mentalno i fizički, i da više nema motivaciju. Lako je nama da mislimo "Ali ima šansu za GOAT, trista hiljada nedelja kao broj 1, 17 titula", ma dajte ljudi. Lako je nama ispred ekrana da seremo o tome. Jbt, mi nismo u stanju da zamislimo promil toga kolike napore mentalno i fizički iziskuje uspeh od ove dve-tri godine i svakodnevno mučenje s pripremama.

Link to comment

Kojih inside informacija? Nema bendvegona nikakvog, ja pomenuo da mi je to samo predložio prijatelj i da sam bio zapanjen što on to uzima u obzir uopšte, ne verujem da je iko igde tu bilo šta predložio, osim možda sporadičnih komentara čitalaca na B92 koji za svaki rezultat koji im se ne dopada zaključuju "namešteno".

 

Ama - nema dogovora, nema čak ni priča o tome, nemoguće je, nadrealno je. Razmislite hladno i samo pokušajte da složite u glavi logistiku celog scenarija. No. Fucking. Way.

 

Ako ovaj dasa iz Sunday Morning Heralda zapravo zna nešto, rekao bih da je moguće:

 

40%: lična tragedija (žena imala spontani, keva imala rak, itd itd), jer je tu dosta visoka verovatnoća da bi mediji iz pijeteta neko vreme sedeli na tome

30%: neverstvo, afera, jebo je ko zna koga, ko zna koliko, samo mi je nejasno što bi se (naizgled) namerno čekalo sa time

20%: doping, vrlo malo verovatno, da se to dogodilo, Novak bi najverovatnije jako brzo već krenuo da se nadasve povlači iz tenisa, imao bi i jako dobar izgovor, kao Rozberg, "uradio sam sve što sam hteo, odo ja sad", možda nešto drugo, istraga oko match-fixinga

10%: šta god drugo

 

Ostaje naravno i dosta visoka mogućnost da ovo što je autor članka namignuo ne znači apsolutno ništa. Mada, jeste indikativno da je rekao "razlog" a ne "razlozi", što daje neki utisak da zna o čemu priča, a i Sunday Morning Herald su australijske novine. Moguće je da oni imaju nešto i da sa time čekaju pred ili kad krene Australian Open.

 

Mislio sam na taj clanak Sundey Heralda, tu se provlaci nesto tako misteriozno sto cemo uskoro saznati, a ja verujem da necemo saznati nista. Te ozbiljne malverzacije, dogovori, zataskavanje dopinga itd, toga svega ako ima provlaci se ispod ociju javnosti. Sve ostalo je ono apsolutno irelevantno, osim ajde mozda tog licno/porodicnog problema, s tim sto ne vidim zasto bi uopste izlazili sa tim u javnost ako nisu do sada.

Link to comment

Lako je nama ispred ekrana da seremo o tome. Jbt, mi nismo u stanju da zamislimo promil toga kolike napore mentalno i fizički iziskuje uspeh od ove dve-tri godine i svakodnevno mučenje s pripremama.

 

Iako se sa ovim ne mogu složiti više, pogotovu sa drugom rečenicom, meni miriši™ da je tu ipak bilo nešto više od jednostavnog manjka kvaliteta. To temeljim na sledećem:

 

- ja verujem da je on uvek gladan pobeda i rekorda, svih i svugde. Uostalom, to je i Beker rekao više puta. Ta prevelika želja mu očigledno i pravi probleme i stvara dodatni pritisak u nekim situacijama. Još par slemova to titule GOAT-a koju u tom slučaju praktično niko ne bi mogao da ospori, sumnjam da nisu motivacija. U nekim scenarijima, osvajanje RG-a bi trebalo da bude i momenat rasterećenja i olakšavanje u smislu održavanja kontinuiteta forme. Samo neko ko TOLIKO voli da pobeđuje je u stanju da napravi 2011. i 2015.

- fizički je enormno propao

- njegov novi lajf guru šta god coach govori u prilog tome da je potencijalno prolazio kroz životne momente gde je potrebna "vanredna" kontrola emocija i traženje smisla u svemu što radi. 

- razumem da posle grand slama padneš sa motivacijom ali kvalitet njegove igre se prepolovio. Slabi udarci, motivacija i voljni momenat nula, odsutnost na terenu...

 

Ovo naravno ne mora da znači da sam u pravu, samo mi je jednostavno preveliki pad. Nije on igrao u top formi 6 meseci ili godinu dana već 5. Za očekivati je bilo da u jednom momentu pada, ali sve se nekako desilo prebrzo i na previše čudan način da bi mi bilo normalno...

Link to comment

Ovo naravno ne mora da znači da sam u pravu, samo mi je jednostavno preveliki pad. Nije on igrao u top formi 6 meseci ili godinu dana već 5. Za očekivati je bilo da u jednom momentu pada, ali sve se nekako desilo prebrzo i na previše čudan način da bi mi bilo normalno...

 

Kako tačno izgleda to normalno? Nadal na primer je osvajao bar jedan GS deset godina za redom, a u poslednje dve godine nije stigao ni do polufinala.

Link to comment

Mislio sam na taj clanak Sundey Heralda, tu se provlaci nesto tako misteriozno sto cemo uskoro saznati, a ja verujem da necemo saznati nista. Te ozbiljne malverzacije, dogovori, zataskavanje dopinga itd, toga svega ako ima provlaci se ispod ociju javnosti. Sve ostalo je ono apsolutno irelevantno, osim ajde mozda tog licno/porodicnog problema, s tim sto ne vidim zasto bi uopste izlazili sa tim u javnost ako nisu do sada.

 

Stoji, ne volim ni ja mistične "otkriću vam to u ponedeljak" najave, vrlo lako da je u pitanju običan bulšit, sve ono sam napisao za slučaj da tu stvarno nešto ima.

 

- njegov novi lajf guru šta god coach govori u prilog tome da je potencijalno prolazio kroz životne momente gde je potrebna "vanredna" kontrola emocija i traženje smisla u svemu što radi. 

- razumem da posle grand slama padneš sa motivacijom ali kvalitet njegove igre se prepolovio. Slabi udarci, motivacija i voljni momenat nula, odsutnost na terenu...

 

Ovo naravno ne mora da znači da sam u pravu, samo mi je jednostavno preveliki pad. Nije on igrao u top formi 6 meseci ili godinu dana već 5. Za očekivati je bilo da u jednom momentu pada, ali sve se nekako desilo prebrzo i na previše čudan način da bi mi bilo normalno...

 

Hm, zar se nije desilo nešto slično i 2012-te, sa tim da se em ovoga sada nešto svežije sećamo, em smo videli seriju od 7 GS titula od 8 GS finala, pa da nam je sada veće iznenađenje, dok je 2011-ta bila "Jebo mater, ne verujem šta gledam, nek traje koliko traje", ali kada je izgoreo nakon 12 meseci nuklearnog tenisa niko se baš nije čudio kako i zašto?

 

Ne mora da znači da postoji jedan ključni odgovor, skoro uvek su sve ogromne pletenice više odvojenih faktora. Dakle:

-pad koncentracije nakon RG-a, zamor materijala

-Mari u isto vreme uzima Lendla ponovo koji dokazano izvlači ono ubedljivo najbolje iz njega

-da li je Novak napravio 2011-tu i 2015-tu iz gladi za pobedama i brojem titula ili zato što su mentalno njega gurali rivaliteti sa Nadalom i Federerom, gde je on uvek bio underdog dok nije dosegao nivo gde ih delje od šale? Dobro, ne od šale, ali konsistentno

 

Na kraju krajeva, čovek je sam otvoreno nekoliko puta rekao da mu više nije toliko bitno da pobeđuje i da obara rekorde po svaku cenu. Vidim samo jedan razlog da sumnjam u to, a to je da mu je izgovor da laže i da pokriva neočekivane poraze. Pa, ako je to u pitanju, to znači da ga porazi itekako bole, i nekako mi se ne uklapaju u kurcobolju na terenu?

Link to comment

Kako tačno izgleda to normalno? Nadal na primer je osvajao bar jedan GS deset godina za redom, a u poslednje dve godine nije stigao ni do polufinala.

 

A povrede nikom ništa? Čovek je kontam barem trećinu od tog vremena pauzirao, vratio se u formu i počeo da igra odlično, pa onda pred RG beše zglob ponovo? Pri tom, za njega se znalo da će njegov stil igre da dođe da naplatu kad tad. Dakle, nisu isti primeri. Kod Novaka je pad strmoglaviji. Uradio je nešto što nije niko 50 godina i onda tras odjednom zaboravio sve. 

 

Hm, zar se nije desilo nešto slično i 2012-te, sa tim da se em ovoga sada nešto svežije sećamo, em smo videli seriju od 7 GS titula od 8 GS finala, pa da nam je sada veće iznenađenje, dok je 2011-ta bila "Jebo mater, ne verujem šta gledam, nek traje koliko traje", ali kada je izgoreo nakon 12 meseci nuklearnog tenisa niko se baš nije čudio kako i zašto?

 

Ne mora da znači da postoji jedan ključni odgovor, skoro uvek su sve ogromne pletenice više odvojenih faktora. Dakle:

-pad koncentracije nakon RG-a, zamor materijala

-Mari u isto vreme uzima Lendla ponovo koji dokazano izvlači ono ubedljivo najbolje iz njega

-da li je Novak napravio 2011-tu i 2015-tu iz gladi za pobedama i brojem titula ili zato što su mentalno njega gurali rivaliteti sa Nadalom i Federerom, gde je on uvek bio underdog dok nije dosegao nivo gde ih delje od šale? Dobro, ne od šale, ali konsistentno

 

Na kraju krajeva, čovek je sam otvoreno nekoliko puta rekao da mu više nije toliko bitno da pobeđuje i da obara rekorde po svaku cenu. Vidim samo jedan razlog da sumnjam u to, a to je da mu je izgovor da laže i da pokriva neočekivane poraze. Pa, ako je to u pitanju, to znači da ga porazi itekako bole, i nekako mi se ne uklapaju u kurcobolju na terenu?

 

Da ne izvlačim sad delove... Mari je uzimao Lendla i ranije, pa mu nije pomoglo, barem u okršajiam sa Novakom, barem u nekom kontinuitetu. Ovo za 2011 i 2015, jedno pobija drugo, 2011e im je očitao za sva vremena, pa ta motivacija 2015 kontam da i nije bila na istom nivou. Takođe, Fed je i dalje ispred njega po mnogo stavki pa što mu on ne bi bio motivacija i 2016,17? 2011 je dosegao zenit, 2015 je dobio dete i dosegao neki novi piece of mind koji mu je pomogao da daje najbolje od sebe. Ja verujem da su obe godine posledice toga što je jednostavno igrao vanzemaljski tenis, i u tim uslovima niko mu nije mogao ništa. 

 

A što se tiče kurcobolje na terenu, ja prvi zagovaram teoriju da su te priče - priče za malu decu i neuspešan način da sa sebe skine pritisak. Ne treba veći primer od situacije kada je dao tu izjavu a izlomio reket u prvom sledećem meču... 

 

Al kao što rekoh, nije stvar samo forme i igre. Jednostavno, izgleda na terenu kao čovek koji misli 10% o tenisu a 90% o svemu ostalom. Fizički je propao /doduše i pred kraj prošle godine, ali ne ovoliko/, pa taj guru, i nikako da ne zaboravimo Bekera koji je zbrisao glavom bez obzira. To je naravno samo moje mišljenje, ali rekao bih da je tu bilo stvari u pozadini. Uostalom, Beker je izjavio: "Tu sam, u timu, naravno da znam sve šta se dešava, ali nikad ne bi izdao igrača", tako nešto.

Link to comment

Al kao što rekoh, nije stvar samo forme i igre. Jednostavno, izgleda na terenu kao čovek koji misli 10% o tenisu a 90% o svemu ostalom. Fizički je propao /doduše i pred kraj prošle godine, ali ne ovoliko/, pa taj guru, i nikako da ne zaboravimo Bekera koji je zbrisao glavom bez obzira. To je naravno samo moje mišljenje, ali rekao bih da je tu bilo stvari u pozadini. Uostalom, Beker je izjavio: "Tu sam, u timu, naravno da znam sve šta se dešava, ali nikad ne bi izdao igrača", tako nešto.

 

Pa okej, ali baš to, da mu je um na terenu 10% o tenisu, zar nije to baš indikator da ga malo više sada zabole? :D

 

E oko tog gurua, ne da mi je on nešto drag, ali oko takvog donošenja odluka, tu nema ničeg novog - pomalo zaboravljamo da Novak nije uvek, khm, najracionalnija osoba na svetu. Nek je on i spiritualan i produhovljen i religiozan i sve, zabole me, ali nije da se ne prekrstim kad on nekad krene da mantra o nekim načinima ishrane i očuvanja energije. Brate, pa on je imao za savetnika Četojevića koji je prema nekim izvorima postavio dijagnozu Novaku da je slab na gluten tako što mu je držao parče tosta na stomaku. Na stranu što je moje lično mišljenje da čitavo bojkotovanje glutena za Novaka može biti placebo efekat, jer je netolerancija na gluten izuzetno retka. Nas to ne baš briga jer da li je placebo ili ne, Novak je odlično igrao. Hej, ako šljaka za njega, do jaja, ali nedovoljno da ja baš poverujem da tu ima ičeg drugog osim new age mambo džamba. Ali bre sećam se nekih klipova sa tim Četojevićem koji je delovao kao malo napredniji vrač, i imao neke mašine koje rade piiiing. Tako da guru nije baš potpuno novo. Štaviše, svi bi mi itekako prigrlili tog gurua i rekli "nek on lepo peva kumbaja i grli drveće" samo da je Novak uzeo Njujork i London.

 

 

edit: e odlutasmo daleko, možda Ros da splituje... gde već.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Pa okej, ali baš to, da mu je um na terenu 10% o tenisu, zar nije to baš indikator da ga malo više sada zabole? :D

edit: e odlutasmo daleko, možda Ros da splituje... gde već.

 

Pitanje je samo o čemu razmišlja... O svojoj potencijalnoj vikendici na Havajima ili o tim nekim stvarima koje se svako malo provlače po medijima kao da postoje...

 

Što se tiče gurua pozvaću se opet na Bekera pošto je po svemu sudeći on/Novakov novopronađeni men's health way of living razlog njihovog razlaza. Možda tu ipak postoje neki ekstremi koji se Bekeru nisu svideli.. 

 

Al jbg, možemo samo da nagađamo i ti i ja...

Link to comment

A povrede nikom ništa? Čovek je kontam barem trećinu od tog vremena pauzirao, vratio se u formu i počeo da igra odlično, pa onda pred RG beše zglob ponovo? Pri tom, za njega se znalo da će njegov stil igre da dođe da naplatu kad tad. Dakle, nisu isti primeri. Kod Novaka je pad strmoglaviji. Uradio je nešto što nije niko 50 godina i onda tras odjednom zaboravio sve.

 

Pa i Novak je imao problem sa zglobom i ramenom ove godine. I pored toga je igrao je finale US opena i finale WTF ili se sve osim 4 GS-a po godini smatra za neuspeh?

Link to comment
  • TheBigFlegma locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...