Jump to content
IGNORED

Jugosloveni, odnosno zapadnobalkanci...


namenski

Recommended Posts

On 25. 2. 2023. at 21:59, kud u maglu Simoviću said:

da ne bude da je teklo samo med & mleko

video juče ovo na tt-u, staje knedla u grlu. fasuješ zatvorenu psihijatrijsku ustanovi zbog psovanje milke planinc

:isuse:

Ono, tesko da ce iko pri zdravoj pameti da tvrdi da je u Jugoslaviji, obe ako cemo pravo - ime joj se zatrlo, pu, pu, pu - teklo samo med i mleko.

Al' da je prikazani, tvitovani valjda lik tipican - nije: 3 godine je bila standardna :isuse: kazna za pцovanje, ima ih poprilicno koji su je fasovali, ovo samo primera radi, kada su '68. vracani bukvalno sa zelstanica ili od kuca u koje su prispeli tik posto su se skinuli (ko je sluziotm vojsku znace sta ovo znaci) zbog potreba sluzbe jer su Rusitm улетелиtm u Cehoslovacku...

Ko ne bi psovao...

Zrtava vracanja/produzenja TROgodisnjeg vojnog roka pocetkom '50-ih, a zarad nasegtm Trsta ima, bilo je takodje... 

Opet, ko ne bi psovao...

Doduse, nisu izmisljali bicikle, nego posteno robijali, mada su kazne - istini za volju - bile skracivane...

Ali, sta se moze kad psihijatrijska ustanova zatvorenog tipa mnogo bolje zvuci...

 

Tako da ne moramo da brinemo: buduci da su optuzbe za genocid vec izgubile na tezini, pojela ih inflacija, mudraci poput profdrmr po imenu Rudolph Rummel, skovali su vec rezervni izraz - democid...

Po istrazivanjima :isuse: imenovanog, Zapadnobalkanija se kao democidna tvorevina vodi na odlicnom 5.  mestu: odmah posle Kine, CCCP, Severne Koreje i Pol Pota kako mu se vec zvala zemlja, 

Sa milion democidisanih u periodu komunisticke vladavine, i to od 1947. do ubivanja iste...

Tako, da bice tu jos toliko toga...

 

Ono, nisu svi iste srece kao recimo izvesni Charles Thayer, gde mi sad pade naum:

Charles-Thayer.jpg

Lik koji je pocetkom '30-ih zavrsio West Point, batalio oficirsku karijeru i postao profesionalni diplomat: zaposlenik u prvoj americkoj ambasadi u CCCP, neke tamo 1934, obaska visoko drustvo, taj rad (udao rodjenu sestru vise nego uglednog takodje diplomatu po imenu Charles Bohlen), vodja americke misije tokom WW2 kod masovnog ubojice Tita (Zapadnobalkanija), inicijator i jedan od osnivaca CIA, u vreme kada je CIA zaista trebala Americi i kada nije bila ono sto je postala posle, inicijator i jedan od osnivaca Glasa Amerike...

Kome je presudio 1 senator po imenu Joseph McCarthy sa sve svojom комитејом...

I J. E. Hoover-om...

I John Foster Dulles-om

I koji je govorio i to kako treba: ruski, francuski, nemacki, spanski, srpski, italijanski, bugarski, slovenacki...

I koji ce, ako nista drugo, ostati zapamcen po:

Quote

 

...under Stalin you went to Siberia, under Hitler to Dachau or Buchenwald but under McCarthy to Majorca, which counts as progress...

 

Ako vec nece kao pisac, a trebalo bi:

Charles-Thayer-Guerilla.jpg

I jos poprilicno toga, na zalost skrajnutog i danas...

 

A, da: o liku iz psihijatrijske ustanove zatvorenog tipa pisale su i ondasnje novine...

I slikali ga za televiziju...

 

Link to comment
  • 2 months later...

 

8 hours ago, napadaj said:

E ako je ono mutavo biće pojam šarma... :lolol:

 

Tom mutavom biću moš samo da zanosiš u krivini... :dry:

 

Quote

Iznenadio sam se kako su niskog rasta i "najveći Rus" Brežnjev i ameriĉki predsednik Ford. Oni su, kao u Orvelovom romanu "Životinjska farma", ovde bili jednaki s ostalim šefovima država, ali ipak "jednakiji" od ostalih. Kad bi oni hteli da prođu kroz gužvu, njihove bi "gorile" neljubazno i grubo gurali u stranu ostale predsednike i ministre. Jedini izuzetak bio je Tito. Pored njega je uvek stajao general Rapo, ali inače niko. Tambača, Milošević i ja smo iz prikrajka posmatrali da li ćemo mu biti potrebni, ali nismo. Voleo je u takvim prilikama da pokaže da može da se sporazumeva na nekoliko jezika. Međutim, ako bi on iskoračio da nekuda krene, masa državnika s poštovanjem bi se otvarala pred njim kao Crveno more pred Mojsijem. To je valjalo doživeti da bi se shvatilo kakvo je poštovanje u celom svetu uživao taj sin seljaka i bivši bravar negde sa brdovitog Balkana.

 

Helsinki, 1975. godina, osnivački skup Konferencije za evropsku bezbednost i saradnju, skraćeno KEBS.

  • +1 1
Link to comment

Ako izuzmem ljude iz Zapadne Evrope Tito je uglavnom medju prva tri topica (druga dva su fudbal i Kusturica :isuse: ) kada spomenem odakle sam sa svima iznad 40god. Neverovatan lik.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Nikola-Pasic-001.jpg

U Beogradu se nalazio francuski novinar, urednik „Matena“, čuveni Žil Soerven, koji je u dva-tri maha dobijao intervjue od kralja Aleksandra i koga je Politika, čiji je bio prijatelj, oglasila za „reportera kraljeva i kralja reportera“. Gavrilović je Soervenu udesio intervju sa Pašićem i služio pri tom kao tumač. Pašić je znao francuski i nemački, ali nije voleo da se izjašnjava na stranom jeziku, služio se tumačem. Prijem je bio u Pašićevoj kući, u sadašnjoj Francuskoj ulici. Za vreme intervjua gospođa Đurđina Pašić, po dobrom srpskom običaju, poslužila je gosta slatkim i kafom. Francuskom novinaru se to dopalo, hteo je, valjda, i o tome da piše, pa je pitao kako je ime gospođi Pašić. Pre nego što je Gavrilović stigao da odgovori, Pašić je rekao „Jerina“. Posle je Gavriloviću objasnio: „Ko zna šta će taj sve da napiše, a ako moramo da demantujemo, mi ćemo da navedemo i to da je netačno napisao i ime moje žene koja ga je poslužila...“

 

Predrag Milojevic, U potrazi za ljudima i dogadjajima

  • +1 2
Link to comment

Jedan general, ratni, 35 godina star i - kako su Zapadnobalkanci znali i umeli da Rusetm postave na svoje mesto.

I to jos u vreme kada je jedan od mnogo glavnih Rusatm, poznat po celicnom nicku Сталин bio jos uvek u punoj snazi i kada se sa njim nisu zezali ni mnogo jaci igraci, a kamoli ova mudra istocnoevropska boranija koja bi danas da mrtvom vuku rep meri :sleep: ...

Tempo-Ratna.jpg

 

DOGODILO SE TO U LJETO 1947. GODINE. Bio sam na odmoru u vojnom odmaralištu u Miločeru. U ljetovalište smo primili prvaka beogradske opere Nikolu Cvejića - Vladina sa ženom jer nijesu dobili sobu u hotelu „Avala" u Budvi iako su blagovremeno izvršili rezervaciju. Pošli su za Beograd četiri dana prije mene jer je Cvejić imao angažmane u operi. Pitao sam ih da li su obezbi jedili avionske karte i upozorio ih da je velika gužva. Odgovorili su da su sve uredili. Moje iznenađenje je bilo utoliko veće kada sam ih vidio na aerodromu u Titogradu. Bili su očajni: imali su karte, ali nijesu mogli dobiti mjesto u avionu. Požalili su mi se da u avion primaju ljude bez karata i molili su da intervenišem. Pozvao sam komandanta aerodroma, inače kapetana naše armije (aerodromi su još bili pod upravom vojnih vlasti). - Drug Cvejić i njegova supruga čekaju već četiri dana... ne mogu putovati iako su obezbi jedili avionske karte - oštro sam rekao kapetanu. - U isto vrijeme neki građani ulaze u avion bez karata! Zar to nije protekcija? Kako ste to dozvolili? Kapetan se nije zbunio; vidjelo se da jedva čeka takvo pitanje: - Druže Tempo, ne odlučujemo mi ko se prima u avion! To čini sovjetski pilot... on prima putnike po svom nahođenju ... evo, i sada su u avionu neke žene bez karata ... ukrcale su se u Skadru, imaju karte do Titograda, a pilot im dozvoljava da lete do Beograda... Nijesam sačekao da mi kapetan objasni stvari do kraja, nego sam krenuo prema pilotu. Nastojao sam da budem miran i da mu na lijep način objasnim kako se tako ne može postupati. - Druže, vi primate putnike bez karata, dok oni koji ih imaju moraju da čekaju. Narod na to veoma loše gleda ... to je protekcija! A mi smo vodili borbu, pored ostalog, i protiv protekcije. Zato vas molim da više tako ne radite ... - To je moja stvar i biće onako kako ja hoću - odmjerio me je pilot od glave do pete; smatrao je da ima pravo da se izdire na „civila" koji se usudio da stavlja primjedbe.

Time je ulje bilo doliveno na vatru! Dotle sam se jedva uzdržavao. Kada sam vidio da se ponaša kao da je gospodar u našoj zemlji, nijesam više mogao vladati sobom, već sam viknuo: - Slušaj ti, nijesmo mi kolonija! Mi smo nezavisna, slobodna zemlja ... Pilot je pocrvenio i takođe viknuo: - Ti si reakcionarni element! Krv mi je jurnula u glavu ... Gledali smo se oči u oči. Došlo mi je da ga udarim pesnicom po licu. Ipak sam se uzdržao. Poslije kratkotrajnog kolebanja odgovorio sam dosta smireno: - Neka sam reakcionar... Ali zahtijevam da svi putnici bez karata odmah napuste avion. Kako sam bio u civilnom odijelu, pilot, izgleda, nije shvatio situaciju, nego je odbrusio: - Niko neće napustiti avion! Ovde ja naređujem! - To ćemo tek da vidimo - prijeteći sam rekao i naredio komandantu aerodroma: - Pozovite organe bezbjednosti! Okrenuo sam leđa pilotu. Bio sam vidno uzbuđen. Oko mene se odmah okupila veća grupa građana. Svi su me molili da ne popustim jer im se „Rus" na glavu popeo. To me je učvrstilo u uvjerenju da moram biti dosljedan. Sačekao sam organe bezbjednosti i naredio da blokiraju avion, da spriječe polijetanje dok ja ne izdam dozvolu. Pošto je izvršio naređenje, oficir me je zapitao: - Druže Tempo, da li da hapsimo pilota?

 

Светозар Вукмановић poznat i kao Темпо, ratna devojka za sve, poslovicno slat da vadi trnje iz one zenske stvari, covek koji je Zapadnobalkaniji sacuvao Makedoniju od poslovicno i tradicionalno prijateljskih Bugara cak i kada su bili - komunisti...:ohmy:

Zinulo im dupe...

Edited by namenski
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Malo se u Srbiji prica o opsadi Sarajeva, progonu Albanaca iz Srbije, Kraljevine SHS i Jugoslavije, etnickom ciscenju Hrvata u Krajini pre nego ce oni etnicki ocistiti Srbe, ubistva i proterivanja drugih naroda u Republici Srpskoj itd...

 

Ja bih voleo da se jednog dana sve balkanske zemlje (ili bar bivse clanice SFRJ) skupe i napisu zajednicki istorijski udzbenik koji ce konacno prikazati svima kako je realno stanje stvari bilo a ne da svako misli o sebi kao zrtvi a svim drugima kao agresorima.

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Malo se u Srbiji prica o opsadi Sarajeva, progonu Albanaca iz Srbije, Kraljevine SHS i Jugoslavije, etnickom ciscenju Hrvata u Krajini pre nego ce oni etnicki ocistiti Srbe, ubistva i proterivanja drugih naroda u Republici Srpskoj itd...

 

Ja bih voleo da se jednog dana sve balkanske zemlje (ili bar bivse clanice SFRJ) skupe i napisu zajednicki istorijski udzbenik koji ce konacno prikazati svima kako je realno stanje stvari bilo a ne da svako misli o sebi kao zrtvi a svim drugima kao agresorima.

 

 

Mislim da rezultati govore za sebe. U Srbiji je etnichki chista Shumadija i jug Srbije, ne rachunajuci tu Rome. Sandzak ne, Vojvodina ne. Hrvatska se sa 25% manjina svela na x%? U Bosni se % Srba smanjio drastichno kao posledica WWII. U Madjarskoj je nekad bilo jako puno Srba, koliko ih je sad, a koliko je Madjara ostalo u Vojvodini komparativno. Praktichno gde god imash pad ili nestajanje cele etnichke grupe, to je etnichko ciscenje/genocid i to ti je to. Ovo u smislu ne da ne stoje tvoji komentari o Srbiji/ Srbima, nego da takvi kakvi su bili imali su nasuprot sebi vrlo agresivne politike suseda.

O Bugarima necu ni pochinjati...

 

  • +1 3
Link to comment
On 23.3.2024. at 20:45, Ayatollah said:

 

Nije nemoguće da je i on takav silno razočarenje svojim roditeljima. ali da toga nije svestan. I u pravu je kada kaže da bi njegova deca rasla pod silnim pritiskom, kako i ne bi kada bi imala oca mentola.

 

Kakav jebeni samozaljubljeni narcis, ego mu izlazi iz okvira Mlečnog puta.

Sto vise razmisljam o ovome sto si napisao, sve visem mislim da si u pravu i nesto pocinjem i da ga opravdavam. 

  • Hvala 1
Link to comment
39 minutes ago, Mel said:

Mislim da rezultati govore za sebe. U Srbiji je etnichki chista Shumadija i jug Srbije, ne rachunajuci tu Rome. Sandzak ne, Vojvodina ne. Hrvatska se sa 25% manjina svela na x%? U Bosni se % Srba smanjio drastichno kao posledica WWII. U Madjarskoj je nekad bilo jako puno Srba, koliko ih je sad, a koliko je Madjara ostalo u Vojvodini komparativno. Praktichno gde god imash pad ili nestajanje cele etnichke grupe, to je etnichko ciscenje/genocid i to ti je to. Ovo u smislu ne da ne stoje tvoji komentari o Srbiji/ Srbima, nego da takvi kakvi su bili imali su nasuprot sebi vrlo agresivne politike suseda.

O Bugarima necu ni pochinjati...

Koliko si sigurna da je to bas tako? Upravo o tome pricam, mi ne znamo osnovne stvari. Ja koji volim istoriju nisam imao pojma da si imao stotine hiljada Albanaca van Kosova u uzoj Srbiji koji su godinama proterivani dok nisi dosao do toga da u mom Krusevcu imas dvojicu Albanaca i deset Muslimana. Tj. imao si pre 20 godina, sada verovatno ni njih nema. UZAS je jedna od etnicki najcistijih teritorija na Balkanu, Srba je preko 95%, zajedno sa Romima cine 98% stanovnistva. 

Edited by Shan Jan
Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Koliko si siguran da je to bas tako? Upravo o tome pricam, mi ne znamo osnovne stvari. Ja koji volim istoriju nisam imao pojma da si imao stotine hiljada Albanaca van Kosova u uzoj Srbiji koji su godinama proterivani dok nisi dosao do toga da u mom Krusevcu imas dvojicu Albanaca i deset Muslimana. Tj. imao si pre 20 godina, sada verovatno ni njih nema. UZAS je jedna od etnicki najcistijih teritorija na Balkanu, Srbi cine preko 95%, zajedno sa Romima cine 98% stanovnistva. 

 

Imao si i stotine hiljada Srba u Madjarskoj, pa sad imash hiljadu. Konkretno ne znam koliko je bilo kod tebe Albanaca, kod mene ih nije bilo ali je bilo Turaka a sad ih nema, tako da to ti je to.

 

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Shan Jan said:

Koliko si sigurna da je to bas tako? Upravo o tome pricam, mi ne znamo osnovne stvari. Ja koji volim istoriju nisam imao pojma da si imao stotine hiljada Albanaca van Kosova u uzoj Srbiji koji su godinama proterivani dok nisi dosao do toga da u mom Krusevcu imas dvojicu Albanaca i deset Muslimana. Tj. imao si pre 20 godina, sada verovatno ni njih nema. UZAS je jedna od etnicki najcistijih teritorija na Balkanu, Srba je preko 95%, zajedno sa Romima cine 98% stanovnistva. 

Nije. Vlasi nisu Srbi.

 

Link to comment

smo se prebrojali?

 

jer imamo, kako ko, josh par decenija da budemo srbi***, treba to iskoristiti.

 

posle smo srpski crvi :rolleyes:

 

:dry:

 

 

*** gde god da je tezishte lozenja.

Edited by gospa buba
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...